Chem. barva vs Henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7d18f7ead9b1d0a226db270c1c58e0a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 3:49 pm    Předmět: Citovat

Z vlastní zkušenosti - taky mám původně světlé vlasy...
Jakákoli zrz henna mi chytala oranžově. Včetně těch plavých, co doporučuju Titania... Jen ty plavé byly míň oranžové. Za další - předem promysli, jestli hennu opravdu chceš - je totiž velká prvděpodobnost, že se jí nidky nezbavíš...
Nechci strašit nebo tak něco, henna je na vlasy skvělá, ale je potřeba opravdu předem promyslet, jestli to člověk takhle chce... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xyzz
81-160
81-160


Založen: 21.3.2010
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 5:01 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
xyzz napsal:
Prečo sa vlastne nemôže kombinovať henna s chemickou farbou? Dávala som si palette na 24 umytí a týždeň na to hennu a nestalo sa vôbec nič. Ale teraz naposledy som si dávala tú perfect mousse a tam je napísané že sa to nedoporučuje. Tak teraz som na pochybách, lebo nutne potrebujem tie zlaté odlesky zmeniť na červené -.- Čo sa môže stať?


Záleží na tom, jakou hennu použiješ. Do spousty značek se pro zvýraznění barvy přidávají kovové soli, které v kombinaci s chemickou barvou můžou způsobit zabarvení vlasů do krásné bahno-hnědo-zelené barvy, případně jejich polámání, četla jsem už i o případu kdy se slečně vlasy ulámaly kompletně a zůstala s ježkem. Nicméně problém není v henně samotné, ale jen a pouze v těch kovových solích. Třeba taková henna Lamda je myslím nemá, naopak v henně z DM je najdeš na 100%.

Nicméně bych u každé kombinace henna + chemie aspoň měsíc počkala. Better safe than sorry, jak říkají naši angličtí spoluobčané Smile


Používam Hennecolor hnedú. Tak isto na hnedo farbené vlasy. Asi to najskôr skúsim len na prameni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kim.9
8-20
8-20


Založen: 3.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 10:38 pm    Předmět: Citovat

Holky díky moc za rady, koukala jsem že Loona je dost drahá a ta druhá má zase 2 odstíny mezi které bych se ráda trefila - ta blond a kaštanová..tak já nevím sakryš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dančula
321-600
321-600


Založen: 3.11.2009
Příspěvky: 328

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 2:05 am    Předmět: Citovat

Holky,barvím se už chemickými barvami,protože každá henna mě pokaždé chytala do zrzava.I já jsem si dala na hennu asi po měsíci chemickou barvu,a nic hrozného se nestalo,barva pěkně chytla.

Ale chci se zeptat,jestli mohu používat hennu vitaminovou-jen pro regeneraci,když se barvím chemií.A jak často mohu tu vitam.hennu dávat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 8:58 am    Předmět: Citovat

Dančula napsal:
Holky,barvím se už chemickými barvami,protože každá henna mě pokaždé chytala do zrzava.I já jsem si dala na hennu asi po měsíci chemickou barvu,a nic hrozného se nestalo,barva pěkně chytla.

Ale chci se zeptat,jestli mohu používat hennu vitaminovou-jen pro regeneraci,když se barvím chemií.A jak často mohu tu vitam.hennu dávat?


Nemyslim si ze by si skoncila zelena, ale priklanam sa skor k nazoru ze dobrotu by to nerobilo. Ak by si si kazdy mesiac davala vitaminovu hennu, a po dvoch mesiacoch farbu mozno by to aj slo. Ale ak by si to kazdy mesiac kombinovala, tak si myslim ze henna by nemala ziadny vyznam, a akurat by si mala problem farbit s tou chemickou Rolling Eyes ale to je len moj skormny nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 9:01 am    Předmět: Citovat

Já si myslím, že záleží na hodně věcech - jako třeba: barvíš si chemickou celé vlasy, i délky - nebo jen dobarvuješ odrosty? A jak často?
Myslím, že pokud se třeba dobarvují jen odrosty, neměl by s tím být nějaký extra problém, jen bych dávala pozor na to, aby člověk dával tu hennu tak dva týdny před barvením... Aspoň já bych to takhle s klidem dělala a mylsím, že problémy by to nedělalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kim.9
8-20
8-20


Založen: 3.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2011 11:57 pm    Předmět: Citovat

Holky, tak mám na vlasech první dávku Henny.
Nakonec Umbrijská hnědá - Logona.

Na melír to chytlo mírně do zrzava, ale jen trošku, je to taková světle hnědá, na šediny tak na 70% to chytlo, chci to za týden opakovat.
Chci se zeptat, teď bych chvíli měla zůstat u toho odstínu, že?

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 10:02 am    Předmět: Citovat

To záleží už na tobě, jestli ti tahle barva vyhovuje, nebo bys chtěla tmavší... Podle mě je to jedno, celkově jde o ten hennový základ - čím víc vrstev henny bude, tím líp bude držet a chytat (i na ten melír třeba). A myslím si, že by nemělo vadit, když změníš odstín... (jen se prostě špatně odhaduje ten výsledek, no...) Wink Vypadá to moc pěkně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kim.9
8-20
8-20


Založen: 3.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

Lalaith: děkuji..
Na omak jsou ty vlasy teda neuveřitelný, jsem taaak ráda že jsem do toho šla, ač už nejsem tak výrazná jako s melírem, zdraví a zdravý vlasy jsou důležitější.

Ještě se chci zeptat, zda máte některá srovnání té Logony Umbrijské a Henne color - hnědá.

Cena Logony je 1x tak vyšší, ale hezky chytkla a nedovedu si představt, jakáta hnědá Henne je, vypadá asi tmavší..
Nezkoušela jste některá obě?
A kdybych chěla jen trošku červený nebo rezavý odlesky, pomohlo by do ní jen něco sypnout - skořoci nebo tak?

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kim.9
8-20
8-20


Založen: 3.1.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 10:20 am    Předmět: Citovat

A rozdíl mezi Henne color barvou a přelivem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.