extremismus u nás
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dccd26ac2ef4e9b096db997f703894f4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 11:30 pm    Předmět: extremismus u nás Citovat

Nevěděla sem, jestli mám napsat do strastí nebo udělat samostaný vlákno, jestli ale tohle bude někomu vadit, klíďo ať se to přesune pod vlákno jiný. Jak asi vzdáleně víte, tady v Ústí se dnes konal pochod neonacistů - ano konal, totiž před chvílí skončil a jak se můžete dočíst na tn.cz nebo v novinkách, neonacisté se chovali řádně a dokonce i Kubata je pochválil(brácha psal mámě smsky), zatímco anarchisti zlobili a dostali po hubě.
Vyvíjí se tu nový extrém - autonomní nacionalisté, nový nick neonacistů a dneska se hodně polepšili tak, jak to tady nikdo nečekal, klidně totiž prošli městem a policie je dokonce bránila před anarchistama, což náckům rozhodně zvedlo sebevědomí a rozhodně si šplhli u občanů zapadlejch u televizí a monitorů. Byl to pro ně rozhodně chytrej krok, na tn.cz se dokonce píše, že na přesrok by se mohl konat další pochod Shocked to je nehoráznej krok vpřed pro ty vylepaný blbečky, že to tak musim říct, je to tak, jednoho takovýho mám doma a znám jeho kámoše, jak ví ti, kdo četli můj blog, tím víc sem tomu všemu blíž a sem nehorázně šokovaná ještě tim, že máma to bráchovi ani nerozmlouvala a ještě se starala o to, jestli na tý akci bude mít co pít, aby neměl žízeň, sem znechucená touhle slabostí matek, že musí podporovat svoje dítě i v takovýhle situaci.
Někomu se může zdát že to přehánim, ale jak si můžem bejt jisti, že tohle neni začátek nějaký diktatury; stačí, aby se objevil nějaký charismatický vůdce a dobrý řečník a je to tu, ikdyž si řikáme, že v dnešní době a střední evropě tohle přece snad neni možný. Ale kdoví, kam se u nás tahle situace může zvrhnout, navíc DS nemá daleko do nácků, můžou se spojit a tim pádem se pak stanou silnějšími. Snad to sou jen moje přehnaný obavy z něčeho, co nemůže vzniknout. Kromě anarchistů je sice dost lidí, kteří proti neonacistům nějak bojujou, ale co ostatní obyčejní obyvatelé, kteří nemaj rádi menšiny, jen to prostě neřikaj nahlas(a neni jich málo), protože to neni zrovna IN, co když si plešouni získaj jejich přízeň? Neměli bychom se obávat, že nás, kteří se stavíme proti extremistům, bude málo? Navíc si můžou získávat přízeň díky tomu, že se navenek nestaví už proti židům a neoslavujou hitlera ale objektem jejich nenávisti sou cizí menšiny a cikáni. Jenže uvnitř ještě přežívá stará ideologie, obdiv k hitlerovi a ABSOLUTNĚ nesmyslná nenávist k židům - vezměme si jakej vztah k židům můžou mít mladí kluci, když ani 2.světovou natož předválečný období nezažili jejich rodiče, nic neví o jejich historii a vůbec sou to uplní tupouni. Snad sou moje obavy zbytečný, snad jen přehánim. Kdyby se něco takovýho rozjelo doopravdy, tak už nepujde jen o menšiny ale o naši osobní svobodu a nějaký pronárodní myšlenky pujdou stranou před osobními zájmy vůdců.

Jak už sem řekla, snad se obávám docela zbytečně Confused
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 10:16 am    Předmět: Citovat

Já mám taky poměrně blízkou zkušenost, sice ne s neonacismem, ale s rasismem a skinheadstvím určitě. A je pravdou, že tyto skupiny brojící proti cikánům mají velkou podporu těch "obyčejných lidí", jak píše Tree. Upřímně, když se dívám kolem sebe, vůbec se jim nedivím. Cikáni už nám u baráku ukradli pár dost drahých věcí, párkrát jsme je našli na zahradě a dokonce dvakrát i ve dne v domě - a to byl pokaždé někdo doma!!! Takže tento typ cikánů upřímně nesnáším také, takové ty zloděje, verbež, a ty, co jen lezou po doktorech a úřadech vyřvat si finanční dávky (u psychouše jich vždycky jsou narvané celé rodiny, je to hrůza!) a nedivím se obyč.lidem, že proti nim brojí.
Na druhou stranu jsem ale zažila i normální lidi mezi cikány, a ti byli moc fajn. Jedna holčina se mnou chodila tančit. A na pobytu s orientálními tanci jsme taky měli cikánku, která nám pak pozvala cikánskou kapelu a to byl pane zážitek! Laughing
Takže podle mě je to problém většiny členů v té skupině. Dokud budou převažovat mezi cikány šmejdi, budou mít extrémisti pré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 10:34 am    Předmět: Citovat

