Biosilk šampony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=23ca13dd5fd1472c22f2fbb2f5b63e14Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aura
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 12:12 pm    Předmět: Citovat

Biosilk Silk Filler leave-In dnes vyskúšaný Smile! Tak moje dojmy:
Smile pozitíva:
- pekná vôňa (obsahuje to aj levanduľový výťažok, mätu, šalviu)
- absolútne nezaťažuje (čo som happy, lebo mne takmer všetko vlasy zaťažuje)
- vlasy na dotyk jemné, vyhladené, nelektrizovali, keď som bola vonku

Sad negatíva:
- obsahuje silikóny (aspoň sa mi marí podľa zloženia, neviem to tak ešte identifikovať)
- nemám vlasy až také pekné ako z reklamy - ako Janah
Snáď po viacerých použitiach sa to spraví Wink


Naposledy upravil aura dne ne prosinec 20, 2009 1:06 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

Aura, aky silikon si tam objavila? Aj ja dufam, ze budem mat po case take reklamne vlasy ako Janah Very Happy Po 3. pouziti sa mi zda, ze sa to lepsi, konceky mam ozaj hydratovane a vyzeraju zdravo, az mi je to divne Smile Aj vlasy su hladsie. Uvidime ako to bude pokracovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aura
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Lucinka33 napsal:
Aura, aky silikon si tam objavila? Aj ja dufam, ze budem mat po case take reklamne vlasy ako Janah Very Happy Po 3. pouziti sa mi zda, ze sa to lepsi, konceky mam ozaj hydratovane a vyzeraju zdravo, az mi je to divne Smile Aj vlasy su hladsie. Uvidime ako to bude pokracovat Smile


Našla som tam: Hydrolyzed wheat protein, podľa článku tu na DV je to nerozpustný silikón, ale čo aj viem...mne to nevadí, nie som nejaký antisilikónový človek Very Happy (i keď som proti silikónom v prsiach).

Super, sa teším, že sa to opakovaným používaním zlepšuje...som aj ja zvedavá. Inak aké množstvo do vlasov dávaš? Striekaš len tak zľahka na dĺžku vlasov, alebo dávaš toho viac, aby boli vlhšie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

Holky, podle mého názoru hydrolized wheat protein není silikon. Vedly jsme o tom diskusi ve vláknu Silikony, sama Ally (autorka původního článku o silikonech na DV) v tomto vláknu tvrdí, že různé seznamy nalezené na internetu se liší a že zařazení HWP do skupiny silikonů je diskutabilní. HWP mám v každém momentálně oteřeném šamponu. Je v mandlové i potočnicové Laveře, meruňkovém i březovo šalvějovém Alverde. Zkoušela jsem si o tom něco najít a přijde mi, že silikon to není. Je to pšeničný protein upravený hydrolýzou (vaření v kys. chlorovodíkové a neutralizace hydroxidem sodným) a rozložený na jednotlivé aminokyseliny. Celkem pochopitelně popsané je to tady, byť anglicky: http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrolized_soy_protein . Se silikony má podobnou funkci - obaluje vlas. Zase anglicky: http://en.mimi.hu/beauty/hydrolyzed_wheat_protein.html
Asi proto je hojně používán v přírodních šamponech (místo těch silikonů, moje úvaha).
Ještě další odkaz - tentorkát na rakouské stránky. Seznam silikonů a Filmbildner (tvořičů povlaku, jak se to řekne správně česky?) s barevným odlišením vymývatelnosti: http://www.lhpa.info/ sekce Haarpflege (Silikone, Filmbildner). Tady podle toho je HWP Filmbildner, ne silikon... a vodou vymývatelný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

Aura, ja si dávam toho dosť veľa, tak ako vravíš - aby boli vlasy vlhšie. Keby som toho dala menej, asi by to nemalo účinok. Ty si dávaš koľko?

