Ekologičtí aktivisté a zelená politika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=188a1e7dbb385643c6d0fd3d8f9ca1c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Tak možná o jednom důvodu bych věděla. Před tak dvěma třemi lety jsem četla komentář nějakého dopravce, proč nevyužívají služby ČD. Jednoduše, vedle toho, že měli někde neustálé prostoje, zpoždění, nedodržování lhůt apod. to byl hlavně nevstřícný postoj ze strany železnic a celkový přístup, jakože oni vlastně platícímu klientovi dělají nějakou milost, tak co by tak ještě nechtěl.
Pokud je to pravda, pak se asi dá těžko divit dopravcům, že se drahám spíše vyhýbají...

Tohle netuším... Každopádně ani ČD nejsou svaté, toť je jasné, jakožto velká firma prostě nejsou tak pružné, jak by bylo potřeba. Bylo by hezké, kdyby se toho ujal nějaký menší železniční dopravce.
Vím, že byly nějaké problémy ohledně financování terminálu v Lovosicích, což (čert ví proč, není to zas tak složité) stálo nemalé peníze.
Obecně bych řekl, že přinejmenším začátky něčeho takového by měl podpořit stát - aby to fungovalo s co nejmenším dopadem na silniční dopravce, musí být velká frekvence vlaků (aby byly čekací doby při nakládce minimální). Jenže vlaky se samy nezaplatí, dokud si dopravci nezvyknou je používat a dokud tedy nebudou vytížené. Což je začarovaný kruh, který rozsekne buď pomoc státu, nebo nezvyklá prozíravost dopravců na obou stranách. Ani jedno z toho ale nevypadá moc pravděpodobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2009 8:11 pm    Předmět: Citovat

Čistota ve vlacích a jejich technický stav jsou dvě různé věci. S tou čistotou se to v poslední době docela zlepšilo, po každém dojetí do cíle naběhne do vlaku uklízecí četa a vypucuje ho.
Co se týče technického stavu tak to je horší. A to rčení o šrotu není oblíbené odpůrců železnic, ale samotných zaměstnanců drah. Nedávno mi strojvedoucí při 3 hodinovém zpoždění řekl, že je rád, když vůbec vyjede, a co se divíme, když je ta souprava zralá do šrotu. Takhle mi to řekl doslova. Stejný názor mají i průvodčí, ještě loni jsem jezdila trasa Beroun-Praha 2x denně, tak jsem si s nima občas povídala.
Škoda, že stát nepustil na dráhy Student agency... jezdili by o polovinu levněji a to i bez státních dotací.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt květen 07, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Nedávno mi strojvedoucí při 3 hodinovém zpoždění řekl, že je rád, když vůbec vyjede, a co se divíme, když je ta souprava zralá do šrotu. Takhle mi to řekl doslova. Stejný názor mají i průvodčí, ještě loni jsem jezdila trasa Beroun-Praha 2x denně ...

Tož to jo, pokud máš na mysli konkrétně Žabotlamy na téhle trase, tak ty jsou fakt poněkud obstarožní. Ale zrovna tohle už se mění - když jsi tam jezdila, určitě jsi potkala i jejich moderní patrové náhrady. Jenže je jich potřeba moc a zatím jich je na všechny tratě kolem Prahy jen asi 50. Ona to není legrace nakoupit, když jedna souprava stojí zhruba 200 milionů...

Káťa napsal:
Škoda, že stát nepustil na dráhy Student agency... jezdili by o polovinu levněji a to i bez státních dotací.

To nejspíš ano. Jenže by si vybrali jen pár dálkových tras, kde je velká poptávka a tudíž se vlaky zaplatí i bez dotací. S těmi problém není, tam by se bez dotací obešly snad i ČD. Jenže většina tratí takhle zisková není, zvláště místní tratě, a přesto musí jezdit také, jinak by se rozsypal celý systém. Na místních tratích už jsou občas soukromí dopravci také, ale s dotacemi. Mají to jednodušší v tom, že se starají o dopravu jen na té jedné vybrané trati (či několika).
Jenže systém soukromých dopravců je pro zákazníka nešikovný v tom, že si na jednu cestu musíš kupovat víc jízdenek a firmy si vzájemně neuznávají různé slevy. V tomhle směru je to hodně špatné třeba v Polsku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Káťa napsal:
Ad zelení: vadí mi, že nepovažují za součást přírody člověka a kdejací syslové jsou jim přednější, nežli lidi. Třeba postavit novou dálnici, která by ochránila životy lidí, díky nim nejde...

Ono vůbec neuškodí, když alespoň někdo bude považovat sysly za důležité, neb obecně to spíš vypadá, že nejdůležitější jsou lidé a nic jiného neexistuje, a pokud ano, tak jen aby nám to sloužilo a pokud možno nepřekáželo.
Před čím chrání nová dálnice naše životy? Před námi! Bude-li nová dálnice, budou moci řidiči jezdit rychleji a pohodlněji. Usnadní jim to život. Pokud dálnice nebude, budou jezdit rychle stejně, ale bude je to štvát a čas od času se někdo zabije. A lidé budou nadávat a požadovat, aby jim byl usnadněn život, aby byli "ochráněni" - a nemuseli se sami snažit.
Nemyslíte ale, že by měla existovat nějaká hranice toho, do jaké míry si ještě můžeme zjednodušovat život na úkor všeho ostatního nelidského?

Káťa napsal:
Díky přispění pana Bursíka, kterému je jedno, že pražané trpí respiračníma nemocema a rakovinou, nemáme obchvat přes Suchdol, který by ulevil dopravou přetížené Praze.

