Jak vyrobit vlastní parfém?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=740ef99eeefb886e930e1a3e3eab695cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zelitschko
21-40
21-40


Založen: 15.12.2012
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2013 5:04 pm    Předmět: Citovat

dobře funguje dát do lihu pár kapek vonné esence a zředit s vodou. Pak je tady článek o receptech císařovny Sisi a je tam recept na vanilkový a skořicový parfém. Vanilkový jsem zkusila, je naprosto perfektní, nádherně jemně voní. Taky jsem zkusila vanilku nahradit pomerančovou kůrou, ale voní málo a směs je mírně lepkavá (když se ale nastříká do vlasů po umytí ve větším množství, tak voní docela dobře a lepkavost není znát)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 11:45 am    Předmět: Citovat

Mám otázku, umíte někdo vyrobit takový ten bytový difuzér? Lahvička s nějakou vonnou směsí, do který se vloží tyčinky z rákosu. Zajímalo by mě, jak se míchá ta směs. Našla jsem nějaké návody, ale dost si ty informace odporují. Našla jsem taky, že se do toho má dát saflorový olej, ale neni to levnýWink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2017 4:51 pm    Předmět: Citovat

Bytový difuzér sa robí v princípe rovnako ako parfém - vyrobíš vonnú zmes, ktorú zriediš. Na parfém zriediš buď olejom, ak chceš olejový (najčastejšie sa používa jojobový, alebo v zmesi s odaromatizovaným kokosovým), alebo parfumérskym alkoholom, ak chceš "normálny", striekací. Do difuzéru potrebuješ iný základ, dá sa to kúpiť pod názvom CARBITOL (Diethylene glycol butyl ether)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt leden 12, 2017 10:33 am    Předmět: Citovat

A xo toho základu nakapu olejíčky a je to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá leden 13, 2017 2:51 pm    Předmět: Citovat

V princípe. Odporúča sa najprv vyrobiť vonnú zmes a až potom riediť. Niektorí fajnšmekri nechajú vonnú zmes najprv zo dva týždne odstáť, aby sa olejčeky "zapracovali" do seba. Alebo naopak si nariediť jednotlivé olejčeky zvlášť a tak miešať, ono také náhodné kvapkanie do alkoholu/rozpúšťadla nemusí dobre dopadnúť (myslím čo sa vône týka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.