Tiež si myslím, že hydrolyzed wheat protein nie je silikón. Mám ho napríklad aj v novom šampóne od Baley, tá nová rada Professional http://www.dm-drogeriemarkt.de/dmDHomepage/generator/dmD/Gemeinsame_20Bilddatenbank/Homepage/Unternehmen__Bilder/Pressearchiv/2009/09-09-04__pm__balea-professional/Glatt__download,property=Image.jpg
Na obale je zdôraznené, že ten šampón je "ohne silikone" teda bez silikónov a v zložení som našla, že obsahuje hydrolyzed wheat protein. Takže to asi ozaj nebude silikón, snáď vedia, čo na obal píšu a neklamú Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aura
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:02 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Holky, podle mého názoru hydrolized wheat protein není silikon. Vedly jsme o tom diskusi ve vláknu Silikony, sama Ally (autorka původního článku o silikonech na DV) v tomto vláknu tvrdí, že různé seznamy nalezené na internetu se liší a že zařazení HWP do skupiny silikonů je diskutabilní. HWP mám v každém momentálně oteřeném šamponu. Je v mandlové i potočnicové Laveře, meruňkovém i březovo šalvějovém Alverde. Zkoušela jsem si o tom něco najít a přijde mi, že silikon to není. Je to pšeničný protein upravený hydrolýzou (vaření v kys. chlorovodíkové a neutralizace hydroxidem sodným) a rozložený na jednotlivé aminokyseliny. Celkem pochopitelně popsané je to tady, byť anglicky: http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrolized_soy_protein . Se silikony má podobnou funkci - obaluje vlas. Zase anglicky: http://en.mimi.hu/beauty/hydrolyzed_wheat_protein.html
Asi proto je hojně používán v přírodních šamponech (místo těch silikonů, moje úvaha).
Ještě další odkaz - tentorkát na rakouské stránky. Seznam silikonů a Filmbildner (tvořičů povlaku, jak se to řekne správně česky?) s barevným odlišením vymývatelnosti: http://www.lhpa.info/ sekce Haarpflege (Silikone, Filmbildner). Tady podle toho je HWP Filmbildner, ne silikon... a vodou vymývatelný...


Potom fajn, ze to nie je silikon...Smile i ked aj keby bol, nevadi....takze momentalne nepouzivam na hlavu nic s obsahom silikonov Very Happy i ked zda sa mi, ze vlasy mam viac "splihle" ako ked som pouzivala chemicke...nechapem tomu. Ci je to zimou? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Aura: Nevím, ale může být, pokud nosíš čepice nebo jestli jsi nastydlá a víc se oblíkáš, abys byla v teple a tak se vlastně potíš... Mně se nejvíc zmastí vlasy přes noc - jak se zahřeju pod peřinou a jsem teď furt taková nakřáplá, tak se potím a vlasy se mastí. Řekla bych, že víc než v létě. Já se v létě totiž moc nepotím... to musí být opravdu hrozný vedra a musím být dýl venku např. na víkendu nebo na dovolený (v baráku máme tlustý zdi a relativně chladno, v kanceláři klimatizaci..., a přes pracovní dny bohužel venku moc nepobudu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucinka33
81-160
81-160


Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

Súhlasím s Meadow, bude to asi najskôr tou zimou. Ja mam tiež trochu splihlejšie vlasy, ale myslím, že kvôli čiapke. U nás je momentálne -13 stupňov, tak bez poriadnej čiapky radšej von ani nejdem Smile Na druhej strane mám vlasy hladšie, čo som vždy chcela Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aura
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Lucinka33 napsal:
Aura, ja si dávam toho dosť veľa, tak ako vravíš - aby boli vlasy vlhšie. Keby som toho dala menej, asi by to nemalo účinok. Ty si dávaš koľko?


Dnes prvýkrát som si Biosilk len tak zľahka nastriekala do dĺžok vlasov..ako trochu to pomohlo, ale nabudúce si asi dám toho viac Smile Čiapku zriedka nosím, ale teraz musím, lebo u nás je tiež zima, -11, kosa riadna. Počula som aj to, že vraj vlasy sa mastia, keď človek prechádza z extrémov teplôt do prekúrenej miestnosti, tak čo ja viem Smile môže to byť tým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Angua
41-80
41-80


Založen: 22.9.2013
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 9:15 pm    Předmět: Silk therapy Citovat

Ahoj, mám dotaz.. Měla jsem možnost jednorázově vyzkoušet na konečky Silk therapy a snad poprvé jsem bez problémů upletla francouzský cop, aniž bych musela hystericky rozčesávat šmodrchající se vlasy a vůbec se mi teď skvěle rozčesávají, ale odrazuje mě složení. Tak teď nevím, jestli si to mám pořídit, nebo ne.. Myslíte si, že je vhodné začít něco takového používat dlouhodobě? Vím, že chci asi konspirační teorie Laughing ale nějak se nemůžu rozhodnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.