přírodní šampon vs chemický šampon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cbf38b7e49fc91005e4a29d9101787f9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lenkfrank
41-80
41-80


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

a myslíte, že to těm vlasům nevadí, když se střídá chemie a příroda?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Já jsem to už s naprosto přírodními vzdala dávno. Po umytí se nedaly vlasy rozčesat, byly zauzlíkované. Po uschnutí jsem měla rozlítané tři chlupy na hlavě. Což je při větší délce už dost průšvih, působí to trapně.
Takže teď střídám dva z řady Rellee - zelený pro objem a sem tam prostřídám se žlutým výživným (i když po něm mám vlasy sice vyživené, ale příšerně splihlé). Jinak jsem už s dalšími šampony trochu bezradná. Nechce se mi do úplné chemie, už kvůli testování na zvířatech, ale žádný kompromis se mi nedaří najít Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:55 am    Předmět: Citovat

Byla jsem na tom podobně, mně přírodní šampony vlasy jen vysušily a zkrepatěly, navíc byly nerozčesatelné i po použití přírodního kondicionéru. Moje vlasy už jsou na té chemii asi závislé, nikdy jim chemie nijak neuškodila, spíš naopak, akorát poslední dobou nemůžu najít šampon, po kterém by mě nesvědila pokožka hlavy. Chemické šampony už nejsou to, co bývaly, dřív jsem mohla používat takřka jakýkoliv, teď se toho do nich snaží nacpat co nejvíc, vlasům to nevadí, ale kůži ano. Teď mám doma šampon na zklidnění vlasové pokožky a je to snad ještě horší. Rolling Eyes Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lenkfrank
41-80
41-80


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:59 am    Předmět: Ivet Citovat

zkuste z lékárny šampon s placentou, ten je super

http://www.lekarna.cz/queen-helene-sampon-s-placentou-a-panthenol-473ml/

tak vidím, že nejen mě šampony nesvědčí...škoda co? ale co naděláme Smile a hennu používáte??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 11:34 am    Předmět: Citovat

No, já byla celkem dlouho přírodní nadšenec, ale zhruba po roce jsem vystřízlivěla.

Přírodní šampony - to prostě nejde. Mastily se mi po nich rychleji vlasy, hlavně po laveře, a udělaly se mi lupy!!, které jsem předtím nikdy neměla. Takže jsem přežívala tak rok s lupama na hlavě. Vlasy se pramínkovaly (alverde, urtekram,jason) vypadalo to nechutně, pár zplihlých chlupů když jsem neměla vlasy navlněné. A žrala mě hlava.

Tak jsem zkusila chemické, nepomohlo to hned, ale můžu říct že teď, po dlouhé době, už mám vlasy v pohodě a žádné lupy, nic!! Very Happy Používám na střídačku Fructis, Baleu, Panthenol a Pantene. Elseve by šel tmavomodrý a bílý s mateří kaší, ostatní ne.Na přírodní šampony už nesáhnu ani tyčí.
ALE - na pleť je pro mě přírodní kosmetika nejlepší, hlavně oleje. To zas nemůžu chemii, nebo se mi stahuje a škrábe kůže na obličeji.

Šampony na citlivou pokožku hlavy na mě působily dost záhadně,protože po nich mi z hlavy přímo sněžilo, lupů jak natento... Rolling Eyes nechápu ale už takové šampony nekupuju. Takže zůstávám u svých osvědčených značek Smile ještě uvažuju tak maximálně nad Freemanem, to je napůl příroda, napůl chemie, to by mi mohlo vyhovovat.
A dobré jsou některé přírodní kondicionéry, přijdou mi lehké, nevyživující. To se může hodit těm kdo potřebují objem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:03 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
No, já byla celkem dlouho přírodní nadšenec, ale zhruba po roce jsem vystřízlivěla.


Mno, u mě se vystřízlivění dostavilo asi po dvou měsících Laughing Přírodní šampony ještě OK, ale kondicionery fakt ne - vlasy příšerně zjemnělé, vysušené, cuchaly se, trhaly, nešly rozčesat, bez lesku a prostě totálně hnusné.

Takže u mě šampon buď přírodní nebo chemický bez silikonů, ale kondicionery a všelijaké jiné oplachové a neoplachové péče už jedině chemické a se silikony - tam je záměrně vyhledávám a beru ten, kde je jich víc Cool

Krom toho, když není čas tak chemickým šamponem můžu umýt a jít a vlasy párkrát snesou, že na ně nedám kondiš či jinou péči, ale umýt jen přírodním a jít, tak mám na šišce takový roští, že to pěný neni Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:13 pm    Předmět: Citovat

Taru napsal:
Déscantes napsal:
No, já byla celkem dlouho přírodní nadšenec, ale zhruba po roce jsem vystřízlivěla.


Mno, u mě se vystřízlivění dostavilo asi po dvou měsících Laughing Přírodní šampony ještě OK, ale kondicionery fakt ne - vlasy příšerně zjemnělé, vysušené, cuchaly se, trhaly, nešly rozčesat, bez lesku a prostě totálně hnusné.


No tohle jsem si taky říkala asi tak půl roku, že přírodní kondicionery jednoduše nepůjdou, ale pak se to nějak poddalo, ani nevím přesně čím to bylo, možná k tomu přispěly i olejové zábaly, ale prostě už je to v pohodě Wink

Všecky možné chemické bez/oplachové péče jsem už dávno taky vynechala, stejně to byl vždycky (pokud vůbec nějaký) jenom velice krátkodobý efekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No tohle jsem si taky říkala asi tak půl roku, že přírodní kondicionery jednoduše nepůjdou, ale pak se to nějak poddalo, ani nevím přesně čím to bylo, možná k tomu přispěly i olejové zábaly, ale prostě už je to v pohodě Wink

Všecky možné chemické bez/oplachové péče jsem už dávno taky vynechala, stejně to byl vždycky (pokud vůbec nějaký) jenom velice krátkodobý efekt.


Klarus, Ty máš vlásky nebarvené, že? Smile

Já mám totiž někde od poloviny vlasů zbytek melíru, takže chemie (kondiše) zabírá lépe a třeba zase u sebe ty výsledky vidím.

Olejové zábaly jsem taky zkoušela ve všech možných podobách, ale buď to neumím nebo jsem divná, protože vždy se konalo jen vymývání na milionkrát, protože to samozřejmě nechtělo z těch vlasů ven a z toho následně přesušené vlasy a na druhý den totálně zmaštěné Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Jojo, nebarvené. Ale muž má na koncích ještě zbytky odbarvovaných a taky na ně přešel celkem bez problémů.

S olejem to občas taky přeženu, ale to je můj problém, protože ho buď dám moc, nebo ho špatně vymyju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:45 pm    Předmět: Citovat

Kla, Ty mě lákáš Laughing Asi zas přírodu zkusím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.