Jak vyrobit vlastní parfém?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e87304740d8d6f185e6e2166dadd271dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:00 pm    Předmět: Jak vyrobit vlastní parfém? Citovat

Ahojky nevíte, jak vyrobit vlastní parfém? láká mě zkusit vyrobit si ho z fialek, ale nevim jak na to. poradíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 6:25 am    Předmět: Citovat

Nikdy jsem to nezkoušela, ale moje chytrá knížka zná pár receptů na "aromatické vody".

Maďarská voda
Pojmenovaná podle maďarské královny Isabelly, o které se říká, že tento tajný předpis používala k udržení svého mládí a krásy.

50ml etylalkoholu smíchaného s následujícími silicemi:
30kapek rozmarýnové
12kapek citrónové
5kapek růžové
5kapek nerolové
5kapek šalvějové
5kapek mátové

Kolínská voda
50ml etylalkoholu smíchaného s následujícími silicemi:
44kapek bergamotové
15kapek citrónové
4kapky nerolové
1kapka levandulové
1kapka rozmarýnové

Aromatické vody
Jsou vhodné jako pleťové tonikum, voňavka či parfém.
1 šálek levandulových květů, vonných růžových plátků či pomerančových květů (či cokoliv jiného hodně voňavého)
1/4 šálku alkoholu pokojové teploty

Macerovat 6dní v láhvi se šroubovacím uzávěrem a každý den důkladně protřepat. Poté scedit a slít do láhve z tmavého skla.

Vše uchovávat v lahvi se šroubovacím uzávěrem a před použitím protřepat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:33 am    Předmět: Citovat

Jo tak to by me taky zajimalo! Ja bych to zkousela mozna s oleji,nvm jestli to je dobry napad,ale tak se to kdysi delalo-do ruzoveho(mozna i jineho,nevim) se davaly bylinky a vonne platky rostlin,nechalo se to dlouho louhovat. Ovsem tato olejova konzistence asi bude malokomu vyhovat,je to drahe a navic se daji dnes koupit rovnou hotove vonave olejicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:35 am    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Jo tak to by me taky zajimalo! Ja bych to zkousela mozna s oleji,nvm jestli to je dobry napad,ale tak se to kdysi delalo-do ruzoveho(mozna i jineho,nevim) se davaly bylinky a vonne platky rostlin,nechalo se to dlouho louhovat. Ovsem tato olejova konzistence asi bude malokomu vyhovat,je to drahe a navic se daji dnes koupit rovnou hotove vonave olejicky.


no já přemýšlím nasbírat hooodně fialek a zalít to jojobovým olejem..párkrát pomačkat a nechat odležet.. uvidíme co to udělá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:10 am    Předmět: Citovat

Jé, já jsem kdysi sháněla něco na růžový parfém a někde jsem to vyhrabošila...ale už bohužel nemůžu přesně vzpomenout, kde to bylo. Možná něco v Receptáři? Zkusím se podívat doma, jestli jsem to někde neuložila, a když tak to sem hodím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:28 am    Předmět: Citovat

kalakai napsal:


no já přemýšlím nasbírat hooodně fialek a zalít to jojobovým olejem..párkrát pomačkat a nechat odležet.. uvidíme co to udělá Smile


No, obavam se, ze nic.... Z fialek se pry vune strasne tezko vytahuje.

(citace: Z jednoho celého akru drobných kvítků pěstovaných v chladném stínu olivovníků a citrusových stromů jizní Francie se získá pouze pár voňavých kapek.)
_________________


Naposledy upravil felcharka dne čt duben 09, 2009 8:31 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:31 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
kalakai napsal:


no já přemýšlím nasbírat hooodně fialek a zalít to jojobovým olejem..párkrát pomačkat a nechat odležet.. uvidíme co to udělá Smile


No, obavam se, ze nic.... Z fialek se pry vune strasne tezko vytahuje.

to mi ani naříkej...sakra.. ale tak zkusit můžu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:36 am    Předmět: Citovat

Pohrabu se odpoledne v knížkách, jestli budu mít čas, ale je to pravda, že fialky jsou na to blbé, je lepší něco aromatičtějšího, a hlavně něco, co má hodně silic, takže levandule, rozmarýn, nebo tak.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 3:50 pm    Předmět: Re: Jak vyrobit vlastní parfém? Citovat

kalakai napsal:
Ahojky nevíte, jak vyrobit vlastní parfém? láká mě zkusit vyrobit si ho z fialek, ale nevim jak na to. poradíte?


Tak přírodně nevím, ale u nás v Tetě prodávají takovou tu "kolínskou" jak byla ještě za komunistů údajně, je to malá hranatá lahvička za pár korun a docela pěknš voní, mají fialku, karafiát a konvalinku...Já si jí teda nekoupila, ale je od Alpy.
P.S.: Našla jsem link http://www.alpa.cz/cz/?class=1050
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Vlastní parfém těžko. Máchat jakoukoli kytku v oleji je nesmyslné, jediné, čeho dosáhnete bude, že kytka bude mastná. No vážne, do oleje nic nepřestoupí, zkoušela jsem to.

Takže v dnešní době asi lepší koupit.

Pokud by si ale někdo hodně chtěl hrát, tak jsem slyšela, že v nějakých arabských a afrických zemích (sorry, že jsem tak nekonkrétní), se vyrábí voňavky jinak. Smíchají se různá vonná dřeva a byliny a ty se normálně spolu vaří, až vznikne taková hnědá kaše. Dává se za uši. S jednou takovou vůní jsem se setkala a nic úžasnějšího jsem jaktěživ nečichala Very Happy Bohužel nemám tušení, co v tom bylo.

Jinak pokud chceš provonět třeba jen byt, tak já místo oleje dávám do aroma lampičky (té se svíčkou) pupeny borovice. Není to tak intenzivní, ale voní to přirozeně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.