přírodní šampon vs chemický šampon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=218294f042724a5643bc95f1d3e08d28Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.12.2009
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2011 3:20 pm    Předmět: Citovat

charlotta č. napsal:
TO Alka: používám zhruba rok přírodní šampony. Tedy přírodní šampony s bio surovinama. Jsem spokojená a chemii už bych si nekoupila. Takže když se mi pod stromečkem letos nějaká objevila, tak jí posílám dál....



a já už používám přírodní šampony 1,5 roku a až teď nedávno se to začlo měnit, no Confused , ale další teorie by mohla být , že to souvisí s věkem Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
charlotta č.
21-40
21-40


Založen: 28.8.2010
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 12:03 pm    Předmět: Citovat

Alka napsal:
charlotta č. napsal:
TO Alka: používám zhruba rok přírodní šampony. Tedy přírodní šampony s bio surovinama. Jsem spokojená a chemii už bych si nekoupila. Takže když se mi pod stromečkem letos nějaká objevila, tak jí posílám dál....



a já už používám přírodní šampony 1,5 roku a až teď nedávno se to začlo měnit, no Confused , ale další teorie by mohla být , že to souvisí s věkem Rolling Eyes


Mě je 23. No ale ještě mám úůl roku na to abych změnila názor:)
Vy používáte různé přírodní šampony nebo jste používala jen jednu značku ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.12.2009
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 10:17 pm    Předmět: Citovat

klidně mi tykej Wink , mě je o 10let víc než tobě, tak to možná opravdu s věkem souvisí taky Laughing .
Jj já šampony střídám, každé mytí jiná značka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: út leden 11, 2011 10:35 am    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Za mě určitě příroda...sice to trvalo,než si vlasy zvykly a než se vymyly ty silikony, tak byly takové hrubší, ale kdykoliv si umyju vlasy chemií, tak jsou vlasy sice lesklé a hezké, ale brzo splihlé, kdežto u přírodních se mi to nestává.

Mám úplně stejné zkušenosti a ani na obličej a tělo bych si nedala už nic jiného než čistou kosmetiku. Chvíli trvalo, než jsem se naučila vyznat se ve složení, ale teď už tolik času studováním etiket trávit naštěstí nemusím Laughing Já jsem začínala kdysi s Laverou, Hauschkou...Alverde mi přijde, že mi vlasy tak nějak vysušuje a všechno voní tak nějak stejně - cítím tam takový stejný "základ" Rolling Eyes Jinak teď používám hlavně Aubrey Organics (kupuji na www.aida-organic.cz) a střídám občas s Logonou. A obyčejná vlasová maska z kysané smetany je celkem zázrak Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
charlotta č.
21-40
21-40


Založen: 28.8.2010
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út leden 11, 2011 6:07 pm    Předmět: Citovat

Já používám jen jednu značku, ale různé šampony od ní. Vždycky si vyberu zravna ten na který mám náladu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Astarte
41-80
41-80


Založen: 4.11.2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 12:13 pm    Předmět: Citovat

Já používám už asi dva roky heřmánkový šampon od Alverde. Dřív jsem ho střídala třeba s meruňkovým (taky od Alverde), ale heřmánek mě baví víc. Píšou sice, že je pro blondýnky, ale tím jsem se nenechala zvyklat Smile
Vedlejší účinek je asi to, že mi trochu světlají vlasy, což též nevadí.
Místo kondicionéru - kvůli lepšímu rozčesávání - si vlasy přelívám nálevem z bazalky a většinou tam přidám ještě nějakou bylinu, co je po ruce.

Ty dražší šampony jsem nezkoušela, takže nemám srovnání. Ale myslím, že je to teď dost móda a tak na tom chtějí firmy X a Y co nejvíc vydělat... Kupovat si šampon, který je dražší než 300 Kč je podle mě na pováženou...

