Který šampon na vlasy používat - pro jaký typ vlasů
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dc1f993ed8d28b7df64d9d44aa73301aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucianetta
41-80
41-80


Založen: 25.3.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:38 am    Předmět: Který šampon na vlasy používat - pro jaký typ vlasů Citovat

Zdravíčko Very Happy
Omlouvám se, že zakládám nové téma, ale myslím, že mám hodně obecný dotaz, proto jej nepřiřazuji k žádné konkrétní značce.

Mám jemné, dlouhé, barvené vlasy s tendencí rychle plihnout a mastit se.. Který šampon bych měla používat? Šampon na:
- dlouhé vlasy,
- jemné vlasy,
- zplihlé vlasy (pro dodání objemu),
- mastné vlasy, nebo na
- barvené vlasy?

Nejraději bych nějakou kombinaci všech těchhle bodů + aby obsahoval i kondicionér, ale to bych už asi chtěla moc, že? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Maudík
321-600
321-600


Založen: 10.6.2008
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Jeden šampon tohleto všechno bohužel nezvládne, takže nejspíš budeš muset investovat do více produktů, než jen do šamponu.
Zkus třeba šampon na jemné, plihnoucí vlasy. Masku na vlasy třeba na barvené a kondicionér třeba proti štěpění konečků, protože tohle se u dlouhých vlasů často stává.
Nevím... asi tak nějak bych to řešila já... Mám vlasy celkem dost podobné na tvůj popis a pro mě je nejdůležitější mít šampon, který mi pomůže proti jejich plihnutí a rychlému maštění (zatím jsem ještě takový nenašla) Smile Ty barvené vlasy zas tolik neřeším, ono to stějně vždycky nějak postupně vybledne ta barva... Spíš dávat bacha na jejich výživu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quaky
161-320
161-320


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Hennový šampón(ten z DM) by mal ...
... byť aj na jemné vlasy, mal by spraviť objem, ochrániť hennovú farbu, takže by teoreticky mohol ochrániť aj chemickú, ale zároveň by sa od neho mali vlasy menej mastniť, ako aj od henny.... ja mám také isté vlasy ako ty a dnes som si ho kúpila .... napíšem ako som dopadla.... len veľa ľudom nevyhovoval.... tak neviem, ale som zvedaváSmile Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 2:00 pm    Předmět: Citovat

Tak já bych radila zaprvé přečíst Top témata, zvláště ta o jemných a o mastících se vlasech, projít tam doporučované články a vlákna a zkusit si z toho něco vybrat a vyzkoušet.

Za druhé bych radila zkusit systém střídání šamponů (doporučovaný v top tématu o jemných vlasech) - jednou umýt tím šamponem (např. na jemné pro objem), podruhé jiným (např. na barvené), při dvojím šamponování u jednoho mytí použít na první šamponování jiný šampon než na druhé. Tím působíš na vlasy abych tak řekla "z více stran".

A za třetí bych zvážila, jestli opravdu jít do šamponů na mastné vlasy, protože co se pamatuju, tak tu někde psal někdo, že hodně odmašťují a tím de facto podporují tvorbu dalšího mazu, protože vlasová pokožka se snaží zase domastit a je z toho začarovanej kruh. Ale to nemusí platit u každýho, osobní zkušenost nemám, vlasy se mi mastí "středně", tohle je jen, co mi utkvělo v paměti z nějaké diskuse, ale nevím už pořádně odkud...

Kondicionéry se daj taky střídat po jednom mytí ten a po druhým mytí onen...

V každým případě počítej, že je potřeba zkoušet, zkoušet a zase zkoušet, co Ti bude vyhovovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

Mám vlasy sestříhané a dole poznamenané melírem, asi třikrát jsem použila smývatelný mahagonový šampón, tak jsou ty konce růžové. Teď už se to špatně rozčesává, občas se tam tvoří i všelijaké zlomy a bílé tečky. Používala jsem tu řadu Balea s černým rybízem - šampón, kondicionér a balzám na konečky. Teď chci něco jiného, protože se šampóny mají měnit. Co z toho byste mi doporučili - schauma -žlutá s olejem, elseve - taky ten žlutý vyživující, anebo schauma fialová uhlazující?
Po té rybízové řadě mám vlasy někdy jako z reklamy a někdy lámavé, nerozčesatelné, pod psa, nejspíš je to závislé na duševním stavu. Stačí slyšet kritiku na mé vlasy a pak jsou opravdu ošklivé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monca11
8-20
8-20


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 5:17 pm    Předmět: Logona Vital Citovat

Ahoj , Logona Vital je super a je pomerne vsestrana a dodá vitalitu a pestí vlasy.. jinak i urterkram mam hodne ráda , ten ma taky hodne druhu a ma hodne i pro všechyn tipy .. ja mam ráda s mořskými řasami Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 8:37 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Mám vlasy sestříhané a dole poznamenané melírem, asi třikrát jsem použila smývatelný mahagonový šampón, tak jsou ty konce růžové. Teď už se to špatně rozčesává, občas se tam tvoří i všelijaké zlomy a bílé tečky. Používala jsem tu řadu Balea s černým rybízem - šampón, kondicionér a balzám na konečky. Teď chci něco jiného, protože se šampóny mají měnit. Co z toho byste mi doporučili - schauma -žlutá s olejem, elseve - taky ten žlutý vyživující, anebo schauma fialová uhlazující?
Po té rybízové řadě mám vlasy někdy jako z reklamy a někdy lámavé, nerozčesatelné, pod psa, nejspíš je to závislé na duševním stavu. Stačí slyšet kritiku na mé vlasy a pak jsou opravdu ošklivé.


já mám dobré zkušenosti s tou žlutou schaumou. jinak tu rybízovou řadu mám taky ráda ale teď to řeším tak že má hennový šampon a rybízový kondiš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucianetta
41-80
41-80


Založen: 25.3.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 10:17 am    Předmět: to Quaky Citovat

Dobrý tip,
vzhledem k tomu, že si plánuju barvit vlasy už jenom hennou, nebyl by tenhle šampon od věci. Určitě pak dej vědět, jaké s ním máš zkušenosti Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quaky
161-320
161-320


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 12:42 pm    Předmět: Citovat

Dneska večer si s ním chystám umyť vlasy, takže zajtra ti niečo naškrabem .... ale krásne vonia Embarassed .... teda ten šampón Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simeek
321-600
321-600


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 421

PříspěvekZaslal: čt červenec 09, 2009 12:02 am    Předmět: Citovat

Mě se vlasy mastí pomalu, spíš jsou suché a lámavé a jinak hnědé. A odjakživa používám šampony a kondiše a masky na vlasy poškozené a suché a teď nevím, zda dělám správně. A zrovna mi všechny šampony docházejí. Asi za to může taťka, který se umyje a to i tělo jakýmkoliv mým šamponem, asi se ho zeptám, jak mu vyhovuje Gliss kur s makadamiovým olejem Very Happy na jeho prošedivělé a prořídlé vlasy. Poškozené je ani tak nemám, spíš sušší a zajímalo by mě, zda je nějak nepřepečovávám, že dávám místo kondiše neustále masky. Ale když ony se mi furt třepí a lámou, tak babo raď. Ale asi zkusím něco na hydrataci, ikdyž takových moc není co vím v našich obchodech. A šampony pro hnědé vlasy asi moc smysl nemají ne? si myslím, že stejně nenatónují a kdoví zda vlasy nějak vyživí atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.