Jak se vyhnout únavě z dlouhých vlasů
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9b3dba82615c9b43a118cb2e3f324eeaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:13 am    Předmět: Jak se vyhnout únavě z dlouhých vlasů Citovat

Moje a Souffletino dumání v tématu o Ofince i příspěvky vás ostatních z diskuzí o sestříhávání a tak mě přiměly k tomu, abych zvedla novou otázku:

Mám dlouhé vlasy, hrozně se mi líbí dlouhé vlasy a chci je mít co nejdelší a krásné. Ale čas od času mě přepadne nějaká chmura, že mi to dost nesluší, že by to chtělo nějakou změnu, že to není dost šmrncovní, že vypadám staře a tak dále a podobně. Většinou když jsem se rozhodla pro střih, litovala jsem ztracené délky.

Tak se chci zeptat, jestli máte pro tyhle případy na sebe nějaké fígle, aby se vlk nažral a vlasy zůstaly celé? Smile Jak vypadat v dlouhých vlasech proměnlivě a nikoli jako petrifikovaná z doby, kdy mi bylo/ nebo se nosilo.... (dosaďte sami). Nemyslím žádné trendy zběsilosti, ale tipy a rady, jak se chytře měnit v čase a přitom zůstat dlouhovláskou. Ofiny, patky, pár pramenů kolem tváře, pěšinka jinde a jinak, nový vlasový doplněk nebo jinak nošený... co zlepšilo konkrétně váš vzhled a potěšilo vás?

(Začala jsem objevem ofino-pěšinky v tématu Ofina, nebudu to sem kopírovat. Cool)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:23 am    Předmět: Citovat

Já tedy nevím, asi jsem úchyla, ale žádnou vlasovou "únavu" nepociťuji, stříhacími choutkami aboslutně netrpím, naopak, zdají se mi moc krátké. S ofinami, patkami, pěšinkami apod., neexperimetuji a nijak mi to nevadí. Vlasových doplňků mám naprosté minimum a rekrutují se z řad několika gumiček a pár skřipců, které beztak nosím jenom z praktických důvodů. Jinak jsem furt na jedno brdo, s rozpuštěnými vlasy a je mi fajn...
Proč já ti teda vlastně odpovídám? Shocked Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:31 am    Předmět: Citovat

Toš to nevím, Kla, proč mi odpovídáš... Laughing Ale díky za názor, taky se hodí. Cool

Ono to ani nejsou stříhací choutky, to právě že vůbec! Spíš neurčitá touha po zlepšení, nějakém vývoji... V průběhu života se mění rysy tváře, způsob života i oblékání, takže se mi zdá, že občas to spolu už neladí. Co mohlo být roky perfektní, je najednou divné... A nejedná se jenom o dlouhovlásky, takové zakonzervování vidím na mnoha ženách s různými vlasy.
Taky se mi zdají moje vlasy "krátké" a doufám, že ještě hodně poporostou. Ale o to nejde, právě délka má být zachována nebo ještě delší Laughing , ale přitom aby to zkrátka dobře vypadalo. Je spousta dlouhovlásek, které vypadají nádherně zezadu, ale jejich tváři by slušelo něco trochu jiného. Pak mi připadá škoda šmikat vlasy, když by stačil nějaký malý detail udělat jinak. Snad už je to srozumitelnější...


Naposledy upravil *Tereza dne st duben 22, 2009 10:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:35 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Toš to nevím, Kla, proč mi odpovídáš... Laughing Ale díky za názor, taky se hodí. Cool

Ono to ani nejsou stříhací choutky, to právě že vůbec! Spíš neurčitá touha po zlepšení, nějakém vývoji... V průběhu života se mění rysy tváře, způsob života i oblékání, takže se mi zdá, že občas to spolu už neladí. Co mohlo být roky perfektní, je najednou divné... A nejedná se jenom o dlouhovlásky, takové zakonzervování vidím na mnoha ženách s různými vlasy.


No jo, já jsem začala psát, abych zjistila, že vlastně nic nedělám... Laughing Mám asi nějaké zabržděné myšlení, já nějak ten vývoj vědomě nesleduju, nehodnotím, oblečení si vybírám podle toho, co se mi líbí a co mi v danou chvíli sedí. Já jsem nejspíš zakonzervovaná no, takže ti fakt neporadím Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:55 am    Předmět: Citovat

Jéje, tak to znám až moc dobře, tu únavu nebo spíš nudu z dlouhých vlasů Very Happy
Ale neporadím, já jsem z toho otrávená do té doby než podlehnu a nějakou tu změnu provedu. Pak jsem zase otrávená z toho, že jsem přišla o délku a utvrzuju se, že už nikdy. Koloběh cca 1x za rok Smile
Teď už ta nuda na mě pomalu zase jde, pokusím se vydržet...nebo přijít na způsob, jak nezkrátit a oživit. Nic mě ale nenapadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

Zajímavý dotaz.

