Kája Mařík- ctitel dlouhých vlasů :-)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=960bda47fababa00cda4cb10629825bbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Znáte Káju Maříka???
Netuším, neznám
8%
 8%  [ 3 ]
Znám, mám načteno
47%
 47%  [ 17 ]
Něco málo mi to říká
44%
 44%  [ 16 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:50 am    Předmět: Kája Mařík- ctitel dlouhých vlasů :-) Citovat

Zdar, zná tu ještě někdo Káju Maříka? Já jsem ho četla odmalinka. Je to úúúžasně naivní a oddechová věc, místy úsměvná, asi jako prvorepublikový románek Laughing Ale sem na DV to asi patří- nikde jsem nečetla tak krásné lamentace nad ženskými ostříhanými nakrátko Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

Já jsem kterýsi díl četla, asi první... ale nedočetla, bo na mě to bylo až moc idylické. Nářky nad ostříhanými vlasy si ale bohužel nepamatuju. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 9:04 am    Předmět: Citovat

To jsem měla doma, ale mám dojem, že jsem taky četla jen první díl, i když jsem je měla všechny. Ani nevím, kde jsou ty knížky teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

Já mám přečtených všech pět (nebo sedm jich bylo?) dílů... a nářky nad ostříhanými vlasy si nepamatuju, pamatuju si ale, že Zdenička měla pleť jako broskvička Smile

Nejradši jsem nevím proč měla tuším čtvrtý díl, ve kterém je Kája u svých příbuzných v Praze, ti ho nemají rádi, šikanují, bijou. Nějak mě to dojímalo nebo co Smile a pak jsem ještě četla tuším Děti Káji Maříka, což už ale tak dobré nebylo...

Jé, padla na mě nostalgie, budu muset ty knížky doma vyhrabat Smile
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

Ano ano - vzhledem k tomu, ze jsem se k teto knizce dostala az po revoluci, tak si Kajovi narky pamatuji presne Laughing bylo to asi v sestem nebo sedmem dile, az si Kaja vzal Zdenku za manzelku - na nejakém plese, dokonce vsechny zeny Zdence radily, jak si udelat moderni uces, jak zkratit a pak zelizkem kulmovat ( uplne stejne jako dnes!!!) ....a jejich muzi se na Zdenku zalibne divali a jeji dlouhe vlasy moc obdivovali ... Zdenicka mela dlouhatánské vlasy - urcite pod pas a vypadala v nich mlade, jako holcicka ( to ji tam vsichni rikali)... (blbne mi klavesnice, tak pisu bez hacku a carek- pardon)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Jo, jo, přesně tak Laughing
Ono je to vpodstatě šíleně přeslazená idylka a brakový román, ale pro mě to má určité kouzlo, oddech...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 1:46 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Jo, jo, přesně tak Laughing
Ono je to vpodstatě šíleně přeslazená idylka a brakový román, ale pro mě to má určité kouzlo, oddech...

No to jo - a tuhle brakovou idylku ja poprvé četla, když mi devatenáct ( možná i víc) - jako malá jsem milovala Gabru a Málinku - dostala jsem se k těmto knihám náhodně - moje prateta z Valmezu měla doma jedno staré vydání ...a učitelce se pak moc nelíbilo, když jsem si Gabrušku zapsala do čtenářského deníku ... Laughing Kaju Maříka bych řadila co se týká idylična ještě o pár stupínků výše .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

Víte že autor Felix Háj byl ve skutečnosti žena? Jmenovala se Marie Wagnerová, ale nevím zda měla dl. vlasy a knihu jsem taky nečetl. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 5:18 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Blondorezka napsal:
Jo, jo, přesně tak Laughing
Ono je to vpodstatě šíleně přeslazená idylka a brakový román, ale pro mě to má určité kouzlo, oddech...

No to jo - a tuhle brakovou idylku ja poprvé četla, když mi devatenáct ( možná i víc) - jako malá jsem milovala Gabru a Málinku - dostala jsem se k těmto knihám náhodně - moje prateta z Valmezu měla doma jedno staré vydání ...a učitelce se pak moc nelíbilo, když jsem si Gabrušku zapsala do čtenářského deníku ... Laughing Kaju Maříka bych řadila co se týká idylična ještě o pár stupínků výše .


Gabra a Málinka, jéje. Ty jsem taky zbožňovala. Ale Káju Maříka ještě o kousek víc.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

I já jsem to četla a ne jednou Smile Preslazene, idylicke az na pudu,...
....ale.... tak clovek mozna potrebuje nejake to idylicno a starosvetskost a jasny rad a dobro a krestanskou zakotvenost ..... aspon na papire Smile


Btw. Me taky obzvlaste dojimalo, jak Kaja studoval v Praze a zli pribuzni mu kradli beloučké kosile a peníze a dárečky od maminky ....jaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.