Zkoušky a testy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=003f50ca65a7f1a07e6e0955afc109d2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arcana
41-80
41-80


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 1:18 pm    Předmět: Citovat

Mě čeká příští pátek státnice z klinické patologie a pak ještě kolem půlky června z nemocí psa a kočky. Máme to takhle roztahaný přes celej šesťák, už mám za sebou státnici z nákaz a legislativy, z hygieny potravin a z nemocí plazů, ptáků a drobných savců a obhajobu odborné práce. Sice je to šílenej rok, ale zase se toho nemusíme učit tolik najednou, to by se asi ani nedalo zvládnout. Před první státnicí jsem byla úplně strašně vynervovaná, teď už mnohem míň. Připadá mi to spíš lehčí než normální zkoušky, ta komise většinou chápe, že se všechno prostě nedá naučit dopodrobna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

ja mam v cervnu statnice z ekonomie, dnes jsem se prave docela vylekala, kdyz jsem zjistila kolik lidi z nich vyhazeli ted v zime Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 4:59 pm    Předmět: Citovat

Arcana: tak to je opravdu možná dobré řešení to takhle rozdělit. Já mám dokonce v rámci jediného zkoušení i obhajobu diplomky. To bude nářez. Navíc když vidím ty masy poznámek, které se budu muset naučit najednou, tak si říkám, že bych to možná brala tak, jak to máš ty.

heyday: to jsem přesně měla taky, když jsem zjistila, že byla u nás v lednu sotva 50% úspěšnost!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Arcana: tak to je opravdu možná dobré řešení to takhle rozdělit. Já mám dokonce v rámci jediného zkoušení i obhajobu diplomky. To bude nářez. Navíc když vidím ty masy poznámek, které se budu muset naučit najednou, tak si říkám, že bych to možná brala tak, jak to máš ty.


Náhodou, to není tak hrozné, my jsme měli sice obhajobu zvlášť, ale jinak státnice ze všeho komplet v jeden den. Zase když to dáš, tak už to prostě máš za sebou, škola hotová a už se nemusíš ničím víc zatěžovat Wink
Naopak mě docela mate, jak tady vždycky někdo napíše, že má státnice, tak jaksi automaticky předpokládám, že už má všechno (protože i všichni v mém okolí jsme vždycky státnicovali stylem vše najednou) a ono se pak ukáže, že to byla jenom část Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 8:57 am    Předmět: Citovat

Lahoda: Snad by vyučující měli chápat, že se na státnice prostě NEJDE naučit stejně podrobně, jako ses učila na normální zkoušky. U nás to teda povětšinou chápou, naštěstí. Ale my nemáme žádnou písemnou část, jen ústní. Kdysi jsme taky mívali obhajobu i státnice v jednom (byla mezi tím asi půl hodiny pauza na vylosování otázek a přípravu), ale nakonec to rozdělili.
Myslím, že jeden z důvodů je, že lidi vyhození z obhajoby jaksi neměli na to, aby šli na státnice, prostě to psychicky nezvládli a odešli a zahodili ty týdny učení... teď je týden na to, aby se z případného neobhájení oklepali a na státnice můžou normálně přijít, pokud chtějí.
No a taky se líp skládají komise, když je to na obhajoby/státnice zvlášť.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 9:17 am    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Lahoda: Snad by vyučující měli chápat, že se na státnice prostě NEJDE naučit stejně podrobně, jako ses učila na normální zkoušky. U nás to teda povětšinou chápou, naštěstí.


No, bohužel ne všichni. Jednoho takového exterta jsem právě u státnice měla. Ten po nás chtěl v podstatě i přesný letopočet vydání té které jazykovědné příručky Rolling Eyes


Slunéčko napsal:

Myslím, že jeden z důvodů je, že lidi vyhození z obhajoby jaksi neměli na to, aby šli na státnice, prostě to psychicky nezvládli a odešli a zahodili ty týdny učení... teď je týden na to, aby se z případného neobhájení oklepali a na státnice můžou normálně přijít, pokud chtějí.
No a taky se líp skládají komise, když je to na obhajoby/státnice zvlášť.


Hm, podobně to bylo u nás, resp. některé lidi ani nevyhodili, ale tak je ta obhajoba vydeptala, že si nakonec rozmysleli i ty státnice za týden. Já jsem si naopak řekla, že už je to stejně jedno a aspoň zkusím štěstí, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

[quote="Klarusa"]
Slunéčko napsal:
Lahoda: Snad by vyučující měli chápat, že se na státnice prostě NEJDE naučit stejně podrobně, jako ses učila na normální zkoušky. U nás to teda povětšinou chápou, naštěstí.

No, bohužel ne všichni. Jednoho takového exterta jsem právě u státnice měla. Ten po nás chtěl v podstatě i přesný letopočet vydání té které jazykovědné příručky Rolling Eyes


Sluníčko: no co já vím, tak většina vyučujících to opravdu chápe, protože rozhodně není v silách člověka naučit se všechno a naprosto přesně to potom odvykládat. Ale jak psala Klarusa, tak u nás je taky jedna mladá snaživá vyučující, která se vyloženě snaží nachytat na blbostech a dělá při státnicích z lidí blbce. Ale takoví jsou snad všude. To je asi nějaký druh lidí, kteří učí proto, aby si mohli na studentech léčit svoje mindráky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Mno, jak se nám blíží zima, tak se nám blíží i zkouškové. Už jsem zapsaná na první předtermín a znovu začínám pociťovat zoufalství při představě několika příštích měsíců Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st září 17, 2014 5:31 pm    Předmět: Citovat

Ha, to spravne tema konecne objeveno ... a mam takovy dojem, ze i ten "spravny clovek" zde, ktery mi muze poradit.

Tedy rovnou k veci, Morgys ... (smim-li byt tak nechutne smela).

Zvazuju ze si udelam zkousku CAE ... z testu co jsem si zkousela na netu mi ti vzdycky vyslo z 80% spravne (byly to ty zkracene, ty origos prave sosam z torrentu, takze vetsinou 22/25 atd) ... a tak si rikam, nakolik mam sanci udelat to na 90% (a vic) a ziskat tak o uroven vyssi certifikat? (Info primo ze stranek british council)

Pak take ... na co se zamerit v priprave? Mam vic jak rocni (temer kazdonocni) praxi v komunikaci s rodilou americankou a soucasne tvorbu povidky v anglictine ... jen si teda obcas nejsem jista, nakolik neustreluju v gramatice, ale vzhledem k tomu, ze si vyborne rozumime a ja obcas vidim i jeji chyby, tak to snad nebude tak zle. V anglictine uz vylozene myslim ... nepremyslim a neprekladam do cj.

Jake knizky si mam poridit, co bys mi doporucila? Nebo kdokoliv jiny ... pochopila jsem ale, ze tu s timhle mas asi nejvetsi zkusenost, tak to zkousim Embarassed Chtela bych to nejak zurocit a tohle se mi zda jako ta nejlepsi cesta ...

Predem diky za odpovedi ... Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:03 am    Předmět: Citovat

Večer ti to zkusím nějak rozepsat Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.