Co byste vrátili z totality a co naopak ne
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f720a6bc8245ef1eaf2a475c4c0ebbe1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Malonek napsal:
Clondyku, jak to myslíš??


Já to pochopila celkem dobře, stačí se podívat okolo sebe. Já vidím stádo které musí být za každou cenu in a mít nejnovější mobil a ipod a bůhvícoještě. Před rokem 1989 nám vládli komunisté, teď peníze-kapitalismus. Nevidím rozdíl...

A já bych i něco vrátila. Třeba tresty a ty kriminály co tenkráte byly. Dneska to není vězení, ale hotel...


člověku nikdy nevládne ideologie, ale pouze a jen lidé,. kteří ideologii prezentují... proto i ta nejušlechtilejší myšlenka, pokud ji do svých rukou vezme gauner, dopadne velice špatně... bohužel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:00 pm    Předmět: Citovat

Clondyku, máš naprostou pravdu. Komunismus, demokracie... všechno začalo ne hezké myšlence, na přání, aby se lidi měly dobře. Ale nakonec z obojího vznikl paskvil jen a pouze kvůli lidem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:00 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:

člověku nikdy nevládne ideologie, ale pouze a jen lidé,. kteří ideologii prezentují... proto i ta nejušlechtilejší myšlenka, pokud ji do svých rukou vezme gauner, dopadne velice špatně... bohužel...


Pod to se podepisuju.

Lidi dneska jsou až moc často zaslepení a neuvědomují si (nebo nechtějí uvědomit), že komunismus a totalita jsou dvě naprosto odlišné věci...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Malonek napsal:
Clondyku, jak to myslíš??


Já to pochopila celkem dobře, stačí se podívat okolo sebe. Já vidím stádo které musí být za každou cenu in a mít nejnovější mobil a ipod a bůhvícoještě. Před rokem 1989 nám vládli komunisté, teď peníze-kapitalismus. Nevidím rozdíl...

A já bych i něco vrátila. Třeba tresty a ty kriminály co tenkráte byly. Dneska to není vězení, ale hotel...

Peníze vládnou světem. Jinak to nebude, svět bez peněz byla prapůvodní myšlenka komunismu. A je každého věc, jestli se zařadí mezi ty, co nutně potřebují nový i pod, mobil, notebook atp. Trochu se člověk přizpůsobovat bude muset vždycky, ale to snad není něco tak strašného.
Hotel to rozhodně není. Ano, lidi mají možnost pracovat, studovat, něco dělat, ne tam jen tak trčet. Je to proto, že společnost se rychle vyvíjí, i po těch pěti letech má člověk problém se začlenit. A co udělá, když na to bude asbsolutně nepřipravený? Zase něco ukradne, aby měl vůbec jak přežít a bude z toho začarovaný kruh. Takhle má aspoň nějakou šanci. Třeba vrazi si jak v bavlnce nežijí, ale vážně by je tam měli mlátit jak psy, trestat zlo zlem? Takový člověk se až se z vězení dostane bude chtít mstít. Dnes jsou tresty udělané tak, aby to člověka i trestalo, akorát berou to, že i zločinec je člověk. Bezdomovec chce na zimu do tepla, tak něco provede, ale ouha, dostane obecně prospěšné práce a ve vězení se neohřeje atp. Toť můj názor, otázka je, jak je to v praxi.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:18 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
wensdy napsal:
Malonek napsal:
Clondyku, jak to myslíš??


Já to pochopila celkem dobře, stačí se podívat okolo sebe. Já vidím stádo které musí být za každou cenu in a mít nejnovější mobil a ipod a bůhvícoještě. Před rokem 1989 nám vládli komunisté, teď peníze-kapitalismus. Nevidím rozdíl...

A já bych i něco vrátila. Třeba tresty a ty kriminály co tenkráte byly. Dneska to není vězení, ale hotel...

Peníze vládnou světem. Jinak to nebude, svět bez peněz byla prapůvodní myšlenka komunismu. A je každého věc, jestli se zařadí mezi ty, co nutně potřebují nový i pod, mobil, notebook atp. Trochu se člověk přizpůsobovat bude muset vždycky, ale to snad není něco tak strašného.
Hotel to rozhodně není. Ano, lidi mají možnost pracovat, studovat, něco dělat, ne tam jen tak trčet. Je to proto, že společnost se rychle vyvíjí, i po těch pěti letech má člověk problém se začlenit. A co udělá, když na to bude asbsolutně nepřipravený? Zase něco ukradne, aby měl vůbec jak přežít a bude z toho začarovaný kruh. Takhle má aspoň nějakou šanci. Třeba vrazi si jak v bavlnce nežijí, ale vážně by je tam měli mlátit jak psy, trestat zlo zlem? Takový člověk se až se z vězení dostane bude chtít mstít. Dnes jsou tresty udělané tak, aby to člověka i trestalo, akorát berou to, že i zločinec je člověk. Bezdomovec chce na zimu do tepla, tak něco provede, ale ouha, dostane obecně prospěšné práce a ve vězení se neohřeje atp. Toť můj názor, otázka je, jak je to v praxi.