Asi to vědomně neřeším. Ale sháním nové sponky, skřipce, vymýšlím účesy, kombinuju. Co tak vyzkoušet pletení copánků u obličeje? Nebo copánkovou čelenku? Nebo jen malý drdol? Zapoj fantazii, postůj si chvíli před zrcadlem a uvidíš na co přijdeš.

Stříháním bych to asi neřešila. Je s tím pak víc problémů než užitku. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

Však jo, Sid, tady je jasné, že stříhat nechci - to už jsem si ujasnila a o tom není naštěstí řeč. Laughing

Pro názornost teda zde je můj příspěvek z "ofinek":
Tak už jsem to vymyslela, zatím žádné stříhání nebude. Včera jsem si před zrcadlem zkoušela, jak bych vypadala s ofinkou a vymyslela jsem si nový způsob nošení tak, že to není tak ulízlé a vypadá to šmrncovněji a vůbec ne usedle. Těžko se to vysvětluje, ale je to asi tak: oddělila jsem trojůhelník vlasů nad čelem jako na ofinku a překlopila ho na stranu. Zní to jako obyčejná pěšinka na bok, ale vypadá to opravdu jinak (líp). Tím pádem se mi část vrchních poničenějších konců dostala na bok, kde nedělají takovou paseku (necuchají se do délek) a vypadá to skvěle s látkovou čelenkou a rozpuštěnýma vlasama, copem, culíkem i drdolem (vždycky s čelenkou).

Navíc jsem toho názoru, že všechny tyhle změny způsobu nošení vlasům prospívají, protože se pak vlásky nevytahují jen jedním směrem. Touha po změně byla uspokojena bez stříhání, juchu! A ještě P.S.: Díky tomu čarování před zrcadlem jsem zjistila, že mám krásné vlásky a už jsou pěkně dlouhé!


Takže mě zajímá, jak konrétně oživujete nebo proměňujete svůj vzhled vy, abych se měla čím inspirovat příště. Cool A spíš než nějaký jednorázový účes mě zajímá celková změna způsobu nošení vlasů. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Zajímavý dotaz.

Asi to vědomně neřeším. Ale sháním nové sponky, skřipce, vymýšlím účesy, kombinuju. Co tak vyzkoušet pletení copánků u obličeje? Nebo copánkovou čelenku? Nebo jen malý drdol? Zapoj fantazii, postůj si chvíli před zrcadlem a uvidíš na co přijdeš.

Stříháním bych to asi neřešila. Je s tím pak víc problémů než užitku. Wink


Tak já jsem střihla a nelituju Wink
Na účesy jsem levá a motat něco z tak dlouhých vlasů, jako jsem měla mě už ani nebavilo, protože se to pak někde zauzlilo a z rozčesávání už jsem měla skoro záchvaty vzteku. Ať se to učesalo jakkoliv, těžké to bylo pořád stejně.Šmikla jsem to do pasu, z délky po kolena. Já bych se tomu stříhání zase tak nebránila, změna je život a někdy to člověku i víc sluší. Ale neostříhala bych všechno, třeba 10 cm a člověk pak sám uvidí, jak se bude cítit. A kdyby to mrzelo, tak 10 cm doroste celkem rychle.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:11 am    Předmět: Citovat

a presne z tohohle duvodu jsem se nechala uz nekolikrat ostrihat, kdyz byly vlasy dlouhe Laughing mno, ted se bavim hennou a stahovanim henny. ruzne satky, ktere nosim jako celenky, obcas spletu copan z vlhkych vlasu, aby pak byly vlnite. Pesinku moc nestridam - teda nekdy jo, ale zvyk je zvyk. ale ted me "to" nutkani miji, nastesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 11:12 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:

Takže mě zajímá, jak konrétně oživujete nebo proměňujete svůj vzhled vy, abych se měla čím inspirovat příště. Cool A spíš než nějaký jednorázový účes mě zajímá celková změna způsobu nošení vlasů. Smile


Celková změna způsobu nošení vlasů? Asi tomu rozumím. Jenže mě naprosto vyhovuje je mít rozpuštěné, takže cokoliv jiného je jen druhá varianta.

Káťa napsal:
Tak já jsem střihla a nelituju Wink


Já myslela stříhání jako sestříhání. Wink Já vím, že nelituješ. Šak to je dobře. Jinak by ses z toho zbláznila. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.