IQ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0f3314cb2b5ab630f0ab7e42919e365Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:44 pm    Předmět: Citovat

Janickaxy napsal:
Dalarie, naprosto s tebou souhlasím (a to se považuju za vcelku empatického člověka). Například humanitární pomoc, která způsobí jen to, že lidé v dané lokalitě mají víc jídla - víc dětí - tím pádem větší potřebu jídla - větší závislost na humanitármí pomoci. Jak to řešit netuším, je takový pěkný začarovaný kruh. Taky bych se nebránila zavedení maximálního množství potomků. Ale to by nešlo použít všude, navíc člověk který by se to snažil prosadit by byl asi ukamenován Rolling Eyes


Jasně. Takhle nějak to myslím.
Nemám s Afrikou ani těmi zeměmi náboženských extrémistů problém v okamžiku, kde se jsou schopni se o sebe postarat, a ne šířit zlo.

Jak to tu ale pročítám, tak někteří by byli raději, kdyby černoušci měli co jíst, šířili se do vyspělejších zemí, spolu s nemocemi, které nás zabíjí, a celkově způsobili globální úpadek. Opět doufám, že jen přeháním, že nic takového nenastane, koneckonců, je to nepravděpodobné. Sám tomu nevěřím, jen dovádím věci do extrému.

Takový zářný příklad: Jednotlivec, co je na tom finančně špatně, ale v důsledku vlastní lenosti. Stát mu bude pomáhat, on se bude přiživovat. CO když ale stát pomoc odřízne? Buďto prostě padne, a nebo se sebere, a najde si práci, a bude soběstačný. Stejné je to třeba s psychickou pomocí někomu, ale i s humanitární pomocí. Do jisté míry ano, jistě. Nějak začít musí, ale nejde to přece tak, aby my jsme je živili, oni dál vesele zabíjeli, ale nejen sebe, i nás.

A mluvím i z vlastní zkušenosti. Největší pomoc najdu vždycky sám u sebe. Smile Přátelé však mohou…přinejmenším motivovat, či ukázat cestu. Jít ale musím já.

Takže…byl jsem pochopen? Doufám, že tu nebudu za Hitlera, protože z názorů, kdy bych vyvraždil třetinu lidstva, jsem už doopravdy vyrostl. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:46 pm    Předmět: Citovat

sali napsal:
ježiš, teď jsem to asi nepochopila - regulace porodnosti? Podle jakého klíče? Podle inteligence? To snad ne! Mj. pro regulaci porodnosti jsem v případě žen, které mají více dětí umístěných v ústavním zařízení...ovšem v praxi to není použitelné a je to snadno zneužitelné!
A rozvojové země jsou méněcenné? Proto bychom tam neměli pomáhat, aby se dále nemnožili? Doufám, že opravdu jen špatně chápu!!!!


Asi chápeš špatně. Viz příspěvek nad tímto, nebo Janickaxy.

Btw, ale faktem zůstává to, že pokud bude víc inteligentních jedinců, vývoj půjde dopředu rychleji. A vývoj je životně důležitý pro přežití celé téhle rasy. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:50 pm    Předmět: Citovat

sali napsal:
znám spoustu lidí, co jezdí do rozvojových zemí nikoli s materiální pomocí, ale s vědomostmi - učí je, jaké plodiny pěstovat, aby se uživili. Samozřejmě ta okamžitá humanitární pomoc je ale také důležitá, např. ve formě léků i potravin.
Ovšem do debaty ohledně regulace porodnosti v rozvoj. zemích se pouštět nebudu, nemám dostatek informací, mám totiž za to, že určité postupy tu jsou (četla jsem o sterilizaci matek při porodu), ale jak říkám, nemám to ověřené. Co se týče našich podmínek - ke kterým můj původní příspěvek ohledně regulace směřoval - jsem v podstatě proti, jak jsem již uvedla, je to snadno zneužitelné. Nedovedu si představit, jak by se to dalo legislativně ošetřit (jako v Číně - pokuty za každé další dítě?).


