Parrafinum liquidum
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bb24cd0ef2434c909f3fb30eaa92b919Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
shanti
21-40
21-40


Založen: 23.6.2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 12:06 pm    Předmět: Parrafinum liquidum Citovat

Prominte,ze zakladam nove tema,ale uz envim kde o enm byla rec,ale stale mi lzi v hlave..jak o tom nekdo psal..ze ji nasel snad v henne?tak na to ted kouma a ja to nasla i v tom vychvalovanem zazraku wonder a dnes dokonce i v nivea oleji pro mimi:-( tak ja nevim,mozna to nebude tak zavadne?co myslite?nasla sjem jen tento clanek http://www.prirodni-kosmetika.estranky.cz/stranka/slozky-kosmetiky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blueberry39
8-20
8-20


Založen: 26.6.2007
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Paraffinum liquidum je ropný derivát (stejně jako např. vazelína s podobnými vlastnostmi), česky se mu říká minerální olej, i když neobsahuje žádné minerály nebo vitamíny, vlastně nic takového, co by pokožce prospívalo. I přestože pokožku "zadusí" - nevstřebávají se, ucpávají póry atp., dává se to do všeho, tělové mléka, krémy na obličej, ale i do "nejjemnější" kosmetiky pro miminka Rolling Eyes . Firmy to tam přidávají protože to je levné, výrobek, je viskóznější atd. Do henny se p.l. nepřidává, to jsem nikde neslyšela, ale fakt že skoro všude je (kromě přírodní kosmetiky). Závadné jako takto to není, ale po čase může i vysušovat. Možná na to je i někdo alergický, nevím. Když už, tak je mnohem lepší namazat na tělo nebo vlasy obyčejný za studena lisovaný (např. olivový) olej z kuchyně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Asi mě teď zabijete, ale na tekutý parafin nedám dopustit! Embarassed Laughing Když už tedy pleť dusí,tak mně před lety krásně zadusil akné na ramenou, a je zadušené dodnes. Laughing Taky mi na hodně dlouhou dobu vždycky "vyléčí" atopický ekzém na rukou, naposledy jsem mazala v květnu a kde nic tu nic. Very Happy

edit: samozřejmě do všeho by ho cpát nemuseli, představa, že ho mám na vlasech, mi taky není příjemná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
shanti
21-40
21-40


Založen: 23.6.2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st červenec 01, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

tak,kdyz Ti pomaha,proc ne,ze jo.-).....Ale mam pocit,ze opravdu nekdo psal,ze v nejakem druhu henny ji nasel taky a ja i v tom wonderu(jak uz sjem psala)a ten se tak vychvaluje na vlasy(u me zatim po druhem pouziti nic moc)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 1:48 pm    Předmět: Citovat

A moze uskodit vlasom (nemyslim vlasovej pokozke)? Nesprava sa ako silikony?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že asi jo - taky prý ucpává a potahuje nepropustnou vrstvou. Ačkoliv já z něj ten pocit vůbec nemám. Snažím se střídat výrobky kde jsou minerální oleje s výrobky, kde jsou oleje rostlinné. Nedovedu si ale představit, že by mi někdo sebral Indulonu na kůži a Wonder na vlasy - moje vlasy jsou po něm 100x spokojenější než po olivovém oleji.
A u moře se mi Indulona do konečků vstřebávala mnohem líp než rostl. olej a zachránila mi je od třepení. Takže já proti ropnému derivátu nemůžu říct křivého slova Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Na Indulonu také nedám dopustit - používám ji skoro na všechno - od čištění bot, po odličování očí Smile

Myslím, že to parrafinum liquidum tolik škodit nebude, právě proto, že je i v kosmetice pro alergiky nebo pro mimina. Kdyby způsobovalo alergie, ucpávalo póry nebo dusilo kůži, tak by ho něčím nahradili třeba nějakými oleji... Někdy mě napadá, jestli tyhle zvěsti o škodlivosti různých syntetických látek v kosmetice (silikony, parafín, vazelína, SLS...) nejsou spíše jen propagací přírodní kosmetiky. Ta je teď v kurzu, spousta firem ji začala vyrábět. Když se řekně, že něco pochází z kytiček, zní to zákaznicím lépe, než že to pochází z ropy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 6:34 am    Předmět: Citovat

No, já přiznávám, že jsem zatížená na přírodní věci, a kupuju radši přírodu - jednak že mi vyhovuje, druhak že tím podporuju (aspoň doufám) takový přirozenější přístup k životnímu prostředí a využívání jeho zdrojů. Ale stejně jako se silikonama, SLS a pod. - paraffinum liquidum nedémonizuju. Já se tomu vyhýbám z výše zmíněných důvodů (nechci se moc rozepisovat), ale tak to neznamená, že když se umeju SLS nebo silikonama nebo namažu tou Indulonou, tak že to hned nějak výrazně škodí mému zdraví. V našem životním prostředí toho zdraví škodí poněkud vícero. Takže tak. Ale upřímně konkrétně k té Induloně - Indulonu jsem používala za totality taky na kde co a byla fajn, ale ta dnešní mi přijde... no, už to není ono. I z relativné nové tuby (spotřeba psaná za necelé 3roky) tekla oddělená voda či co... a prostě mě to odradilo. Indulonu už nekupuju.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 7:55 am    Předmět: Citovat

taky používám přírodní kosmetiku, a musím říct, že teda od té doby coji používám se mi zlepšil hodně ekzém a celkově pokožka, nepřijde mi taková zadušená, myslím, že rozdíl v tom opravdu je, dobré je porovnat chemickou a přírodní tyčinku na rty, tady je u mě největší rozdíl.. indulonu jsem taky dřívě hodně používala, ale teda životnost 3 roky? no fuj, po chvíli z ní tekla vody a divně smrděla Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 7:57 am    Předmět: Citovat

jinak mi nevadí,když ostatní lidi na sebe mažou něco jiného, každý má možnost volby, ale namažte se dětským olejem johnsons a pak třeba kokosákem. prostě rozdíl. teda možná ho cítím jen já.. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.