Zajímavá fakta z vlasaté historie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=12a18b37fb36eea82cd0d0fa2308d0f5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maunka
8-20
8-20


Založen: 12.8.2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne srpen 14, 2016 8:38 am    Předmět: Citovat

*Hanča napsal:
Ohledně vlasů doporučuju knížku Intimní historie od Vondrušky.. Moc zajímavé počtení.Smile


Taky jsem ji čela, je super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 5:40 pm    Předmět: odbarvování za renesance Citovat

při nedávném setkání s medovou odbarvovací metodou se mi tak nějak vybavily renesanční obrazy...a opravdu, když si vezmu dějiny umění-renesanci- a listuju, všude na to narážím...
vždycky mi přišlo trochu zvláštní, že je hodně zobrazovaných tak zvláštně zrz/červených. Roli by tu mohla hrát idealizace, proto bych se nedivila u různých krasotin typu flór, venuší, bohyň... jenže dost podobné mají i vlasy pozemských dam (různé portréty). Krom toho mi ty barvy silně připomínají můj vlastní, kdysi-peroxidový výsledek. Jenže po něm byly vlasy zničené...kdežto renesanční dámy vypadají, jako by odbarvení s jejich kvalitou vlasů nehnulo. A tak mě napadlo... nedosahovaly výsledku např. medovým odbarvováním? Kdysi kdesi jsem četla..kdybych věděla kde... něco o medu ve vlasech a sezení na slunci Smile To, že jde o "vylepšování, aby byl portrétovaný spokojen," idealizaci, paruku, příp. že původní barva obrazu byla jiná než zoxidoval Smile ..tomu se mi už nějak nechce věřit. Prostě spíš jsem dospěla k závěru, že ovládaly nějakou..a asi docela dobrou..odbarvovaní/tónovací metodu. A že se Italky mohly chtít podobat Angličankám Smile Co si o tom myslíte?
příklady:
Lucrezia Panciatichi-Agnolo di Cosimo-1545

Flora-Tizian-1515 (sice je to "flóra" jenže dost podobný obraz rý zobrazuje jeho milenku...

a tady je to nejzřetelnější..Benátčanka s hnědýma očima, tmavým obočím...a do očí bijící zrzavé vlasy?(a Dürer byl dost naturalista...) Dürer-portrét mladé Benátčanky-1505
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 7:41 pm    Předmět: Citovat

Benátske dámy (a predpokladám, že nielen benátske) zvykli sedávať na plochých strechách palácov a služobníctvo im namáčalo vlasy a nechávali ich blednúť na slnku...stále dookola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 7:43 pm    Předmět: Citovat

Mně ty vlasy vůbec nepřipadají zrzavé. Možná je to nastavením monitoru, ale vidím světle hnědou. Což je jen tam mimochodem u hnědookých lidí s hnědýma očima úplně normální barva. mám ji taky.. měla jsme, něž jsme začala brát silné dávky léků...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 8:42 pm    Předmět: Citovat

nezabudka: namáčeli, ale v čem? předpokládám že ve vodě asi ne...to by nás bylo mraky "zrzavých"

wensdy: nevím, jak máte nastavený monitor, ale hnědovlásku si teda představuju dost jinak..pro porovnání třebas...dáma s hranostajem Smile jinak v nově vydané (barevné) knize dějin umění mám všechny tyto dámy "zrzavé" stejně jako přiložené odkazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 8:47 pm    Předmět: Citovat

Napsala jsem světle hnědé Wink Je to taková velmi světlá hnědá se zlatavými odlesky. Dáma s hranostajem je spíš kaštan. Světle hnědá, kterou mám ne mysli, jde na slunci přirozreně do blond

http://1.bp.blogspot.com/-RX4fiup_oPY/Tl1F6_DX8_I/AAAAAAAAACo/436Sohx2Yfg/s1600/james_36.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 9:18 pm    Předmět: Citovat

ta slečna v odkazu pro mě hnědovláska není, protože tam žádnou hnědou nevidím (ale to je individuální.. lidi viděj často různé barvy různě...nebo vnímaj); ale o to nejde, jak se ta barva vlasů nazve. podle mýho názoru ty dámy z obrazů prostě svoji přirozenou barvu nemají, a zajímalo by mě, jak ji docilovaly; jinak ta z Benátek má být údajně snad prostitutka, tak nevím, jestli měla čas a příležitost sedat na střeše paláce a nechávat se obskakovat službnictvem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 10:44 pm    Předmět: Citovat

Slunce dělá divy i jen s vodou. A konec konců i bez vody. Letos jsem tu hlavu máčela o dost mén než loni, přesto je za tu dovolenou změna barvy hodně znát. Ze světle hnědé je ze mě rázem blondýna. A jak zas na slunci nebudu, tak se to zas přehodí zpět, jen koncům to zůstane...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2016 9:59 am    Předmět: Citovat

Meadow: jojo, to je pravda, že Slunce toho umí i samo o sobě hodně... taky se ze mě stala "blondýna" při pobytu na jihu u moře (nebo abych byla přesnější spíš "zlatovláska") jenže to právě jde do jiných odstínů...do zlatova, a ne do měděno-rezava. a taky jsou vlasy i celkem od šisování poničené. právě že mi to z těch obrazů spíš připomíná mnohem víc peroxid než slunce, ale bez poničení vlasů, proto se na to ptám. a podle mě si ti malíři nijak nevymýšleli, malovali, co viděli... Dürer zrovna nebyl nějaký idealista, spíš naopak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2016 12:32 pm    Předmět: Citovat

Já měla na slunci vlasy spíš do měděna, než do zlata. Ale bylo to hodně světlé a v odsínu, který mají desetikoruny, bez nádechu zrzavé, nebo červené.

To, že každá tu barvu nazveme jinak je v pořádku. Já zrzku představuju tmavší ...ale rozumím Smile


Mě třeba vůbec právě nepřijdou nepřirozené. Světlovlasí lidé s tmavým obočím a hnědýma očima mi nepřijdou nijak vyjímeční, když tak vypadá třetina příbuzných. Když už má někdo u nás v rodině oči modré/zelené, tak je to buť taková ta bílá blond, nebo tmavě hnědá až černá barva vlasů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.