Jinak jak řekla Denynka, po chemické šamponu jsou vlasy ze začátku sice hezké a lesklé, ale brzo splihlé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.12.2009
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: út leden 25, 2011 12:35 pm    Předmět: Citovat

Astarte napsal:

Ty dražší šampony jsem nezkoušela, takže nemám srovnání. Ale myslím, že je to teď dost móda a tak na tom chtějí firmy X a Y co nejvíc vydělat... Kupovat si šampon, který je dražší než 300 Kč je podle mě na pováženou...

Jinak jak řekla Denynka, po chemické šamponu jsou vlasy ze začátku sice hezké a lesklé, ale brzo splihlé.



Tak určitě u některých značek je cena vyšší, ale bývá to odraz výzkumů, testování a certifikací (u přírodních) , protože to někdo té firmě zaplatit musí.
A u profi značek, se platí holt značka no....

Tak mě třeba vlasy plihnou právě po většině přírodních šamponů , a co mám teď chemku Nexxus, tak ta je v pohodě.
A taky mám jednu drahou přírodu Greyla, a ten je k nezaplacení. Co jsem ho vyzkoušela, tak za to ty prachy prostě dám. Nemám po něm lupy, nesvědí mě hlava, neplihnou mi vlasy, a jsou o moc pevnější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Melek
0-7
0-7


Založen: 27.2.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 11:16 am    Předmět: Citovat

po několika měsíčním trápení, kdy se mi začaly hodně mastit vlasy a objevily se i náhle Lupy jsem začala zkoumat KDE CO, jen aby to pomohlo. vystřídala jsem milion šamponů, ale pořád nic... Pak mi to došlo - vysadila jsem hormonální antikoncepci a moje hormony ted mají několikaměsíční oslavu! Laughing
Po dlouhém hledání na internetu i mezi kamarádkami a čtení tohoto vlákna jsem se rozhodla pořídit si také přírodní šampon, ačkoli jsem třeba již zkoušela pivní, který tedy vůbec neobstál. Ted mám Alverde a jsem relativně spokojena, ale dnes jdu na větší nákup do nějakého krámu s bylynami. Už se nemůžu dočkat.
Mimochodem, hodně holek píše, že po přírodních šamponech má suché dráty, které nejdou rozčesat - přesně tenhle problém jsem měla s tím pivním šamponem a to i přes použití kondicionéru. Jedna důležitá věc - Pokud začnete používat přírodní šampon a smejou se ty sajrajty z vlasů, které je "dělaly" jemnými a hebkými a lesklými - tak se ukáže pravá podstata, jak hodně jsou vlasy zevnitř vyživené - Je tedy důležité jim dávat zábaly. Já sama jsem včera naplácala na dvě hodinky na hlavu olej, med a žloutek a dlouho jsem tak fajn vlasy neměla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

A jak dlouho se dlouholeté používání chemie se silikony vyrovná? Dřív jsem měla lepší ( pevnější) vlasy. Chci je zkusit zase objevit, ale jak dlouho to může trvat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 9:38 pm    Předmět: Citovat

Tak já teda používám víceméně přírodní šampony už asi 4 měsíce, ale chemickej si taky občas použiju... u něj mám ale hned několik podmínek: musí být bezsilikonovej, žádný parabeny a jiný konzervanty, žádný zbytečný látky. Takový jsem objevila asi jen dva - Balea Med Ultrasenzitive a Panthenol 2% forte od Altermed. Přírodní používám Urtekram.
Silikony nepoužívám asi rok, rok a půl? Vlasy hned nabraly objem... na konečky jsem je ale používala dlouho.... teprv 2 měsíce je vůbec nedávám. Uvidím co to udělá s vlasama, hlavně konečkama, mám je snadno třepivý. Zatím je to dobrý. Každopádně jsem spíš pro přírodní šampony, ale znám jen Urtekram... jiný jsem neměla. Chemii se nevyhýbám, ale ne všechno si dovolím dát na hlavu, mám přísný podmínky Very Happy Tož asi tak. Holt ta Balea je 3x levnější než Urtekram no...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.