Národní hrdost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0027c1c796a395dcfbd01d96d07690fdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:53 am    Předmět: Citovat

A chtěl bych se zeptat o podrobnosti o domácích prodech. Co s nimi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 12:45 pm    Předmět: Citovat

Na domácí porody je mnohem vhodnější vlákno Těhotenství a vše, co k tomu patří. http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=3454
V národní hrdosti už je to hodně mimo.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

Narodní hrdost....tak nějak nemám na co být hrdá. A jestli se to odvíjí od rodiny? pak už vůbec na nic, jen na tátu s mámou, a sestru. ze zbytkem se ani nevídám...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 11:55 am    Předmět: Citovat

wensdy: Je tvoje volba skrze co chceš, či můžeš být hrdá.

O jakou oblast se zajímáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 12:16 pm    Předmět: Citovat

Lord Draco: jsem momentálně na rodičovské dovolené. Takže mne zajíma to co je mi potřeba. Přijmou moje dítě do státní školky?..Upřímě, jestli ne, tak já si nevydělám tolik, abych si mohla dovolit soukromou. A vůbec...jsem tak nějak poslední dobou znechucená tím co se okolo mě dějě...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2012 11:42 pm    Předmět: Citovat

Tak zase po nějaké době vkládám příspěvek.


Tentokrát jsem dávám odkaz na krátký článek.

http://www.national-geographic.cz/detail/cesti-vedci-vymysleli-jak-na-stari-pomoci-nanovlaken-7478/

Bohužel, tohle se v televizi neukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: čt leden 05, 2012 7:57 am    Předmět: Citovat

Lord Draco napsal:
Tak zase po nějaké době vkládám příspěvek.


Tentokrát jsem dávám odkaz na krátký článek.

http://www.national-geographic.cz/detail/cesti-vedci-vymysleli-jak-na-stari-pomoci-nanovlaken-7478/

Bohužel, tohle se v televizi neukáže.


Ale ano, ukáže, jenže ne na mainstreamových kanálech, takže se k téhle informaci dostane opět jen ten, kdo aktivně vyhledává podobné novinky.

A tak je to myslím i s vlastenectvím - kdo hledá, najde, pro co lze náš národní odkaz šířit a milovat, ale pokud se nechá strhnout davovým myšlením, jasně, že ho po čase ovládne skepse, protože s podobnými informacemi, jako je ta výše zmíněná, se u nás troškaří. Místo toho se nám předkládá spíš to, pro co na sebe zrovna pyšní být nemůžeme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 6:51 pm    Předmět: Citovat

Bohužel mohu jen souhlasit. Je to smutné, ale ano.

Ovšem, když na tím přemýšlím, tak se asi nezmění vůbec nic, i když to bude na mainstreamových kanálech. Lidé to pořád budou brát jako vše, co tam dají. Buď an to brzy zapomenou a nebo tuto informaci přepíší novou informací, kterou v nich slyšeli...
Národní hrdost ale dřív nebyla pro ty, co hledají, ale pro všechny. Nemohu soudit, protože nevidím do vlivů, které tuto situaci řídí, ale jsem opravdu zvědav kam nás zavedou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaos
81-160
81-160


Založen: 5.12.2010
Příspěvky: 104
Bydliště: Jablonec nad Nisou

PříspěvekZaslal: so leden 07, 2012 11:33 pm    Předmět: Citovat

Nevím jestli v dnešní multikulturní Evropě je vůbec možný udržet si českou kulturu a s ní jakejsi nacionalismus.
Někde jsem viděl video (nepodložený čísla, berte s rezervou) že k udržení kultury musí být porodnost 2.11.Porodnost v česku je 1.44 (český stat. úřad).
A nikde ve střední EU to neni o moc lepší.V praxi to znamená že prázdný místo zabírají emigranti a přistěhovalci.Máme tu části jako Sapa a nebude tu trvat dlouho kdy se tu budou tvořit další...

Druhá otázka zní : Je za co bojovat?

Tatra a další ryze český značky už mají zahraniční majitele.Já jako Jablonečák pořád slyším o slavné Jablonecké bižuterii.Dopadla asi stejně jako Liaz.Jen lákadlo zašlý slávy pro školy aby nabraly učně Smile
_________________
To be forgotten is worse than death ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: út leden 10, 2012 11:11 pm    Předmět: Citovat

Jak chceš být členem nějaké společnosti, když nevíš kdo jsi (dobrá to neví téměř nikdo), tak aspoň, když nevíš, co tě definuje. To samé platí pro stát a jeho kulturu. Pokud si nevážíme vlastní hostiorie, díky které jsme se mohli utvářet do současné doby, proč bychom se měli snažit pro budoucnost?
Je mi jasné, že je zde vhodná námitka, že při vzniku musela kultura začít od nuly, ovšem nyní už od nuly začínat nemusíme (popravdě už ani nemůžeme).
Multikulturní Evropa má jednu neopomenutelnou nutnost... Mít kultury, ze kterých se bude skládat. Multikuluturalismus neznamená nutnost vzdaní se vlastní kultury, či její případnou neudržitelnost. Prostě se kultury začnou ovlivňovat. Výsledek vzájemného ovlivňování je nepředpověditelný, ovšem toto ovlivňování kultur není žádnou novinkou.
Pokud uvedu tři na které si hned vzpomenu, tak to bude doba Alexandra velikého, Římská doba, zatažení africké kultury do USA v době otroctví. Když trošku zauvažuji, tak na světě neexistuje doba, kdy se kultury neovlivňovaly. Obchod byl jedním z nejzákladnější propojování civilizací a jejich kultur.
Od tehdejších dob se lišíme (obecně) pouze mírou, jakou může toto vzájemné ovlivňování probíhat.

Čísla jsou opravdu pěkné, ale je to pitomost Wink Pokud si to vyložíš jako snahu o nalezení výmluvy, proč jí udržet nemůžeme, tak pak fajn jsou bezvadný. Jinak je to pěkná zbytečnost.

Tvá otázka mě mate. Jak se an to můžeš ptát? Nemáš rodinu? Kamaráda/y? Nechceš mít (či máš) děti? To jsou pouze vnější důvody, ale co ty sám? Copak nechceš být hrdý sám na sebe, že budeš účasten na něčem, co bude dávat když už nic jiného pocit identity a smyslu všem ostatním? Co bude dávat smysl a identitu tobě samému, protože sám sebe do kultury promítneš?

To, co je pryč neznamená, že je to konec. Můžeme opět vybudovat nové společnosti, na které můžeme být hrdí.

Ovšem vše začíná v nás samých. Pokud nemáme sami zodpovězené nejzákladnější otázky proč to všechno dělat, nemá smysl se o cokoli snažit, protože to nebude mít žádný základ a první bouře vše smete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.