mastnější pleť s rozšířenými póry - péče, prevence, líčení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1275b685d47f03e7b1ad3b451eabb881Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2016 2:46 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie, na odlíčení pleti mi přijde dobrá micelární voda nebo hydrofilní olej. Dá se obojí pak opláchnout vodou, kdyby ti vadilo, že zůstává na pleti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2016 4:17 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem byla pět dní u přítele a ona jsme došli k závěru, že se mi u něho zlepšuje pleť :/ a tedka mi z Nizozemska přivezl nějakou mastičku na předpis, tak jsem zvědavá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 12:59 pm    Předmět: Citovat

Jinak, neporadíte nějaký krém? Ale bez silikonů, prostě moje plet pod silikony nemůže dýchat a já se pak lesknu, nemastím se, ale prostě lesknu. Ještě jsem zjístila, že mám spíš smíšenou než mastnou pleť. A mám v plánu si nechat udělat alergii na jídlo, jestli to nemám z toho...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 1:55 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie: Prudce se mi zlepsila plet pote, co jsem prestala pouzivat veskere mydla/cistice/micelarni vody atd a pouze si oblicej oplachuji vodou (rano a vecer, pripadne jednou pres den pres leto, kdyz je potreba). Az na "jista mista" jsem uplne prestala pouzivat mydlo (obecne cistice) jako takove ... (s jedinou vyjimkou samponu na vlasy). A moje kuze si vylozene chrochta.

Nicmene mi taky velice pomohlo prestat pit kafe s mlikem. Tim nemyslim kvuli kafi, ale kvuli tomu mleku. Tri dny po sobe si dopreju tuhle dobrotu (zboznuju latte), a hned je to na obliceji poznat, zacne se vic mastit ... jogurt je ok, syr je ok, zakysana smetana je ok ... ale normalni mliko proste dela paseku.

A jeste vic se mi to zlepsilo (mam na mysli masteni), kdyz jsem posledni dva mesice drzela sacharidove vlny (souvisi to i s prijmem mleka, laktoza = mlecny cukr = sacharid)... proc to rikam, podezrivam prave nadbytek sacharidu ve strave, ze tomu taky trochu dopomohl. Takze ted, kdyz je moznost, odpustim si prilohu k obedu, a k veceri si dam klidne jen kousek syra, tri platky sunky a vlozim si to (za chechotu sveho taty) mezi dva listy zeleneho salatu ... zadne pecivo.

Z vlastni zkusenosti at jsem na ten oblicej napatlala co jsem chtela (prirodni, neprirodni, chemicke, nechemicke), bylo to jen a jen horsi Sad Jiste, nevypadam jako "ze zurnalu" a po zasahu roty grafiku a jejich photoshopu, ale taky se nelesknu jako cunik a obcasny sem tam pidipupinek odmitam resit ...

Jinak jsem vlastnikem spise mastnejsi pleti (ne vylozene mastne, ale ze bych mela treba tvare suche a nos mastny, to taky nemam.)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so říjen 08, 2016 3:41 pm    Předmět: Citovat

Hortenzie napsal:
Jinak, neporadíte nějaký krém? Ale bez silikonů, prostě moje plet pod silikony nemůže dýchat a já se pak lesknu, nemastím se, ale prostě lesknu. Ještě jsem zjístila, že mám spíš smíšenou než mastnou pleť. A mám v plánu si nechat udělat alergii na jídlo, jestli to nemám z toho...


Poradím nepoužívat krém. Ale séra, fluidy nebo emulze. Ty tolik nezacpávají a nedělají z obličeje vyleštěnou podlahu. Já mám ráda Lecherber, ale určitě by se našli i jiné.


Mám plet suchou, mastnou a něčím ji namazat musím (nemastným), pak se sníží i to maštění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2016 7:29 am    Předmět: Citovat

Mlíko mi dělá paseku behěm trávení, to jsem vyřadila i sladkosti...

Jenže mazat musím, plet b byla dehydrovaná. A občas musím odlíčit make up, teda ten nedavám, jen výjimečně.

Děkuju, já se právě v tom nevyznám, fluid, serum...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2016 6:11 am    Předmět: Citovat

Nebo pár kapek oleje po vyčištění večer. Mě právě fluidy i séra dělají ten mastný film, do půl hodiny se lesknu jako zrcadlo. A taky mám smíšenou pleť.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: út říjen 11, 2016 6:44 pm    Předmět: Citovat

Já to zkusila bez krému, jen omýt. Pleť se mi pnula, pak jakoby zežloutne a já se začnu lesknout...Tedka tehle podzim už se na mně začíná podepisovat...Olej na den nemůžu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 8:16 am    Předmět: Citovat

Zní to podivně, ale mám cca měsíc novou péči spočívají v olejích. Jo, maštění to nezastavilo, ale pleť vypadá líp, nedělaj se pupínky a je sjednocenější.
Večer odlíčím micelární vodou oči (Yves Rocher řada Sebo vegetal), namočím obličej a místo čisticího gelu použiju hydrofilní olej (Nobilis Tilia mateřídouška). Mokro-olejovou vrstvu setřu vatovým tamponem a lehce máznu hydratační fluid (Lavera mátovy pro mastnou pleť). Ráno pleť opláchnu vodou, otřu do ručníku a znovu navlhčim vodou, abych mohla nanést cca 1-2 kapky oleje (Saloos obličejový olej Ylang -ylang). Nechám chvíli schnout, celé se to rychle vsákne. Použiju korektor pod oči a minerální pudr (Alverde) a jdu. Přes den mám s sebou minerální kompaktní pudr a případně upravuju. (Odsát mastnotu ubrouskem a napudrovat)
Taky mi pomohlo vyměnit obyč vatové tampony za bavlněné (kupuju Ebelin z DM). Mnohem líp přilnou k pleti, takže i líp berou nečistoty. Porovnávám ty z Kauflandu a Lidlu, z Rossmanna a z teta drogerie.. značky nevim, ale cenově jsou trochu níž, než ty z DM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.