Lněný olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=163792c76ae5f0cfe6ebea1f79cdc4daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2015 7:15 pm    Předmět: Citovat

Ja ho kupovala v DMku, a ma porad tu samou chut. Ale priznam se, ze zlukly bych nepoznala. Jen mi prijde horky. Ne tedy tak horky, jako olivovy, tak nejak jinak. Davam si ho s tvarohem Smile
Titanie - myslis seminka spotrebovat do 3 dnu po namleti, nebo olej? To bych urcite nezvladla, 250 ml za 3 dny. Ale ja ho tedy samozrejme v lednicce skladuju..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

Cherry, semínka - olej samozřejmě vydrží dýl.Ale většinou se ho snažím zdlábnout tak do měsíce (a z ledničky po otevření vyndavám fakt na minimum času).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marvik
21-40
21-40


Založen: 4.12.2013
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 2:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem lněný olej na vlasy párkrát použila. Měla jsem starší v ledničce a bylo mi líto ho vyhodit. Vlasy byly vyživenější a nepřišlo mi, že by nějak vysušoval, řekla bych že měl na mé vlasy stejné účinky jako například olivový olej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 7:40 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Cherry, semínka - olej samozřejmě vydrží dýl.Ale většinou se ho snažím zdlábnout tak do měsíce (a z ledničky po otevření vyndavám fakt na minimum času).


Embarassed
Opravdu jsem si nebyla jista Smile O seminkach jsem cetla, ze oxiduji po par desitkach minut, takze ty se snazim snist do hodiny, ale jelikoz je jim k snidani vzdy cerstve, tak tady strach nemam Smile Uffff... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikyy33
21-40
21-40


Založen: 11.3.2015
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ja si už asi mesiac ľanovým olejom z DMka odličujem pleť .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2015 10:13 pm    Předmět: Citovat

Cherry, promiň, jsem to asi předtím dost zmateně formulovala. Embarassed Ale hlavně že se to vyjasnilo. Což mi připomnělo, že už je pomalu zase na čase nějakej olej ze lněných semínek koupit (dostala jsem nějakej avokádovej a vlašskooříškovej, a už mi docházej, takže je na čase zase doplnit zásobu těch "exotičtějších", ať pořád nedlabu jenom kokosák a olivák. Ale možná ještě dostane přednost dýňovej, ten mám taky moc ráda a pokud jde o len jsem teď asi celkem saturovaná, protože si semínka v hojným množství přidávám do různejch pomazánek (a pak hrozně poctivě koušu, aby se ke mě nějaký ty prospěšný látky dostaly- meltí mě strááášně nebaví. Wink
U nás v nově otevřený zdravý výživě už automaticky dávají lněnej olej do ledničky, a jeden má slibný jméno Rapunzel (a je moc dobrej, ale deseti nebo kolikametrový vlasy, po kterých by za mnou případnej ctitel vyšplhal do věže, mi po něm teda ještě nenarostly... ) Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2015 7:58 pm    Předmět: Citovat

Smile
Ja jsem zase lina je kousat Very Happy
O dynovem jsem taky uvazovala, jen me lehce (celkem dost Very Happy ) odradila cena. A dynove seminka beztak taky zobu. A sezamove. A chia. A kustovnici.. Very Happy
Jinak jsem videla olejicky, ktere vypadaly uzasne - malinovy, jahodovy, a ja nevim jaky jeste.. Snad neco se svestkama. Ale ty ceny, jauvajs..
Lneny preci jen je jeste tak nejak decentni Wink A o ucincich ani nemluve.
Uzivam ale pouze vnitrne, na plet ani vlasy ho nedavam. Zatim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 9:27 am    Předmět: Citovat

Hehe, zobu skoro všechno co ty, teda až na kustovnici, ta mi hrozně nejede (a už ji ani nekupuju, protože jsem si v ní jednou přinesla domů moly).
Jinak co jsem tak kde četla, tak samotnej lněnej na vnější použití moc není, právě proto že tak snadno oxiduje, navíc prej má tendenci vysušovat.
Ale dýňovej můžu moc doporučit - taky ho kvůli ceně nekupuju často, ale moc mi chutná v salátech, dost si ho libujou i vlasy (ale to u Tebe asi nepůjde, má fakt výraznou barvu a nejsem si jistá, nakolik by se z blond vlasů vymyla), ale hlavně je naprosto skvělej na pleť - tam to teda má háček, že právě kvůli tý barvě nejde moc dávat přes den, pleť má potom docela nazelenalej nádech, ale sem tam napatlat na noc je prima.
Jo a ještě mám z těch lehce exotičtějších vyzkoušenej avokádovej - a ten moje vlasy a pokožka taky milujou (na jídlo mám teda větší oblíbence, avokáďák mi přijde takovej chuťově neutrální, ale dělá mi vyloženě dobře).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ditulka
8-20
8-20


Založen: 2.3.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt červenec 02, 2015 4:40 pm    Předmět: Citovat

Lněný olej je zdravý pouze pokud je úplně čerstvý. Po několika hodinách začíná rychle oxidovat, takže je třeba si na to dávat pozor. Ale když na to přijde, tak na růst vlasů je stejně ze všeho nejlepší dárcovská urinoterapie. Ale to už jsem trošku mimo téma. Vrátím se k tomu lněnému oleji. Naprosto nejlepší řešení je, lisovat si lněný olej sám a ihned ho po vylisování požít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_Samantha
8-20
8-20


Založen: 20.6.2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2017 2:07 pm    Předmět: Citovat

Koupila jsem si lněný olej na jídlo v DM. Přišel mi teda dost hořký už od začátku, ale myslela jsem si, že je to přirozená součást chuti. Možná byl zkažený už tehdy, protože v lednici ho samozřejmě neměli. Nicméně brzy zhořknul ještě víc, takže i když jinak nesmrdí jako jiné žluklé oleje, vyhodnotila jsem ho jako zkažený.
Ale je mi líto ho vyhodit, protože je skoro plný. Tak jsem se chtěla zeptat - myslíte, že by šel ještě použít na vlasy (případně nehty apod.)? Nebo radši vyhodit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.