Chem. barva vs Henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2a24bd152aededa074e841f9810e5570Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 1:17 pm    Předmět: Citovat

No to ma práve pri tej zlatej blond zas tak nenepadlo Very Happy ... aj ke´d jasné, všade sa to píše, že vlásky nezosvetlí.
Jitt, myslíš že by nápad s tým melírom bol zlý? Aj tak mám strašne riedke vlasy a opticky by mi to určite pomohlo Smile ... a fakt mi stačí keď mi ho spraví jemne, len nech na vrchu nemám tak jednoliatu farbu a odrasty mi nikdy nevadili, lebo to nieje vôbec výrazné Wink. A potom ten pol rok hennovať Smile ... Ináč súdim podľa toho, že posledné "premelírovanie" ( mám fakt len pár pramienkov na vrchu vlasov ) bolo robené v júli, teraz mám tie odrasty asi tak do pol hlavy a doteraz mi to vôbec nevadilo Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 1:52 pm    Předmět: Citovat

No, Cassia je znama pro sve sklony k zelenani pri kontaktu s peroxidem, ale na druhou stranu se taky rychle z vlasu vymyva (nedrzi tolik, co klasicka henna). Spis bych to zkusila nejdriv na praminku, co to udela, nez pak zachranovat nazelenale vlasy.

Celkove je to hodne individualni ... u ciste henny by to slo (v ramci nejakych moznosti), u te cassie ti popravde reknu, ze nevim, netusim ... Sad snad s tim zde bude mit nekdo vetsi zkusenosti.
Ale ja bych do meliru pres cassii radsi nesla (ovsem ja chemicke barvy nemusim celkove, takze to prosim neber jakoze je to "naprosto zcestny napad" Wink).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, cassia a peroxid taky nevim... Asi takhle - zkusila bych to. Normálně hennuj, buď zaltou blond nebo cassií a pak se buď domluv s kadeřnicí, že ti zkusí jen jeden pramínek, aby se vědělo, co to udělá. Případně si můžeš koupit melírovací prášek a peroxid a ten jeden pramen vyzkoušet sama. A podle výsledku se rozhodnout. Wink S tím, že mezi melírováním a posledním hennováním bych nechala aspoň měsíc, klidně dýl.

Nebo jendou za čas melírovat a místo cassie nebo zlaté blond používat neutrální, bezbarvou hennu, která nebarví vůbec, ale regeneruje a posiluje vlasy, dělá ji víc firem...

Případně kombinovat cassii a bezbarvou. Já nevím, pokud bys plánovala melírovat jednou za půlrok, tak 4x použít cassii a pak ten poslední před melírováním sáhnout po té bezbarvé, regenerační, aby byla co nejmenší pravděpodobnost nazelenalých odlesků.
Jen pro představu - nebudeš mít vlasy jak vodník, ale mohl by ti na těch melírovanýc zbýt takový nazelenalý nádech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 6:02 pm    Předmět: Citovat

Lalaith: Ted jsi mne zmatla ... neni cassia totez co bezbarva henna ...? Shocked Jen se ptam, ja mela celou dobu za to, ze jsou to dve stejne veci ... (ve zlate blond jsou jeste dalsi bylinky a vitaminova taky obsahuje cassii)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 6:13 pm    Předmět: Citovat

No jo, je pravda, že je to jen slovíčkaření, v těch vitaminových hennách bývá namleté ještě leccos dalšího... Takže ve finále to bude asi nakonec jedno, už taky plcáám blbosti... Rolling Eyes Embarassed (jen jsem měla pocit, že ta neutrální na vlasech neudělá fakt nic, kdežto cassia tónuje trošičku dozlata?!?) Ale nevím, nemám vyzkoušeno, možná to jsou jenom takové mé představy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 6:17 pm    Předmět: Citovat

Ono co jsem koukala, tak temer kazda neutralni obsahuje cassii (byt ve vitaminove je ji mensi mnozstvi), ale treba takova hennecolor (i hennenatur) jsou prakticky 100% cassia italica ...

To ja jen tak, uz jsem myslela, ze tu celou dobu vykladam bludy ... Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 6:30 pm    Předmět: Citovat

Ne, moje chyba Embarassed Já nevím, někde jsem vyhrabala složení Hennecolor a taky Logony, prostě jsem myslela, že tam té cassie je míň a je z větší části doplněná jinými bylinami...
Hennecolor: obsahuje kůru chininovníků, list tymiánu, břízy, kopřivy a hennu
Logona: Cassia Auriculata, Algin, Buxus Chinensis (Jojoba Oil), Parfum (Fragrance), Hydrolyzed Wheat Protein
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisjantar123
161-320
161-320


Založen: 4.3.2012
Příspěvky: 232

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2012 1:25 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
No jo, je pravda, že je to jen slovíčkaření, v těch vitaminových hennách bývá namleté ještě leccos dalšího... Takže ve finále to bude asi nakonec jedno, už taky plcáám blbosti... Rolling Eyes Embarassed (jen jsem měla pocit, že ta neutrální na vlasech neudělá fakt nic, kdežto cassia tónuje trošičku dozlata?!?) Ale nevím, nemám vyzkoušeno, možná to jsou jenom takové mé představy...

Já jsem zkoušela i čistou cassiu a fakt tónuje do zlata. Takže já bych řekla, že je to pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2012 10:58 am    Předmět: Citovat

Cassia je vlastně neutrální nebo bezbarvá, občas tam přidávájí ještě jakože výtažky z lawsonie atd.
Každopádně po zalití s citronem by měla barvit až po víc hodinách, jenom s vodou by barvit neměla, ale na to bych rozhodně nespoléhala.
A zlatá a melír rozhodně né, dělá to kuřecí žlutou barvu, to opravdu spíš tu cassiu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ayudomi
0-7
0-7


Založen: 22.5.2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2012 7:35 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, ja mám vlasy farbené farbou značky loreal tmavý gaštan na moje prírodne špinavo-blonďavé vlasy. chcela by som prejsť na hennu, ale neviem ktorý odtieň by mi zakryl odrasty a nestmavil by mi vlasy až do čierna. a ešte by som sa chcela opýtať, či je nejaký rozdiel vo výslednom odtieni, keď sa použije henna prášok a keď krém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.