Studium / práce v neobvyklých oborech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b50586b7a3cb3db06f6b7cfc13306732Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:04 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Lucy W. napsal:
Ona existuje jiná metoda učení než číst a číst a číst?


Třeba přemýšlet, vymýšlet... Docházet k novým poznatkům světu prospěšným, hlavně v medicíně nové metody léčby, prohlubovat vědecká poznání v rámci chemie, fyziky, matematiky, biologie proto, abychom mohli ty znalosti pak využívat k evoluci. Přiznám se, že já moc ty humanitní zapadlé obory neuznávám, pro koníček proč ne, ale kdybych to měla jít studovat, přišla bych si (a teď mě prosím nenapadejte) světu hrozně zbytečná. Ale samozřejmě respektuju potřebnost těchto věd, třeba znalosti historie důležité proto, abychom se poučili chyb z dávno minulých. Ale já za sebe spíš raději kráčím dopředu, než abych se babrala v letopisech a hromadách jmen...


No jo, někdo má potřebu být prospěšný světu, někdo je trošku větší "egoista" a jde jednoduše studovat to, co ho nejvíc zajímá a baví. Wink Mým cílem je najít v životě uplatnění (práci), které by zároveň bylo (alespoň trošku) i mým koníčkem, prospěšnost pro svět je u mě vedlejší, ale chápu, že někdo má vyšší cíle, bohudík za takové lidi. Wink Já ale bohužel budu (doufám) dalším nepotřebným humanistou, který bude jen číst, číst a číst a vtloukat si do hlavy to, co už je dávno známé. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:07 pm    Předmět: Citovat

holt někdo se babrá v minulosti a někdo zas v budoucnosti.. a sociologové v přítomnosti.. Laughing

jó a edit: co studium stylu: nikam jinam mě nevzali.. Laughing to pak jsou taky docela úchylný profese.. Laughing


Naposledy upravil *Hanča dne ne květen 23, 2010 7:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:08 pm    Předmět: Citovat

Ivet: To jsme na tom podobně, akorát s tím rozdílem, že já možná ani nebudu hledat uplatnění přímo v oboru Very Happy Takže se taky budu učit čtením "nepraktické" věci s vědomím, že asi nemám na to být prospěšná lidstvu, ani nemám na to se učit fyziku (spíš chápat)... Ale hluboký obdiv se všemi, co mají vizi být lidstvu prospěšný...

Hanča: Jo jinak třeba můj děda je strojař s VŠ a ve škole propadal z češtiny, dějepisu a podobných předmětů, protože jeho praktický mozek nebyl schopen pojmout báničku a nebyl uzpůsobený na biflování se čehokoli Very Happy (ale neplatí to jistě u všech fyziků a přírodovědců...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Ivet: To jsme na tom podobně, akorát s tím rozdílem, že já možná ani nebudu hledat uplatnění přímo v oboru Very Happy Takže se taky budu učit čtením "nepraktické" věci s vědomím, že asi nemám na to být prospěšná lidstvu, ani nemám na to se učit fyziku (spíš chápat)... Ale hluboký obdiv se všemi, co mají vizi být lidstvu prospěšný...

Hanča: Jo jinak třeba můj děda je strojař s VŠ a ve škole propadal z češtiny, dějepisu a podobných předmětů, protože jeho praktický mozek nebyl schopen pojmout báničku a nebyl uzpůsobený na biflování se čehokoli Very Happy (ale neplatí to jistě u všech fyziků a přírodovědců...)


jsem znala podobného, ale po prvním semestru mu "doporučili", aby ukončil studium.. Laughing a to si myslel, jak tu češtinu může zavrhnout úplně.. Laughing
ale je fakt, že my s urou jsme docela renesanční osobnosti.. Laughing vydání básní a rozšířená sbírka modelů z 2WW včetně zajímání se o ni na fyzika moc prý nepasuje.. a vidíte, je jeden z nejlepších.. Laughing

ale si vzpomínám na dopisování s jedním matfyzákem, to tedy stálo za to, ten pravopis... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 7:24 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
jo chi, to jsem si vzpomněla, jak známá se učila.. studovala první ročník biologii... tak šla ven a učila se aktivně... o je to a to a proto to.. to se mi hodně líbilo.. jak ji nemám ráda, tak takto jsem si to představovala, jak to má vypadat..Smile

Takto to vyzerá fajne, to hey, ale to už je skôr aplikácia vedomostí v praxi. Tie latinské názvy proste nenaskáču do hlavy samé (teda mne určite nie) Embarassed .

inak súhlasím na matematiku a fyziku treba mať hlavu, tam sa asi ťažko niečo bifľuje..
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 8:25 pm    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
Hanča napsal:
jo chi, to jsem si vzpomněla, jak známá se učila.. studovala první ročník biologii... tak šla ven a učila se aktivně... o je to a to a proto to.. to se mi hodně líbilo.. jak ji nemám ráda, tak takto jsem si to představovala, jak to má vypadat..Smile