Viz výše. Při reálném pohledu je jasné, že obchvat je věc potřebná, jenže ne za každou cenu. Ne za cenu toho, že v zájmu co nejrychlejší a nejlevnější stavby zničíme vše, co nám přijde do cesty.
Pokud Pražany štvou zplodiny z aut, nechť se tedy nejprve pokusí ulevit si sami. Praha - stejně jako kdeco jiného - je přetížená proto, že obrovské množství lidí používá auta téměř zbytečně. Pro leckdy diskutabilní úsporu pár pětiminut a sobecké pohodlí jezdí kdekdo raději autem, než by udělali pár kroků nebo se "snížili" k cestě MHD. Pohled při čekání na přechodu bývá dost výmluvný - odhadem nejméně 50% osobních aut má jediného cestujícího.


Tak tady mi nezbývá, než s Vlkunem souhlasit. Mám taky dojem, že lidi si myslí, že všechno je tu jen pro ně, a co jim nějak neusnadňuje jejich pohodlí, musí z cesty. Přitom nejsme o nic lepší živočišný druh, než cokoli živého na téhle planetě. Naopak, jako jediní jí škodíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 5:31 am    Předmět: Citovat

Já bych jenom tak laicky ještě přidala, že mě fakt mrzi když vidím, jak přírodu pojímáme hlavně jako zdroje pro naše různé potřeby a aktivity... A nakládáme s ní jako s vlasním majetkem....
Přitom jsme my závislí na přírodě, nikoliv ona na nás Smile
Bez ní žít nemůžeme přece... Když si zeměkouli zničíme, vydrancujeme,... -budem nahraní. A pochybuju, že bychom dostali novou šanci Smile


.... i když můj přítel na to má jinou teorii, nevím, jestli ji budu umět správně interpretovat: něco ve smyslu, že zeměkoule je systém a jako takovej pořád inklinuje k rovnováze... a že my jí zničit úplně zničit nemůžeme, že dřív se nás zeměkoule zbaví Smile (že si třeba na tolik zničíme podmínky pro vlastní život, že se vyhubíme, a zeměkoule si za pár milioná let bude zase žít po svémSmile
Což by mi připadalo spravedlivé Smile
.......Musím se ho na to jít zeptat, už jsme se dlouho nehádali Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 4:03 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Já bych jenom tak laicky ještě přidala, že mě fakt mrzi když vidím, jak přírodu pojímáme hlavně jako zdroje pro naše různé potřeby a aktivity... A nakládáme s ní jako s vlasním majetkem....
Přitom jsme my závislí na přírodě, nikoliv ona na nás Smile
Bez ní žít nemůžeme přece... Když si zeměkouli zničíme, vydrancujeme,... -budem nahraní. A pochybuju, že bychom dostali novou šanci Smile

V těchto věcech se moc neorintuji , ale i uplný hlupák si musí všimnout , kolik druhů zvířat a rostlin zmizelo díky lidské nenažranosti a roztahovačnosti ...
Zásoby ropy jsme dokázali takřka spotřebovat - snad během jednoho století ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
.... i když můj přítel na to má jinou teorii, nevím, jestli ji budu umět správně interpretovat: něco ve smyslu, že zeměkoule je systém a jako takovej pořád inklinuje k rovnováze... a že my jí zničit úplně zničit nemůžeme, že dřív se nás zeměkoule zbaví Smile (že si třeba na tolik zničíme podmínky pro vlastní život, že se vyhubíme, a zeměkoule si za pár milioná let bude zase žít po svémSmile ...

S tím bych celkem souhlasil. To, že by se nám podařilo Zemi zničit úplně a jednou pro vždy, sice není nemožné, ale velice nepravděpodobné. Země vydrží hodně - jenže nás k tomu nepotřebuje. Zničíme spíš my sami sebe, a pokud (až) se to stane, Země se za nějaké desítky či stovky milionů let dá zase dohromady. Jenže tí se těžko můžeme utěšovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 8:36 pm    Předmět: Citovat

souhlasím s vlkounem
člověk je velice materialistický a hlavně nemyslí do budoucna a na další generace, což je velice špatnéé
drancování, nerespektování přírody a využívání všeho co člověk najde je pro mě teda pěkně nelogické, člověk by měl být proto naopak rád, že může kde žít Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewča
161-320
161-320


Založen: 9.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: po říjen 26, 2009 7:09 pm    Předmět: Citovat

každý by mal začať u seba a upratať si doma a trochu aj za svojím plotom.Separujme odpad,chráňme vodné zdroje,prírodu.Ale hlavne naše deti k úcte k prírode.No a niekedy stačí pár fanatických "zelených",ktorí bojujú ani poriadne nevedia proti čomu a spadnú vám celé Tatry.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lady Drace
161-320
161-320


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 247

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 12:46 pm    Předmět: Citovat

K těm alejím podél silnic: Pokud sami jedete přiměřeně, není problém pokud to do vás nenapálí někdo, kdo jede jak šílenec a neumí to. Pak může strom dokonat dílo zkázy. Ale trestat za to ty stromy? Co je tohle za zvrácenou logiku. Myslím že by bylo mnohem účinnější učit lidi řídit lépe, zvládat smyky i rychlou jízdu (tuším že snad jedno takové středisko existuje, někde v Čechách), všechny řidiče čas od času protestovat a proškolit. Samozřejmě by to stálo nějaké ty peníze, ale ony by se s trochou snahy našly ((snížením mandatorních výdajů nebo byrokracie). Takže stromy nekácet, prospívají mnohem víc, než mohou (potencionálně) škodit. Pokud je strom zhnilý, mrtvý a ohrožuje bezpečnost, je to něco jiného.
Ale jak tady říkáte jak by vám chybělo trhání třešní a jablek - to vážně trháte a jítě to ovoce nadupané zplodinami z aut?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.