Diskriminace bílých.......boxerů
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cadaddb77d04e9ad60e5660f7d778f07Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 12:11 pm    Předmět: Diskriminace bílých.......boxerů Citovat

Na začátku jara nám umřel pejsek a druhý - fenečka boxera - zůstala sama. Tak jsme se ji rozhodli pořídit kamarádku, protože je sama smutná.
Hledala jsem na netu a nakonec jsme si našli fenku bílého boxera.
Líbila se nám tak jsme ji pánovi hned zaplatili a čekáme jak trošičku doroste a budeme si ji moc vzít domů.

Pak jsem ale pátrala - páč mi nedala ta cena za PP psa oproti jiným a zjistila jsem, že chudáci bílí boxerci nejsou žádoucí. že je někteří majitelé aji utrácejí, když se jim takové štěnátko narodí...
http://www.bilyboxer.info/img/pravda%20o%20bilem%20boxerovi.htm

tady je pár informací proč to tak je..
jsou to normální boxeři jako ostatní, jenom mají jinou barvu(která je po předcích)..
takže až budete chtít boxerka.. vemte si i bílého..možná ho zachráníte před utracením... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

ještě musim dodat, že jelikož je to plemeno německý boxer - tak jsou to němci, kteří udávají, jaké znaky a povaha jsou pro toto plemeno vhodné.
Ale jak říkal jeden kamarád.. když jim vadí bílá barva kvůli policii, tak at je policajti používají v zimě Smile jako zimní psi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Nečetla jsem odkaz, tak doufám, že se nebudu opakovat, ale bílí boxeři jsou "diskriminováni", protože bývají hluší nebo mají problémy se sluchem Crying or Very sad
Tyhle pejsky mám moc ráda, jednou bych si boxera chtěla pořídit, pokud možno, právě bílého Smile
A jedna pozitiví zpráva, u nás v Hradci jeden bílý běhá a je na něm vidět, že se má dobře Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

Taru napsal:
Nečetla jsem odkaz, tak doufám, že se nebudu opakovat, ale bílí boxeři jsou "diskriminováni", protože bývají hluší nebo mají problémy se sluchem Crying or Very sad
Tyhle pejsky mám moc ráda, jednou bych si boxera chtěla pořídit, pokud možno, právě bílého Smile
A jedna pozitiví zpráva, u nás v Hradci jeden bílý běhá a je na něm vidět, že se má dobře Wink

právě, že kdybys četla ten odkaz, tak většina z nich hluchá není. Jednou za čas se nějaký narodí, ale není to často a není to pravidlo. třeba kdyby se dovolilo jejich rozmnožování mezi zdravými jedinci mohlo by se šlechtěním těmto vadám přejít. dodejme ale, že boxeři samo o sobě mají plno dědičných chorob. takže jako může být bílý boxer hluchý tak samo může mít obyč boxer dysplazii kloubů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 2:57 pm    Předmět: Citovat

na webu jsem teda našla jenom jednoho bílého boxera, který je hluchy.. ale hlavní příčinou je prostě to, že se do chovu nehodí kvůli barvě. ale prej snad je uznají, protože je čím dál víc podporovatelů těchto boxerů a majitelé si pořádají vlastní výstavy, výcviky, srazy a tak.. takže čím víc lidí bude pro, tím dřív je zase uznají za chovné a ne jenom "vedlejší produkty" jak našeho pejska nazval majitel jeho maminky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 3:17 pm    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že hluchota souvisí s bílou barvou (ne albinismem), u fretek je to taky tak, což je zvláštní. Možná je to náhoda, ale přijde mi to moc podezřelé na náhodu Smile
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 8:17 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
právě, že kdybys četla ten odkaz, tak většina z nich hluchá není. Jednou za čas se nějaký narodí, ale není to často a není to pravidlo...


Já přeci netvrdím, že jsou všichni hluší. Napsala jsem jen že bývají nebo že mívají (OK, napsala jsem, že mají Embarassed ) se sluchem problémy, což je i ve Tvém odkazu Wink

Nevyznám se v tom, čerpala jsem z reportáže, kterou jem nedávno shlédla. Právě problém hluchoty/vad sluchu tam byl udáván jako velmi častý. Tak nevím, ale nepopírám, že tomu tak být nemusí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Někde jsem slyšela, že problémy se sluchem mívají i bílé kočičky, ale nevím, co je na tom pravdy.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Někde jsem slyšela, že problémy se sluchem mívají i bílé kočičky, ale nevím, co je na tom pravdy.


Jo, znám jednu celou bílou a je taky hluchá! Už od narození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá květen 08, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Já o tom našla tohle:
Krásná a noblesní bílá turecká angora si nese s sebou jednu genetickou záludnost. Zejména modrooké kočky (nejen u tureckých angor) jsou známé tím, že někdy předávají faktor špatného sluchu. Tato geneticky podmíněná hluchota je způsobená degenerací hlemýždě ve vnitřním uchu.

U koček s tím tedy souvisejí modré oči, u fretek hnědé... Tedy u bílých fretek. Ale fretky modré oči nemají.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.