Je, je to zneužitelné, strašně snadno. Tady je překážkou lidská povaha. Korupce, a tak. Jasně, regulace je z mé strany nesmysl, utopie.
Nicméně, někde tam v Africe, kde se rodí asi docela dost dětí s AIDSem (ne, tomuhle fakt nerozumím), nebo s nějakou nemocí, co je zabije, nebo jim zařídí nepěkný život… Ale nevím, nikdy jsem tam nebyl a ani nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:52 pm    Předmět: Citovat

Inteligentní jedinci si ale zpravidla neobstarají jídlo a jiné přízemní nezbytnosti...tím myslím vyrobí, vypěstují atd Arrow takže ta rychloevoluce zase hodně záhy skončí....

ale idea je to hezká
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:54 pm    Předmět: Citovat

neewe napsal:
Inteligentní jedinci si ale zpravidla neobstarají jídlo a jiné přízemní nezbytnosti...tím myslím vyrobí, vypěstují atd Arrow takže ta rychloevoluce zase hodně záhy skončí....

ale idea je to hezká


No, pointa takového rozvoje je v tom, že inteligentní jedinci nic takového dělat nemusí. Mají od toho stroje. A není to zas takové sci-fi. Japonsko není daleko od něčeho, co bych i nazval humanoidní robot. Jen nějaké myšlení a věci pro nás naprosto primitivní, jako rozeznávání tvarů, jsou ještě problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 8:58 pm    Předmět: Citovat

Jen několik názorů:
Ad IQ (abych nebyla úplně OT( - podle mě blbost, nebo teda nepřikládám tomu váhu, souhlasím s tím, že lidi bez matematického nadání z toho vyjdou jako naprostí blbci. Ale IQ není jen o matice a tomto druhu myšlení si myslím. EQ - netuším, jak ty testy vypadají, jak se to dá změřit apod., ale taky mi to přijde trochu pochybné. Nedělala jsem si ani jeden z takových testů a nechybí mi to. (nehledě na to, že bych musela mít podložené, že je to fakt nějaký dobrý test a ne nějaké balast z netu).

Tak, Afrika a rozvojové země - podle mě je to tam dost problematické, nehledě na to, že média vás budou vždycky spíš informovat o velké korporaci, která někam poslala humanitární pomoc, než o jednotlivých lidech, co chtějí pomoci komplexněji a jinak. Pač jednotlivci většinou média nezajímají, že... Ale regulace porodnosti zrovna v těchto zemích podle mě nějaký smysl má, nemůžu si pomoct (nemyslím podle IQ nebo čehokoli jiného, ale jak někdo psal - 3 děti a dost... ale těžko říct, tam je to spíš tak že čím víc dětí, tím větší pomoc, ale taky víc hladových krků, taky dvousečné...)

Ad porodnost, budoucnost lidstva a co já vím... Podle mě je nějaká echtovní regulace porodnosti (nedejbože podle IQ!) naprostá konina - byli bychom v něčem totiž sami proti sobě, aspoň to je můj názor. Lidstvo stárne, přibývá důchodců a tím i lidí odkázaných na stát apod. A když bude málo dětí, bude málo mladých lidí, co budou pracovat a platit daně. Musí to být v nějaké rovnováze. Ale otázkou je, kam to povede... Ale prostě myslím, že to asi není úplně nejlepší. Nevím, jen takový nápad, názor... (a mimochodem, i neinteligent sype daně do státní kasy... Když to vezmeme čistě pragmaticky.) A jak už někdo psal, rupnout v bedně může kdekomu, ať už teď nebo za dvacet a víc let, co já vím... Někdo zmáčkne ten červený knoflík a je po ptákách i s veškerou vědou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 9:07 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Jen několik názorů:
Ad IQ (abych nebyla úplně OT( - podle mě blbost, nebo teda nepřikládám tomu váhu, souhlasím s tím, že lidi bez matematického nadání z toho vyjdou jako naprostí blbci. Ale IQ není jen o matice a tomto druhu myšlení si myslím. EQ - netuším, jak ty testy vypadají, jak se to dá změřit apod., ale taky mi to přijde trochu pochybné. Nedělala jsem si ani jeden z takových testů a nechybí mi to. (nehledě na to, že bych musela mít podložené, že je to fakt nějaký dobrý test a ne nějaké balast z netu).

