Národní hrdost?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5d283c6283a568ad9c5abd45f0ffda53Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lord Draco
161-320
161-320


Založen: 20.9.2011
Příspěvky: 278

PříspěvekZaslal: pá únor 10, 2012 11:27 pm    Předmět: Citovat

http://www.ekobydleni.eu/architektura/cesky-architekt-navrhnul-unikatni-prirodni-mrakodrap

Tohle je opravdu pěknéSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 8:38 am    Předmět: Citovat

Co si myslíte o tom, že prezident by měl být 100% Čech? Docela mě šokuje, kolik lidí by nechtělo za prezidenta Fischera nebo Okamuru (Okamuru si taky neumím představit, ale ne proto, že je napůl Japonec!) jen proto, že jeden Žid (a určitě i zednář Laughing ) a druhý poloviční Japonec a fňukají jaktože nemáme nějakého 100% Čecha, který by mohl být prezidentem Rolling Eyes Myslím, že tohle by už mělo být překonané, snad spíš záleží na tom, jaké jsou jejich schopnosti, názory apod. Rolling Eyes
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 8:46 am    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Co si myslíte o tom, že prezident by měl být 100% Čech? Docela mě šokuje, kolik lidí by nechtělo za prezidenta Fischera nebo Okamuru (Okamuru si taky neumím představit, ale ne proto, že je napůl Japonec!) jen proto, že jeden Žid (a určitě i zednář Laughing ) a druhý poloviční Japonec a fňukají jaktože nemáme nějakého 100% Čecha, který by mohl být prezidentem Rolling Eyes Myslím, že tohle by už mělo být překonané, snad spíš záleží na tom, jaké jsou jejich schopnosti, názory apod. Rolling Eyes


Hlavně né Schvarzenberga Twisted Evil Jinak ať je to třeba ufon, hlavně aby to byl člověk a ne loutka - což je v dnešní době asi dost nereálný požadavek... Confused
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 8:53 am    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Co si myslíte o tom, že prezident by měl být 100% Čech? Docela mě šokuje, kolik lidí by nechtělo za prezidenta Fischera nebo Okamuru (Okamuru si taky neumím představit, ale ne proto, že je napůl Japonec!) jen proto, že jeden Žid (a určitě i zednář Laughing ) a druhý poloviční Japonec a fňukají jaktože nemáme nějakého 100% Čecha, který by mohl být prezidentem Rolling Eyes Myslím, že tohle by už mělo být překonané, snad spíš záleží na tom, jaké jsou jejich schopnosti, názory apod. Rolling Eyes


Taky si myslím, že by mělo záležet hlavně na jeho osobnosti, schopnostech, lásce k národu a snaze něco pro něj udělat. Jestli se takový člověk najde i mezi lidmi původem odjinud, tak proč ne... Podle mě si stejně moc vybírat nemůžeme.

Jinak myslím, že ta nechuť přijímat do vedoucích pozic "cizince" je u nás prostě daná tím, jak jsme dlouho žili pod nadvládou rakouské monarchie. Ty časy jsou teď vesměs vnímané negativně a ve spoustě lidech žije předsudek vůči komukoliv, kdo by se nám chtěl podobně "vnucovat".

Měli jsme na tohle téma nedávno krásnou debatu s kamarádem, který by ale neváhal k nám pozvat někoho odjinud, protože u nás prý nemáme jediný šlechtický rod, který by stál zato, kdyby se opět měly vrátit časy vládnoucí rodové linie. Naprosto souhlasím s Jenne, že zrovna Schwarzenberg je dost ubohý kandidát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 10:16 am    Předmět: Citovat

Já bych řekla, že to má co dělat s národní povahou, že si nejsem moc jistá, že cizinec je s to pochopit a procítit naše národní traumata. Myslím, že lidé by měli mít pocit, že jim jejich prezident rozumí a váží si jich. A také by měl národ rozumět jemu. Lidé prostě nevěří a v něčem i oprávněně, že cizinec nebude prosazovat jejich zájmy. A názory, že Češi si neumí vládnout mě celkem vytáčí, už proto, že neznám vůbec nikoho, kdo by nám vládnout umělSmile
A co se týče šlechty - co takhle Valdštejn? Já myslím, že těch šlechticů by se našlo - jen v tom mít přehled, ale fakt je, že jich dost zůstalo v emigraci. Jenomže poroblém je, že monarchie tak nějak nejde zvolit.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Možná mi něco nedochází, ale proč když je někdo žid tak zároveň není čech? To jako každý katolík taky není čech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 12:51 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
Možná mi něco nedochází, ale proč když je někdo žid tak zároveň není čech? To jako každý katolík taky není čech?


Otázkou je, jestli je někdo žid nebo Žid:) Třeba se bojí, aby nezrušil Vánoce Laughing Nebo Velikonoční prázdniny.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: so únor 11, 2012 1:08 pm    Předmět: Citovat

Caithlin Arrow Jasně, že je, fakt mě šokuje kolika lidem vadí, že je nějaký kandidát na prezidenta žid a ještě víc mě šokuje kolik lidí věří na jakási židozednářská a iluminátská spiknutí Shocked V tom případě by byl ideálním kandidátem opravdu ten božský Kája, ten se iluminátů taky bojí a těch 50 000 podpisů na kandidaturu by určitě taky v pohodě získal.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 9:31 am    Předmět: Citovat

Já nevím, podle zkušenosti, že kde se židé na chvíli usadí, je všichni začnou nesnášet (podobně třeba jako cikány), se mi zdá nepravděpodobné, že by v tom byly jen předsudky Sad Nevím, ani s jedním etnikem osobnější zkušenost nemám, jen zprostředkovaně.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 12, 2012 9:44 am    Předmět: Citovat

No moje maminka koukal ana dokument o židech a byla šokována. V jejich státě (Izrael, že?) muži-židi do 40 let nepracují a jsou živeni státem, který je dotován mimo jiné i námi...jako jestli něco takovéjo chceme i tady, že my normální budem od 16ti dřít po brigádách a oni si do 40ti budou pobírat "stipendia"- do té doby jsou totiž podle jejich víry studovat náboženství.


ale je pravda, jde hlavně o to, jestli je to žid, nebo Žid...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.