Snad to není úplně OT, ale v noci se ve Vítkově na Opavsku s cikány někdo "popasoval" fakt na úrovni. Dvouletá holčička téměř mrtvá (a pochybuju, že to přežije, bohužel) nemluvím-li o faktu, že umírat bude v krutých bolestech. Další dva lidé popálení a bez domova. Jsem zvědavá co se stane viníkovi, dopadnou-li ho vůbec. Naše společnost by měla přestat zavírat oči nad takovými zvěrstvy, na jedné straně vytvoří kordon ochranných sil kolem nácků aby náhodou holé lebky nedostaly přes držku od anarchistů, ti se projdou krokem tanečním přes vylidněné město (kdo věnoval pozornost těm "normálním" občanům města, kteří si svoji sobotu užili někde zalígrovaní?)
A v noci, když jistá rasově odlišná rodina klidně spí, jim někdo hodí do bytu zápalné láhve.
Možná ty dva případy spolu nesouvisí, ale mají až podivnou souvislost jeden s druhým. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 12:36 pm    Předmět: Citovat

Bohužel naprosto chápu, že lidé, kteří mají v domě či v sousedství Romy, jsou natolik vydeptaní, že když někdo proti této menšině veřejně vystoupí, má okamžitě jejich sympatie. Ano, jsou i slušní romové, ale bohužel, je jich dost málo. Co já vidím v Praze třeba v mhd, tak to jsou skoro vždy individua smrdící kouřem, potem a lacinými voňavkami, pokřikují, nepustí sednout ani babičku s berlemi a často se nápadně lepí k mému batohu Evil or Very Mad Na jakýkoliv oční kontakt reagují výkřiky jako "co čumíš pi...o"... To není rasizmus, to je zkušennost. Nevadí mi, že mají jinou barvu pleti, ale že dělají bordel a my je živíme ze soc. dávek. Naštěstí ti slušní mají v dnešní globalizaci docela výhodu. Potkám-li třeba potmavší ženu, střízlivě oblečenou, nijak nezapáchající, decentně upravenou a chovající se jako každý jiný, nezařadím ji do skupiny "cikán", ale španělka, indka...
Dokud nechá česká vláda cikány parazitovat na ostatních a z obav před nařčením z rasizmu je bude naopak protěžovat (bílé neplatiče klidně vykopneme na ulici, cokány musíme ubytovat, nebudem přece rasisti, že), tak se takovýmto extremistům stará o příznivce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Is there a neo-Nazi parade in other Czech cities, or only in Usti nad Labem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 4:37 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě nepodporuji zvěrstva, o kterých píše Cris, i když cikány nemusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 4:56 pm    Předmět: Citovat

Kamarád dělal u policie. Už nedělá, ztratil iluze. A od něj mám dost věrohodnou informaci, že mezi neonacisty je hodně policistů, takže tyhle dvě skupiny si jdou prostě na ruku.

Mám čerstvou zkušenost z dnešního dne. Šli jsme z nákupu a proti nám romská rodinka, slušně oblečená (manželé a dvě děti 13 a 14 let). Musím ale říct, že mi trochu zatrnulo. Rodiče měli v ruce pivo, na krku zlaté řetězy. Naprosto nesmyslně jsem se zalekla.
Prostě mám z dětství ze sídliště svoje zkušenosti Confused

No a například v OC Nový Smíchov kradou cikánské děti jako straky. Maminky na ně s kočárky čekají v přilehlém parku a kasírují "výdělek".

Já sama za sebe nemusím ani jednu z obou skupin. Takže bych hlasovala pro ty anarchisty Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 5:02 pm    Předmět: Citovat

Hm, extremismus. Ať už je zaměřený proti komukoliv, je to ubohost. A když se zamyslím nad tím, co se tu dnes "vyvíjí", mám akrát jeden pocit - bezmoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
silvi11
41-80
41-80


Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 5:17 pm    Předmět: Citovat

zijem v rakusku a nedavno bol v telke dokument o slovensku,hura!!potesila som sa lebo domov mi chyba.netesila som sa dlho,bol to sice dokument o slovensku,ale o tom ako ziju romovia na luniku 9 v Kosiciach!!!slovenky vedia o com hovorim pre cesky:katastrofa!vyzera to tam ako pred 100 rokmi v rumunska!tak som sa na druhy den hanbila,ked sa ma v praci pytali ,ci to je na slovensku ozaj take zle Embarassed musela som dlho vysvetlovat ako to v skutocnosti je.ze ich vlastne zivime a oni na nam na oplatku vsetko devastuju a kradnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 5:28 pm    Předmět: Citovat

nevolím žádný extremismus, ani anrchisty- ty mám ráda nejméně...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.