Parrafinum liquidum
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2e9d77498a793ec1a0832aeef8f03abdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 9:29 am    Předmět: Citovat

Mě třeba kůže vcucne kokosák jenom po koupeli, za sucha jsem mastná třeba půl dne a celkem mě z toho svědí kůže. Naopak když mě svědí něco z toho, že to mám suché, tak si to natřu rakytníkovou Indulonou a to mi vždy pomůže - je tak akorát mastná, hned se vstřebá a nemám pocit, že mi dusí a zahřívá kůži jako třeba kokosák - takže ani nemám moc na výběr. Zkazit se nemá čas, mám docela spotřebu. Ale klasická modrá Indulona se časem kazí, to jo, ale nevadí mi to, protože jí používám jenom na boty. Ale pokud to jde, snažím se používat rostl. oleje (nepíšu přírodní, protože přírodní je i onen minerální olej Wink ) - kvůli lepšími pocitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 10:01 am    Předmět: Citovat

tak já oleje nanáším vždy na mokrou pokožku, to se krásně vsáknou. pokud mě přes den hodně svědí ekzém, tak mažu Exemou od Cannadermu, dříve jsem mazala právě indulonou, chvíli mi vyhovovala ale pak prostě přestala účinkovat, ekzém dělal, jako bych ho ničím nenamazala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 10:28 am    Předmět: Citovat

Tak já musím říct, že indulona je něco, čemu se odmala vyhýbám veeeeeelkým oblokem. Nejen že se nevsakne, ale pak jí nemůžu ani umýt a namazana kůže svědí....

Jinak jestli je to či ono škodlivé či ne. Není snad lepší pozorovat sám sebe?To že si něco takového přečtu neznamená, že budu panikařit. každý sám by měl vědět, jak se cítí po nakrémovaní třeba konkrétně idulonou.
Jestli to takhle pujde dál, budem se za chvíli bát i dýchat Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 11:03 am    Předmět: Citovat

Já jsem milovník "ropy" Laughing Jako těžký ekzematik nesnesu dost věcí který jsou přírodní- alverde máslo, bambucký máslo nebo kokosák třeba- osypaná od hlavy až k patě nebo hned suchá, fuj... Zlatá modrá nivea v plechu nebo indulona... Very Happy Já po ní mastná nejsem, jenom chviličku a pak se to vsákne, páč moje kůže neustále chlastá a za pár hodin jsem zase jak troud Crying or Very sad Very Happy
Snažila jsem se přejít na přírodu, ale všechno je takový tekutý a já potřebuju něco fakt hutnýho... takže člověk musí vyzkoušet - podle mě tahle problematika není černobílá - nelze říct, že příroda=dobro a chemie=zlo... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 12:24 pm    Předmět: Citovat

suhlasim s barthezkou, nieje to ciernobiele. kazdemu prospieva nieco ine, treba hladat, zistit vlastny nazor, reakcie, skusnosti.
ja som lejkovi na ekzem nakupila kopec veci, prirodne hlavne, rozne masti z lekarne. ale lica mal stale suche a pomohla nam nakoniec stara modra nivea...
a nedavno som pouzila neprirodny kondis aj sampon a vlasy mam akesi lepsie...
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
coma
161-320
161-320


Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: st září 01, 2010 11:50 pm    Předmět: Citovat

Moment a není ropa náhodou taky přírodní? Vždyt je to přece taky produkt přírody, ne? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 7:32 am    Předmět: Citovat

coma napsal:
Moment a není ropa náhodou taky přírodní? Vždyt je to přece taky produkt přírody, ne? Smile


četla sis celé téma? i to se tu řešilo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

Mám jeden krém od Alpy pro děti, je to čistá ropa, ve složení jen vazelína, parafíny, a podobně, a je to jeden z nejlepších chemických krémů, jaké jsem kdy měla.
složení na prvních čtyřech místech - aqua, paraffinum liquidum, petrolatum, parafin...
ještě je v tom mimojiné lanolin a výtažek z heřmánku.
Ale - ačkoli to složení vypadá fakt hnusně, tak je ten krém skvělý. Šíleně mastný, hutný, kůže mi po něm vydrží dlouho pružná, prostě paráda. Používám i spoustu přírodních věcí, krémy a hlavně za studena lisované oleje, ale zrovna toto (i s tím složením) mi sedí taky a hodně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 6:11 pm    Předmět: Citovat

Mám v zimě problémy se suchou kůží na rukou. Trápí mě to už od dětství. Vždycky jsem dávala na radu maminky a nosila v zimě rukavice a mazala ruce mastným krémem. Většinou to vůbec nepomáhalo. V posledních letech jsem vystřídala řadu krémů. Dražších i levnějších (Maryna, Ryor, Garnier, Nivea, Astrid, Indolona, Atrix, Kosmetická vazelína, Bílá vazelína z lékárny, Dětský olej s avirilem...) Většina z nich pomáhala jen chvíli nebo vůbec, pak to vždycky došlo do fáze, že čím víc jsem mazala, tím víc byla kůže suchá a samozřejmě protože jsem měla ruce suché, rozpraskané a bolavé a do toho mě ještě mamka upozorňovala, když to viděla, že bych se měla nakrémovat, tak jsem poctivě mastila. Jednou jsem pod vánočním stromečkem objevila tělové máslo od firmy Boemi a bylo po problému. Stačilo ruce namazat 2x denně. Když jsem pročetla internet a zjišťovala, co je na téhle kosmetice jiné, dočetla jsem se právě, že neobsahuje ropné produkty. Od té doby jsem vyzkoušela krémů bez parafínů ještě několik (Alverde, Kamill) a se žádným jsem neměla problém, takže si myslím, že na tom něco bude. Nezkoumám, jestli je kosmetika 100% "přírodní", ale vím, že některé složky mi dělají hůř a proto se jim vyhýbám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gramostola
161-320
161-320


Založen: 23.5.2012
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2012 7:44 pm    Předmět: Citovat

medunko, kde se dá to máslo od Boemi koupit? partner na tohle taky trpí vždy na podzim a na jaře se mu začnou loupat ruce, někdy i bolestivě praskat a zatím, co zkoušel krémy, tak mu nic nezabralo...jinak ten Boemi je podle tebe nejlepší, nebo mám mu zkusit koupit třeba Alverde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.