mastnější pleť s rozšířenými póry - péče, prevence, líčení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0b760a96b2a14b2f6074a252201605f8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2015 11:28 pm    Předmět: Citovat

Asi jsem objevila Ameriku, ale kdo mate problemy s mastnejsi pleti ... zkuste zeleny caj. Normalne do hrnku s cajem namocit vatovy tamponek a "osudlat" tim oblicej ...

Delam dvakrat denne a poprve za poslednich 10 let jsem mesicky prezila bez jakekoliv pletove pohromy a celkove se ta plet nejak mene masti, aniz by ale byla uplne vysusena. Zkousela jsem i na vlasy a taky nebyly mastne za dva, ale az za tri a pul dne ... jako vlasovou vodu hned po myti (pak uz ne).

Vzhledem k cene to za pokus stoji, ja si to macham ve sve milovane Genmaiche, ale predpokladam ze jakykoliv zeleny caj bude fungovat.

Tak snad to nekomu pomuze Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 12:23 am    Předmět: Citovat

Já byla po delší době u kosmetičky, je to lepší a ona mi řekla, jestli nechci navštívit alergologa, zda nemám třeba alergii. Podle mě je to blbost a spíš to mám hormonálně, nemá někdo zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 4:02 am    Předmět: Citovat

Hortenzie: Ona to nemusi byt ani alergie jako takova (jakoze neco snis a vyskace ti na obliceji hruza nebo se zacnes dusit, mit rymu atd) ale spise intolerance a to nevim, jestli na alergologii jsou schopni zjistit ...

Nicmene mne treba pomohlo vysadit dlouhodobe ze stravy rajcata a mleko. Muzu jogurt, muzu smetanu, muzu zakysanou, muzu maslo, vsechno ... ale treba kakao si neudelam, protoze pak mi to na obliceji rasi jedna radost. A to stejne i s rajcaty, muzu par kousku, ale jak to prezenu, uz to na obliceji zacinam videt ...

Nutno podotknout, ze jsem jeste nedavno mleko pila na litry a rajcata dlabala na kila Embarassed ale ony ty potraviny pro tebe nemusi byt ty stejne co pro mne ... zkus vysledovat, po cem se ti plet kazi nejvic a docasne to "programove" vysadit (pokud to jde) a uvidis.

A co se hormonalnich pricin tyce ... mne se plet kazi(la) vzdycky okolo mesicku, v dobe tesne po nich jsem mela naopak oblicej vcelku uchazejici ... takze i to muze mit vliv, nicmene po vysazeni vyse zmineneho to spis poznam jen na vzhledu kuze; je takova trochu jina nez jindy, ale akne uz (dikybohu) nastesti nemam.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 10:11 am    Předmět: Citovat

Já si myslela, že by to byla ztráta času, ale mléko mi nesedí, třeba po pudinku mám křeče ani ne do pěti minut. Takže to intoleranci by mi zjistili, kde? U jogurtu, jak kterého, všechny mi taky nedělají dobře, ale je pravdou, co jsem změnila jídelníček, je mi lépe, třeba fast foody, smažené nemusím a snažím se vyhýbat sladkému, ale to je někdy mor. Kor u rodičů. Já ji mám stále mastnou, někdy to prostě vidím. uvidíme, co s semnou udělá pravidelnější návštěva kosmetičky a kosmetický laser. Nikde se mi běhat po alergologii nechce, kor když studuji v Brně a do Liberce se dostanou jednou za uherský rok. ještě alkohol mi to zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 10:25 am    Předmět: Citovat

Ano. Akné může být alergického původu (doslova), následkem intolerance, hormonální nebo se dokonce může jednat o infekci. Na to pozor. A opavdu po mé zkušenosti z léta a podzimu by se na zo měl podívat kožní nebo alergolog. V mém případě se jednalo o kožní zánět Exclamation

Edit: a vůbec nerozumím té poznámce s Brnem a Libercem. Alergolog ani kožní nejsou vázani na trvalé bydliště. Na kožní není ani potřeba doporučení. Zašlla bych prvořadě tam, na alergologii ti m§že odeslat i on...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 4:07 pm    Předmět: Citovat

Vážně? Mně bylo řečeno, že nejdřív musím k obvodní, ta je právě v Lbc a já tam skoro nejsem. Stejně to nechám až bude klid. Jinak na kožní jsem chodila od cca 17 a vystřídala jich tak 5? do mých 22 let. Nejvíc mi pomohlo se o pleť pravidelně starat, ale pořád mám červené flíčky po celém obličeji a bez make upu vypadám skutečně hrozně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 4:45 pm    Předmět: Citovat

Na alergologii nejspíše ano. Na kožní doporučenky není třeba.

Osobně mám dobrou zkušenost z ordinacemi estetické medicíny. Jsou to kožaři, kteří dělají drobné plastiky, lasery atd.- i přesto běžná ošetření kryje pojišťovna. Mají větší zájem pomoci...

Edit: a zrovna zarudnutí může být alergického původu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 9:33 pm    Předmět: Citovat

Na kožní nejdu, oni mi už neměli co předepsat, vyzkoušeli na mně všechny léky a blbci mi odmítli vzít krev. A to byli kožní i od nemocnice. Prostě to nevedlo nikam, jen podrážděné oční okolí, svědění, vysušená pleť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2015 10:04 pm    Předmět: Citovat

Mně místní kožní nechala vzít krev na vše co šlo. Od jater po alergii na lepek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt prosinec 24, 2015 9:19 am    Předmět: Citovat

Hm, tak to moji asi byli pěkní idioti, vážně, to byla jedna z prvních věcí, na kterou jsem se zeptala. Ona byla přímo specializovaná na akné a bylo to v nemocnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.