Tak, Afrika a rozvojové země - podle mě je to tam dost problematické, nehledě na to, že média vás budou vždycky spíš informovat o velké korporaci, která někam poslala humanitární pomoc, než o jednotlivých lidech, co chtějí pomoci komplexněji a jinak. Pač jednotlivci většinou média nezajímají, že... Ale regulace porodnosti zrovna v těchto zemích podle mě nějaký smysl má, nemůžu si pomoct (nemyslím podle IQ nebo čehokoli jiného, ale jak někdo psal - 3 děti a dost... ale těžko říct, tam je to spíš tak že čím víc dětí, tím větší pomoc, ale taky víc hladových krků, taky dvousečné...)

Ad porodnost, budoucnost lidstva a co já vím... Podle mě je nějaká echtovní regulace porodnosti (nedejbože podle IQ!) naprostá konina - byli bychom v něčem totiž sami proti sobě, aspoň to je můj názor. Lidstvo stárne, přibývá důchodců a tím i lidí odkázaných na stát apod. A když bude málo dětí, bude málo mladých lidí, co budou pracovat a platit daně. Musí to být v nějaké rovnováze. Ale otázkou je, kam to povede... Ale prostě myslím, že to asi není úplně nejlepší. Nevím, jen takový nápad, názor... (a mimochodem, i neinteligent sype daně do státní kasy... Když to vezmeme čistě pragmaticky.) A jak už někdo psal, rupnout v bedně může kdekomu, ať už teď nebo za dvacet a víc let, co já vím... Někdo zmáčkne ten červený knoflík a je po ptákách i s veškerou vědou...


Jasně, IQ není jen o matematice, ale všeobecně o logice. EQ je ještě v plenkách, alespoň podle wiki (ano, jednou jsem se nudil Very Happy). Má to být emoční kvocient, ten by u mě asi byl nízký.
Jo, balast z netu, který když vyplníš, musíš ještě předraženou SMSkou zaplatit, aby ti to řeklo společenskou lež, že jsi velmi nadaná osobnost. Very Happy

Média, no, to je taky problém. Spolu se smýšlením lidí, co se rozzáří nad tím, že černoušci mají opět co jíst, a že si nemusí nic pěstovat. Řeknou jen to, co je korektní… Njn. Co naděláme.

Po ptákách s vešekerou vědou nebude. Smile

Btw, když jsme u toho, nebýt doby temna, 800 let, kdy byla veškerá věda náboženskýma fanatikama zakázaná, byli bychom dnes dál, než je sci-fi. Není to k nasrání? Zemi bychom navštěvovali na dovolenou…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 9:40 pm    Předmět: Citovat

No, tak výjimečně s Dalariem souhlasím. Ohledně doby temna atd. Taková brzda ve vývoji, to je ostuda Evil or Very Mad Akorát já bych, zdovolením, na té Zemi zůstala. Je to asi trapné, ale my se máme rádi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 10:08 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
No, tak výjimečně s Dalariem souhlasím. Ohledně doby temna atd. Taková brzda ve vývoji, to je ostuda Evil or Very Mad Akorát já bych, zdovolením, na té Zemi zůstala. Je to asi trapné, ale my se máme rádi Wink


Jo, no, hrozně. Prostě to pomyšlení, že bychom nemuseli přemýšlet, jak to vypadá na jiných planetách, prostě bychom odtam uploadovali fotky…
No, já osobně doufám, že by Zemi vyklidili, a obnovili do původního stavu. Že by tu nebyl žádný člověk, že by Země opět patřila svým formám života, sama sobě, nebyla by zatížen lidmi. Možná tak na leteckých prohlídkách. ALe prostě žádná města, žádný odpad, nic, perfektně čistá příroda jako před námi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 05, 2011 10:24 pm    Předmět: Citovat

Tyjo, ale já mám asi taky krutý IQ. Mám zítra 2 zkoušky, a učím se? Ne, sedim u fóra. Takže moje IQ je ryze komplexní číslo. Jinak si to vysvětlit nedokážu.
Bože…proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.