Zkoušky a testy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=883f13729c83b2c7e45f29abf587c1bfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:28 am    Předmět: Citovat

Ooo, dekuji vsemocna *klani se k zemi* budu ti zasukovana az na vecnost Embarassed Very Happy Nejak zvlast to nespecha, prece jen, dalsi termin bude az buhvi kdy Laughing Ale shanim info uz tedka, prece jen ... kazda chvilka dobra Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 5:03 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:


Pak take ... na co se zamerit v priprave? Mam vic jak rocni (temer kazdonocni) praxi v komunikaci s rodilou americankou a soucasne tvorbu povidky v anglictine ... :


Jestli se můžu vmísit, tak by to chtělo zaměřit se na frázová slovesa, opravdu do hloubky, a pak poslechy. Při ústní části po nás chtěli rozvětvenější věty než u FCE a hodně zdůvodňování, obhajobu názoru. Ale je to už přeci jen pár let zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 5:17 pm    Předmět: Citovat

Hawkey: Vmisit se urcite muzes, ja tu jen z tematu chytla, ze Morgys uz to ma za sebou a radila tu neco malo i ostatnim ... tak jsem se na to zamerila.

Kazdopadne diky za kazdy kousek informace Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 5:33 pm    Předmět: Citovat

JItt - takže platí víceméně to, co jsem psala i o tom FCE hned na druhé straně. Hodně se vyplatí mít nadrcený typ cvičení, která jsou pak použitá u zkoušky. Zejména to platí o WRITING - zatímco v FCE jim stačí snad 150 slov, tady tuším už chtějí minimálně 250 a když máš v zadání koninu, tak počítáš i předložky... Twisted Evil Takže umět pořádně Letter of Application/Complaint, Article, atd...

Hodně rozšiřuj slovní zásobu - phrasal verbs jsou základ, idiomy - sice zas platí, že než jim tam hýřit všema, co znáš a když se zeptají na vysvětlení, budeš se zajíkat, je lepší použít vhodně jeden... Ale víš jak. Hodí se to aj u readingu, bo tě pak nezaskočí věci typu "kick the bucket" a tak Very Happy

U gramatiky kondicionály.

Reading - furt si stojím za tím, že mívají ty články hrozně napsané, protože je víc možností (kolikrát taková ani není v nabídce), jak to může být myšleno, takže u toho ztrácíš drahocenný čas.

Speaking - chce to štěstí na partnera. Když partner bude nemluva, budeš působit špatně, když bude mít slovní průjem a nebude tě chtít pustit ke slovu, bude to ještě horší. Ale předpokládá se, že se už dokážeš vyjadřovat na úrovni, obhájit svůj názor, argumentovat...

Poslechy bývají pěkně hnusné, bo vždycky minimálně jedna část je špatně srozumitelná a ani dvojí poslech ti moc nepomůže. Ale jak už máš angličtinu v uchu, dá se to aspoň trošku. Laughing

V zásadě to chce dril naučit se typ žádaných cvičení a na tom se pak dá hodně stavět.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 5:52 pm    Předmět: Citovat

Morganna: Diky moc za odpoved a navedeni Smile Tohle rozhodne pomuze samo o sobe. I kdyz jsem necekala, ze to bude tak jednoduse znejici ... Embarassed No, uvidim, az se do toho poradne pustim Laughing Zacinat s iluzema asi neni uplne to nejlepsi ... Embarassed

Hrat mne muze jedine, ze kdyz prirozene komunikuju, tak mi v Americe rozumi, at uz jsem mluvila a nebo jen psala Embarassed Nakolik to ovsem bylo gramaticky spravne, buh vi Laughing

Kazdopadne muzu aspon trenovat ty poslechy, nekde bych mela mit celyho Dr. House v originale ... asi je na case ho vyhrabat Laughing

Kdyby mne jeste neco napadlo, tak se dovolim se zeptat Smile Snad to nebude moc vadit Embarassed Prozatim moc dekuju, byt navedena tim spravnym smerem hned od zacatku je vzdycky vyhoda Cool
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:20 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Morganna: Diky moc za odpoved a navedeni Smile Tohle rozhodne pomuze samo o sobe. I kdyz jsem necekala, ze to bude tak jednoduse znejici ... Embarassed No, uvidim, az se do toho poradne pustim Laughing Zacinat s iluzema asi neni uplne to nejlepsi ... Embarassed

Hrat mne muze jedine, ze kdyz prirozene komunikuju, tak mi v Americe rozumi, at uz jsem mluvila a nebo jen psala Embarassed Nakolik to ovsem bylo gramaticky spravne, buh vi Laughing

Kazdopadne muzu aspon trenovat ty poslechy, nekde bych mela mit celyho Dr. House v originale ... asi je na case ho vyhrabat Laughing

