přírodní šampon vs chemický šampon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a384e8022b741669eee97d0abb08b0daZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 3:09 pm    Předmět: Citovat

BeastLovesBeauty napsal:
Mne chémia vôbec nechýba Smile Momentálne používam šampón a kondicionér od Desert Essence (hroznové - farbené vlasy), raz do mesiaca si vlasy farbím hennou a pomedzi to si sem tam robím olejové zábaly, alebo avokádový, banánový...k tomu mám ešte jeden šampón (ešte od konca leta Very Happy) - ten je super na veľmi suché vlasy - od Cioccolatina Argan a kakao (http://www.bionatural.sk/argan-a-kakaove-maslo-sampon-100-ml-p-2411.html), to je asi najprírodnejší aký som mala Very Happy Len má v sebe dosť olejov, takže je pre naozaj suché vlasy - napríklad mne sa vlasy trochu mastia pri korienkoch a keď ich mám veľmi mastné, tak ich neumyje dobre, takže pre mňa nie je na každé umytie, ale sem tam ho použijem - i keď si naň treba zvyknúť,lebo je vyslovene tekutý a nepení - taká malá daň za to dobré zloženie Smile
Okrem toho mám po ruke kokosový leave-in, a olejové sérum, takže u mňa je prírodná celá vlasová kozmetika, silikónom sa vyhýbam Smile Jedine keď idem raz za pár mesiacov ku kaderníčke, tak tam pretrpím aj silikónové prípravky.


Jaké máš olejové sérum bez silikonů? To bude asi hodně zatěžovat vlasy, co...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BeastLovesBeauty
8-20
8-20


Založen: 25.2.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 3:14 pm    Předmět: Citovat

Nezaťažuje vlasy, prečo by malo? Smile Je to toto: http://vlasana.blog.cz/1304/obnovujuce-serum-na-vlasy-silktage
Stačí pár kvapiek a vydrží dosť dlho, dávam najmä na končeky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:06 am    Předmět: Citovat

BeastLovesBeauty napsal:
Nezaťažuje vlasy, prečo by malo? Smile Je to toto: http://vlasana.blog.cz/1304/obnovujuce-serum-na-vlasy-silktage
Stačí pár kvapiek a vydrží dosť dlho, dávam najmä na končeky Smile


No to já nevim, proč, ale když já nemám suché vlasy. Já je mám sice trochu roztřepený, ale jemný. Dokáže je uplácnout cokoliv. Ale to tvoje sérum se u nás nekoupí, koukám. Můžu se zeptat, jak to probíhá s nákupem přes hranice? (vím že je to ot, ale já to nikdy nedělala)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BeastLovesBeauty
8-20
8-20


Založen: 25.2.2014
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 10:46 am    Předmět: Citovat

No ja mám suché vlasy, čiže ako to zapôsobí na tvoje neviem, myslím, ale že ak dodržíš malé množstvo - kvapku, dve, tak by nemal byť problém Smile
Čo by ťa zaujímalo k nákupu zo zahraničia - myslíš všeobecne, či z toho e-shopu? Smile Konkrétne z toho e-shopu treba mať kartu s ktorou sa dá platiť cez internet - čiže vzadu by mala mať také trojčíslie. Poštovné na SR sú 4 doláre (do hmotnosti nákupu 1,8 kg), do ČR predpokladám že to bude podobná suma. V princípe sa nakupuje rovnako ako v inom e-shope, len tu musíš vedieť po anglicky Smile A tiež odporúčam pozrieť do akej výšky u vás prejdú balíčky bez preclenia a uvalenia dph - u nás je to bez poplatku pri nákupoch do 22 eur. Ten odkiaľ som ja kupovala je americký e-shop, doba dodania je zväčša cca 2 týždne. Poprípade tu máš k nemu ďalšie info: http://beastlovesbeauty.wordpress.com/2013/11/16/iherb-com-zlavovy-kupon/
V niektorých iných zahraničných e-shopoch berú aj paypal, v tomto nie. Ešte niečo by si chcela vedieť? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:25 pm    Předmět: Citovat

Neví některá z odbornic na složení šampónů, jakou funkci má přesně panthenol? Je to na pokožku hlavy, nebo na vlasy...? Není to ona přísada způsobující plihnutí vlasů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:40 pm    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že na spálení od slunce se používají panthenolová mléka a pěny bych hádala, že je to spíš na pokožku. To by ale snad mohlo být na tom šamponu...

našla jsem toto Panthenol proniká hluboko do vlasu po celé jeho délce a zabraňuje ztrátě jeho přirozené vlhkosti a omezuje třepení vlasů

jestli po tom plihnou vlasy?

nevím, šampony vyloženě zaměřené na panthenol nepoužívám, nevyhovují mi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 8:59 pm    Předmět: Citovat

Panthenol je kyselina pantothenová, neboli vitamin B5. Nobilis Tilia prodává přímo roztok panthenolu a třeba tady je hezky popsáno, k čemu je užitečný http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=8892

Já osobně si přidávám pár kapek do masek nebo občas ke kondicionéru a nemám po něm splihlé vlasy.
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.