U nás máme nejfešákovější krimilán na světě... vězni by měli pracovat, ale nemusí... mají právo na 5x denně teplou stravu v určité ceně, při slušném chování i vycházky, ze kterých se sem tam opomenou vrátit..
ano je nutno rozlišovat mezi vězni z hlouposti a nebo z neštastné náhody - kupříkladu bouračka na sněhu a v ní smrt a pak recidivisty... známý, cp dělá bachaře ve vězení vážně uvažuje o tom, že až zestárne, tak že se nechá zavřít, protože se bude mít v krimilále lépe, jak v domově důchodců...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:25 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:

U nás máme nejfešákovější krimilán na světě... vězni by měli pracovat, ale nemusí... mají právo na 5x denně teplou stravu v určité ceně, při slušném chování i vycházky, ze kterých se sem tam opomenou vrátit..
ano je nutno rozlišovat mezi vězni z hlouposti a nebo z neštastné náhody - kupříkladu bouračka na sněhu a v ní smrt a pak recidivisty... známý, cp dělá bachaře ve vězení vážně uvažuje o tom, že až zestárne, tak že se nechá zavřít, protože se bude mít v krimilále lépe, jak v domově důchodců...

Já v tom prostě nevidím problém. A on přístup v některých domovech důchodců je dost hrozný.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

ja dí Clondyk.
Navíc máme veelmi širokou rodinu, takže i pár černých ovcí. Z vězení se vůbec nevrací "převychovaní", ale za to si vždy přinesou novou "dovednost"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
ja dí Clondyk.
Navíc máme veelmi širokou rodinu, takže i pár černých ovcí. Z vězení se vůbec nevrací "převychovaní", ale za to si vždy přinesou novou "dovednost"...

Proto píšu, že je otázka, jak to funguje v praxi. Teď je otázka, kdyby byl ten přístup tvrdý, jestlii by se vrátili s ještě více dovednostmi, enbo naopak. Myslím, že ale určitý typ bude v kriminále pořád, ať podmínky budou jakékoli, ten druhý typ něco udělá jednou a poučí se, u takových lidí by byla škoda, kdyby potom nedostali šanci.
Ale vlastně je to jedno, my na tom stejně nic nezmeníme...
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 3:38 pm    Předmět: Citovat

Tady je problém s celou koncepcí vězeňství. Podobně jako spousta věcí v tomhle státě totiž žádnou nemá. Nikdo neví, jestli má vězení převychovávat (v tom případě by tam nějaké vychovávání mělo být) nebo trestat a v tom případě selhává, protože trestá spíš symbolicky.
Trest by měl od zločinu odrazovat (a v tom ohledu trest smrti nebo osm až dvacet let v NPT určitě funguje).
Ovšem existuje ještě zásadnější problém, totiž kdo je trestán a za co, protože dnes (stejně jako tehdy) je řada zákonů a nařízení tak zmatená a podivná, že při jejich dodržování nejde normálně fungovat, což vyvolává typicky slovanskou odezvu - totiž, že zákony jsou jen buzerace prostého lidu a jejich obcházení je normální. A špatný je ten, kdo je obchází víc než já, resp. na můj úkor.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 8:23 pm    Předmět: Citovat

Hlavně některé dnešní trestní sazby nejsou zas tak vysoké Arrow
"Kdo utýrá zvíře, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo
zákazem činnosti nebo peněžitým trestem."
" Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí,
aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody až na tři
léta."


Tak to je fakt hodně, na tři léta.. Rolling Eyes Za vyhrožování a donucování.
Velmi nerada bych tu vypadala jako nějaký Herodes, ale takové zákony prostě nikoho neodradí, aby třeba neutýral psa a neumlátil ho někde v garáži železnou tyčí. Rok. Co je to rok za týrání zvířete... Neutral ..nic.
A to nemluvím o tom že ho stejně nikdo nedostane, maximálně pokutu a kdoví jestli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.