Který šampon na vlasy používat - pro jaký typ vlasů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6c29e17816f17334f95a526462538df2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po srpen 15, 2016 8:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem šamponu. Poslední skoro rok jsem používala sensitiv šampon od Alverde a myslela jsem si, že jsem konečně našla to pravé, ale v poslední době mi začal vadit (svědění hlavy, padání vlasů). Je pravda, že dříve jsem ho střídala s vejcojogurtovým šamponem, což jsem pak přestala a to byla asi ta chyba. Vejce s jogurtem je asi to jediné, po čem mám vlasy opravdu hezké (takové lesklé, měkké a hebké) a pokožka si nestěžuje, ale používat to pořád se mi nechce, takže bych ráda našla normální šampon s podobnými účinky. Mám rovné pevné blond vlasy, moc se mi nemastí a mám hodně citlivou pokožku. Po většině šamponů mám vlasy takové hrubé a bez lesku (případné použití jakéhokoli kondicionéru na tom nic nemění). Zkoušela jsem i no poo, ale to byla teprve katastrofa, vlasy sice na pohled dobré, ale ztvrdly tak, že jsem skoro nebyla schopná vyčesat vyšší culík.
Určitě chci jedině přírodní šampon bez silikonů a s jemnými tenzidy, přemýšlela jsem o něčem od 100% Pure, ale nevím který vybrat a navíc jsou tyto šampony hodně drahé a ještě se musí objednávat z internetu, takže bych nerada šlápla vedle. Poradíte mi prosím někdo s podobným typem vlasů, který šampon vám vyhovuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 7:21 am    Předmět: Citovat

HankaV: Z toho, co píšeš, vyplývá, že by se ti hodil šampon, který dobře hydratuje, zároveň je hodně šetrný k pokožce hlavy a má pokud možno přírodní původ... Smile
Typ vlasů mám poměrně podobný (i když mě ho drobně pozměňuje ještě henna), tak uvedu, co sedí mně - dlouhodobě mám dobrou zkušenost se značkami Desert Essence (šampon bez parfumace), s Laverou (šampon pro citlivou pokožku) a medovými produkty Pleva. Des.Ess. a Lavera jsou vegan, bio, Pleva je tuším chemka.
Jejich cena je docela iluzorní, protože za Des.Ess. sice vyplázne člověk 300kč, ale šamponu je na mytí třeba málo, takže mu vydrží dlouho. Lavera je levnější, cca 149kč, ale její spotřeba je kvůli nízké pěnivosti o něco vyšší.
Držím palce, ať na něco, co ti sedne, kápneš. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: st srpen 17, 2016 6:49 pm    Předmět: Citovat

Sice mám jiný typ vlasů, ale doporučila bych Low Poo od Yves Rocher. Není ani moc drahý (okolo 100 korun). Je přírodní, neobsahuje ani silikony, ani sulfáty. Nedávno jsem ho zkoušela a výsledek byl skvělý - vlasy po něm byly hebké a vůbec nevysušoval Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 8:32 am    Předmět: Citovat

Diky za odpovedi, ale teda nevim, desert essence i lavera vypadaji dobre, ale oboji obsahuje coco sulfat, coz nevim, jestli neni to, co mi vadi u alverde. Ten low poo vypada lip, ale koukala jsem na recenze a nektrere po nem svedi hlava. Divala jsem se, ze obsahuje nejake alkoholy, coz je ta druha moznost, co mi v samponech muze vadit. Da se to aspon sehnat nekde v drogerce, ze bych to zkusila?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 9:28 am    Předmět: Citovat

Napadla mě levnější varianta. Co zkusit po mytí nějakou zklidňující vlasovou vodu? Mně to pomohlo. Ale je pravda, že nemám nijak přecitlivělou hlavu. Mohla sem mít svědění z jinýho důvodu... a jinej typ pěnidla bych zkusila, to by mohlo pomoct. Kromě už řečených třeba taky přírodní tuhá mýdla na vlasy. Ale je to hodně individuální, jak na ně vlasy reagujou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 9:33 am    Předmět: Citovat

Další varianta je třeba lávová zem - ta opravdu nemá čím dráždit a vlasy jsou po ní heboučké. Jen při hodně dlouhých vlasech je ta spotřeba poměrně velká, což vzhledem k ceně trochu zamrzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá září 09, 2016 7:25 am    Předmět: Citovat

Tak jenom bych chtela napsat, ze uz jsem vhodny sampon nasla, vlastne nahodou. Pujcila jsem si od spolubydlici Alterra hydratacni sampon granatove jablko a aloe vera a ackoli jsem to necekala, hlava po nem vubec nekouse a vlasy jsou krasne, dokonce maji skoro objem, jsou pekne uz v den umyti (drive splihle) a do tydne se trochu zamasti (driv porad suche). Poprve jsem teda po umyti vycesala silene moc vlasu, ale pak uz padaly min a ted jsem je jim myla podruhe a vlasy uz tolik nepadaly, takze si snad zvyknou. I kdyz dokud nejsem plesata, je mi padani celkem fuk, hlavne kdyz me hlava nesvedi. Jo a stejne asi vyskousim ten sampon 100% pure, asi lopuch a neem, porad me laka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.