IQ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7c87bcd9cfa4d7065fbabda7bf6ee35Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sali
81-160
81-160


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:16 pm    Předmět: Citovat

Inteligence se v populaci nezvyšuje ani nesnižuje, lze to hodnotit jen pomocí IQ testů....a ty se také mění.....
Zvyšují se každopádně znalosti a dovednosti populace - obecně řečeno. Tak moc nechápu, co bys chtěl na populaci měnit....jaká opatření...jak by podle tebe populace měla vypadat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sali
81-160
81-160


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

ježiš, teď jsem to asi nepochopila - regulace porodnosti? Podle jakého klíče? Podle inteligence? To snad ne! Mj. pro regulaci porodnosti jsem v případě žen, které mají více dětí umístěných v ústavním zařízení...ovšem v praxi to není použitelné a je to snadno zneužitelné!
A rozvojové země jsou méněcenné? Proto bychom tam neměli pomáhat, aby se dále nemnožili? Doufám, že opravdu jen špatně chápu!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:30 pm    Předmět: Citovat

sali napsal:
ježiš, teď jsem to asi nepochopila - regulace porodnosti? Podle jakého klíče? Podle inteligence? To snad ne! Mj. pro regulaci porodnosti jsem v případě žen, které mají více dětí umístěných v ústavním zařízení...ovšem v praxi to není použitelné a je to snadno zneužitelné!
A rozvojové země jsou méněcenné? Proto bychom tam neměli pomáhat, aby se dále nemnožili? Doufám, že opravdu jen špatně chápu!!!!


no já to taky pochopila.. Evil or Very Mad a taky doufám, že špatně..

okamžitě jsem si představila - ty máš jen učňák s maturitou, tvůj muž jen učňák bez - šup vás do pytle - jen jedno dítě a to ještě možná a víc ani ťuk.. boha jeho..

a k těm rozvojovým zemím.. to mi přijde taky hodně blbé.. ale my jim máme pomáhat a ne je ještě shazovat! za tu dobu, co jim organizace pomáhají to udělalo přece obrovský pokrok!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:33 pm    Předmět: Citovat

Nééé, myslela jsem to obecně pro všechny. Třeba povolené max 3 děti. Nejsem proti pomoci rozvojovým zemím, ale nelíbí se mi pomoc stylem "pošleme jim jídlo a peníze, bude jim líp". Jsem pro "ukažme jim, jak se o sebe můžou postarat samy". Ta první dlouhodobě napáchá víc škody než užitku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:34 pm    Předmět: Citovat

sali napsal:
ježiš, teď jsem to asi nepochopila - regulace porodnosti? Podle jakého klíče? Podle inteligence? To snad ne! Mj. pro regulaci porodnosti jsem v případě žen, které mají více dětí umístěných v ústavním zařízení...ovšem v praxi to není použitelné a je to snadno zneužitelné!
A rozvojové země jsou méněcenné? Proto bychom tam neměli pomáhat, aby se dále nemnožili? Doufám, že opravdu jen špatně chápu!!!!

Humanitární pomoc jim sice pomůže, třeba se tam situace zlepší, ale jakmile pomoc odjede, bude zase všecko v háji. Rozvojové země by se měly na lepší úroveň dostat postupným vývojem... A proč regulace porodnosti zrovna tam? No protože tam je hodně vysoká. Sice tam zase hodně lidí zemře, ale díky té pomoci zvenčí často přežívá více lidí, než je rodina schopná uživit a tím se dostanou do začarovaného kruhu.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Nééé, myslela jsem to obecně pro všechny. Třeba povolené max 3 děti. Nejsem proti pomoci rozvojovým zemím, ale nelíbí se mi pomoc stylem "pošleme jim jídlo a peníze, bude jim líp". Jsem pro "ukažme jim, jak se o sebe můžou postarat samy". Ta první dlouhodobě napáchá víc škody než užitku.


no proto, už jsem se vážně lekla! i když pro ty regulace dětí moc nejsem.. páč se jen podívejte do antibaby ligy, kolik ženských nechce děti.. a nejen ženských.. takže někde se to nahnat prostě musí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:37 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
no ano.. já jsem velmi empatický člověk a když slyším nebo čtu něco takového, tak se mi dělá husí kůže.. Rolling Eyes


Dobře. V tom případě, jaký pocit máš z následující vize:
S přibývajícími lety, se stav lidstva bude spíš zhoršovat. Rozvoj se bude zpomalovat.
Ve vzdálenější budoucnosti nastane úpadek ale lidstvo stále bude mít k dispozici technologie. Jenže nebude tak moudré. V důsledku toho začne válka, nejspíš o zdroje.
Většina civilizace v téhle válce zemře, zbytek…bude mít tu smůlu, že se dožije postapokalyptického světa.

Ano, vyvedené do extrému. Ale možná ne zas tak nereálné.
Já bych osobně měl raději takovou budoucnost, kde se lidi začnou rozšiřovat po Sluneční soustavě. Budou se věnovat vědě, ne proto, že to je výhodné, ale proto, že je to moudré, vedoucí k obecnému blahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

netroufám si říct, co bude ani za rok.. natož dál.. tak asi tak..

každopádně denně vidím a slyším, jak ty technologie jdou dopředu.. rupnout v kouli může někomu i teď, nemusí být válka zrovna o zdroje..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:43 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
Janickaxy napsal:
Nééé, myslela jsem to obecně pro všechny. Třeba povolené max 3 děti. Nejsem proti pomoci rozvojovým zemím, ale nelíbí se mi pomoc stylem "pošleme jim jídlo a peníze, bude jim líp". Jsem pro "ukažme jim, jak se o sebe můžou postarat samy". Ta první dlouhodobě napáchá víc škody než užitku.


no proto, už jsem se vážně lekla! i když pro ty regulace dětí moc nejsem.. páč se jen podívejte do antibaby ligy, kolik ženských nechce děti.. a nejen ženských.. takže někde se to nahnat prostě musí..


Tu regulaci hezky vysvětlila Malonek hned nad tebou. V evropě ten problém není tolik výrazný jako v rozvojových zemích, ale to se pravděpodobně během pár desítek let také změní.


Naposledy upravil Lúthien dne čt květen 05, 2011 8:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sali
81-160
81-160


Založen: 17.4.2010
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:44 pm    Předmět: Citovat

znám spoustu lidí, co jezdí do rozvojových zemí nikoli s materiální pomocí, ale s vědomostmi - učí je, jaké plodiny pěstovat, aby se uživili. Samozřejmě ta okamžitá humanitární pomoc je ale také důležitá, např. ve formě léků i potravin.
Ovšem do debaty ohledně regulace porodnosti v rozvoj. zemích se pouštět nebudu, nemám dostatek informací, mám totiž za to, že určité postupy tu jsou (četla jsem o sterilizaci matek při porodu), ale jak říkám, nemám to ověřené. Co se týče našich podmínek - ke kterým můj původní příspěvek ohledně regulace směřoval - jsem v podstatě proti, jak jsem již uvedla, je to snadno zneužitelné. Nedovedu si představit, jak by se to dalo legislativně ošetřit (jako v Číně - pokuty za každé další dítě?).


Naposledy upravil sali dne čt květen 05, 2011 8:46 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.