Takto to vyzerá fajne, to hey, ale to už je skôr aplikácia vedomostí v praxi. Tie latinské názvy proste nenaskáču do hlavy samé (teda mne určite nie) Embarassed .

inak súhlasím na matematiku a fyziku treba mať hlavu, tam sa asi ťažko niečo bifľuje..


musím zaklepat, altím mi latinské názvy jdou líp jak české.. Laughing na olympošku nám bylo doporučeno se učit latinské názvy.. a že toho bylo požehnaně.. upřímně doufám, že mi to vydrží... ale kdo se to za mě naučí česky? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

Hani, jak jsi psala že historik se fyzikem nestane ale fyzik historikem ano (našprtá), dovol abych nesouhlasila... Historie není o šprtání. Jasně, data musíš znát, ale není to esenciální, to si najdeš v encyklopedii, musíš znát souvislosti a spojovat. A to se fakt nelehko učí, to se musí umět Very Happy Já obdivuju všechny přírodovědce, já mám sice ze všech předmětů 1, ale proč? I ta fyzika se dá "našprtat"! určitě se mnou nebudeš souhlasit. Ale to se bavíme o středoškolských látkách. I fyzik se může našprtat středoškolský dějepis, i historik se bez problémů naučí a pochopí fyziku sš. Ale aby to bylo nějak hloub, tak pokud nejde o vysoce inteligentního všestranného člověka, tak promiň, to prostě nejde:D to je v mozku.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:58 am    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
musím zaklepat, altím mi latinské názvy jdou líp jak české.. Laughing na olympošku nám bylo doporučeno se učit latinské názvy.. a že toho bylo požehnaně.. upřímně doufám, že mi to vydrží... ale kdo se to za mě naučí česky? Laughing

Aj mne idú lat.názvy ľahšie, ale nie samy, minimálne jedno prečítanie potrebujú. Laughing
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 7:03 am    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Hani, jak jsi psala že historik se fyzikem nestane ale fyzik historikem ano (našprtá), dovol abych nesouhlasila... Historie není o šprtání. Jasně, data musíš znát, ale není to esenciální, to si najdeš v encyklopedii, musíš znát souvislosti a spojovat. A to se fakt nelehko učí, to se musí umět Very Happy Já obdivuju všechny přírodovědce, já mám sice ze všech předmětů 1, ale proč? I ta fyzika se dá "našprtat"! určitě se mnou nebudeš souhlasit. Ale to se bavíme o středoškolských látkách. I fyzik se může našprtat středoškolský dějepis, i historik se bez problémů naučí a pochopí fyziku sš. Ale aby to bylo nějak hloub, tak pokud nejde o vysoce inteligentního všestranného člověka, tak promiň, to prostě nejde:D to je v mozku.


no problém je v tom, že se bavím o fyzice a historii na vš... je fakt, že jsem z velkého procenta obklopena renesančními osobami, ale co už.. jinak znám hodně případů, kdy na historii šli lidi z toho důvodu, že si nic jinýho nevybrali, resp. neměli žádnou jinou možnost, popřípadě "na nic talent", to nejsou moje slova, ale jejich.. no záleží na člověku.. jasně, středoškolské učivo je oproti vš naprosto triviální... tam se to aspoň na tři- čtyři, pokud na to úplně nekašle, naučí každej a proleze...

jé, trochu OT.. v poslední době je nová výmluva, proč se neučit či učit "jinak" Laughing a to předpona dys... Laughing nemluvím o vážně těžkých případech, ale o těch hooodně lehkých... já jsem dysgrafik a když to někomu tedy nějakému dysvážnému oznámím, tak na mě kouká jak na blbce... to jde ta společnost tak do hája? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 7:04 am    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Hani, jak jsi psala že historik se fyzikem nestane ale fyzik historikem ano (našprtá), dovol abych nesouhlasila... Historie není o šprtání. Jasně, data musíš znát, ale není to esenciální, to si najdeš v encyklopedii, musíš znát souvislosti a spojovat. A to se fakt nelehko učí, to se musí umět Very Happy Já obdivuju všechny přírodovědce, já mám sice ze všech předmětů 1, ale proč? I ta fyzika se dá "našprtat"! určitě se mnou nebudeš souhlasit. Ale to se bavíme o středoškolských látkách. I fyzik se může našprtat středoškolský dějepis, i historik se bez problémů naučí a pochopí fyziku sš. Ale aby to bylo nějak hloub, tak pokud nejde o vysoce inteligentního všestranného člověka, tak promiň, to prostě nejde:D to je v mozku.

Súhlasím čo sa týka učiva SŠ že sa dá celé našprtať na samé 1, ano dá, poznám takých. Ale na VŠ sa mi to zdá veľa,tam to podľa mňa už nie je len o šprtaní, treba tomu rozumieť.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.