Kdyby mne jeste neco napadlo, tak se dovolim se zeptat Smile Snad to nebude moc vadit Embarassed Prozatim moc dekuju, byt navedena tim spravnym smerem hned od zacatku je vzdycky vyhoda Cool

K těm poslechům, nevím, jestli House bude to pravé, ono to je spíš formou, že jede v pozadí sbíječka nebo přejíždí do toho náklaďák a dva se v tom hluku baví. Většinou to je tak, že se o něčem baví, přitom zmíní téma, které je v možnostech, ale ořitom je odpověď úplně jiná. Je to nejen o chytání slov, ale i o dovozování (to he trapný příklad, ale podobně jako dovodit, že když ná rád zvířata, je veterinář). Měla jsem to ba kazetách, ale ty už odvál čas. Mám na to učebnici, kdybys potřebovala (klíč nemám), ale je to ve sklepě, tak by to nebylo hned. Můžu ti to poslat, za předpokladu, že mi to pak vrátíš Smile. Mám to pro kluky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 6:26 pm    Předmět: Citovat

To je dobrý postřeh - vem si, Jituláku, že seriály jsou prostě z logiky věci koncipované tak, aby hercům bylo skvěle rozumět (no aspoň po postsynchronech jo) - to, co pouští na zkouškách je spíš ta předsynchronní verze Twisted Evil Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2014 7:17 pm    Předmět: Citovat

Hawkey, Morgys: eeeeeh ... aha Very Happy Ja prave na House koukala pred maturitou z anglictiny, protoze ja a aj sme nikdy nebyly kamaradky a prolomilo se to az nedavno ... Embarassed

Kazdopadne diky za ten postreh.

Co se tyce materialu, podarilo se mi zatim stahnout asi 4GB veci k CPA od cambridge, nejen nejcastejsi omyly, ale i nejake knihy testu, cviceni i s klici, ucebnice ... urcite jsou tam i nejake poslechy, dobehlo mi to horkotezko teprve pres den, tak se tim ted probiram a zjistuju, coze sem to vlastne vsechno stahla Laughing

Hawkey: Dekuju za nabidku, proberu se tim, co jsem stahla a uvidim, kdyztak bych te kontaktovala skrze PM Very Happy a rozhodne bych vratila Wink u mne by se to neztratilo, prestehovani uz sme Very Happy
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rejclie
81-160
81-160


Založen: 9.3.2010
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2014 12:14 pm    Předmět: Citovat

Já CAE dělala před necelým rokem v zimě. Angličtinu studuju na výšce už pátým rokem, v prváku jsme probírali učebnici CAE, v dalším CPE. Učila jsem se tak, že jsem si poctivě celou CAE učebnici prošla zase znova, cvičení, reading, druhy toho writing a tak.

Nakonec to dopadlo velmi dobře, ale nad 90% jsem nebyla, trošku mi ujelo mluvení, jak sama moc výmluvná nejsem a k tomu ta nervozita a listening byl taky dost pěkná potvora. Jak říkají holky, něco chytneš, něco musíš typnout.

Use of English (doplňovačky) se dají naučit, když si to člověk poctivě projde a když pak budeš mít štěstí na testu.

Reading byl taky dost těžký, měla jsem pocit že vyhořím už na začátku, jak nejsem hysterka, neměla jsem k ní daleko. Potom jsem se uklidnila a stihla to, ale strašné nervy. Na tom je teda taky dobré zapracovat, čím víc, tím líp.

U psaní bych doporučila sehnat si někoho, kdo je na tom hodně dobře a komu bys třeba posílala ty napsané věci na kontrolu, pokud se chceš připravovat sama. Na tom se ukáže gramatika, členy, chyby v předložkách...

Já jsem možná až moc perfekcionistka, ale myslím, že mi pomohlo i to, že jsem měla projeté i ty CPE materiály, o úroveň výš.

A čtení knížek v angličtině obecně. Cokoliv.

(Heh, trošku jsem to tu s tím psaním přehnala, no... Embarassed)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá září 19, 2014 7:53 pm    Předmět: Citovat

Rejclie: Dekuju za info Smile Prave se snazim prijit na to, nakolik mi ve writing a poslechu prijde vhod realna pisemna/xicht2xicht komunikace s rodilym mluvcim ... Embarassed (aneb jak pravila moje mamka, i kdybych vyletela na vsem ostatnim, jedine o co nema strach je v mem pripade komunikace Laughing)


Na tu gramatiku a to vsechno se musim podivat, nadrtit se cviceni taky. Vcera jsem jeste v noci zkousela rozklicovat nejaky poslech a jediny, co z toho vim bylo, ze se kdosi ptal na to, jak vybrat telefon pro teenagera ... O_o teda to mne voser mazec jestli jsou vsechny takovy. O_o Tomu nebylo rozumet naprosto vubec, jak to bylo polykany a mumlany ...

Toz to bude jeste zajimave Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.