Henna a trvala
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=50088bd75d18d13fa71d39b8f6a465c9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2016 12:58 pm    Předmět: Citovat

Hlásim sa ako pokusný králik.
Moja vlasová starostlivost sa vďaka dlhodobému štúdiu tu i na iných stránkach za posledné roky výrazne zmenila Smile. Idem no-poo v zmysle: v nedeľu umyjem ražnou múkou, v stredu a v piatok používam sucháč (kakao+škrob). A používam hennu. Za všetky tieto veci sú moje vlasy vďačné, ale "vďaka" antikoncepcii a alergiám na farbu v minulosti už nikdy nezískajú taký objem, aký som mala na strednej š. To ma priviedlo k ďalšiemu štúdiu v odbore trvalá.
Ako alergik som si objednala z netu trvalú Emmebi bio perm, ktorá údajne neobsahuje thyoglycolát, ani amoniak. Najprv som zistila, že na ňu nie som alergická. Hurá? Nie, pretože mi na hennu nechytila.
Tu na dlouhevlasy publikovala MaryLynn článok o tom, že pred trvalou narušila vrstvu henny na vlase minerálnymi olejmi. Z článku sme sa ale už nedozvedeli, čo konkrétne použila. Najprv som si predstavila, ako si na hlavu dávam naftu a zamietla som to. Potom som si naštudovala, čo to ten minerálny olej vlastne je a tiež čo by sa dalo použiť.
Kúpila som detský olej, ktorého prvou zložkou na zozname z troch je parafín.
Dnes si z tohto detského oleja urobím aspoň hodinový zábal na jednom prameni, na ktorý potom (po umytí, tentokrát šampónom) aplikujem vyššie uvedenú trvalú a som zvedavá či chytí. Ak nie, postup s olejovým zábalom zopakujem. Ak ani potom nechytí, najprv nanesiem alkohol (nie na skalp) a znovu nanesiem minerálny olej. Tejto poslednej možnosti sa trochu desím, ale tak jeden prameň mi za to stojí.
Ak mi nakoniec trvalá chytí ( o týždeň som objednaná ku kaderníčke, odporučenej známou, ktorú som s mojim stavom a experimentami oboznámila a tešila sa, že bude mať možnosť pracovať so špecifickým klientom ), o také dva týždne po „zákroku“ dám na vlasy hennu.
Je tu ešte niekto, kto si láme hlavu nad kombináciou henny a trvalej? Myslím či niekto hľadal nejaké šetrnejšie alternatívy, alebo to vzdal kvôli henne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2016 12:32 pm    Předmět: Citovat

Tak...včera som vykonala prvý test, na jeden prameň som hodinu nechala pôsobiť ten detský olej, mala som ho pod šatkou nech je v teple a občas cez ňu prefénovala. Potom som aplikovala trvalú a vyfénovala. Výsledok: ja ani neviem. Natočila som len cca 14 cm dĺžku a ešte od nedele, kedy som spala s papilotmi mi držia vlny. Najprv ten prameň vyzeral rovne, že to nechytilo, ale dnes ráno mal na konci dvojitý závit (vlnky). Žeby sa len prispôsobil okolitým vlnám? Twisted Evil To sa mi nechce veriť, lebo ja mám inak vlasy takmer rovné. No, takže plán?
Neviem. Keby som znovu trápila ten istý prameň ďalšou dávkou oleja a trvalej, asi by sa mi nepoďakoval. Možno by som mala naolejovať ďalší aspoň na dve hodky a navinúť ho na natáčku celý, s tým že ostatné vlasy budem mať rovné, nech sa ukáže. Hm, možno zajtra, alebo v piatok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina_Salvius
41-80
41-80


Založen: 21.2.2015
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2016 8:53 pm    Předmět: Citovat

No...je to tu one woman show, ale ak moje skúsenosti niekomu v budúcnosti pomôžu, tak pridávam pokračovanie.
Vo štvrtok som dala na hlavu citrónperoxid na hodinu. Opláchla, naniesla ten detský olej, zase nechala na hodinu. Zmyla na dva krát šampónom alverde proti lupinám. Netestovala som.
Keďže som objednaná na zajtra ku kaderníčke na tú trvalú, dnes som ten postup zopakovala, akurát že som vymývala šampónom Head and shoulders, ktorý som zmiešala so sódou na pastu.
Potom som urobila test s trvalou na inom prameni vlasov, než naposledy. A vyšlo to Very Happy. Netočila som to ako "špirálovú" trvalú na natáčku, ale natesno ako klasickú, a aj tak to nie je úplne natesno brčkavé, skôr taká voľnejšia, ale stále jasne viditeľná rulička. Myslím, že na tú moju hennu by mi to zajtra mohla nechať dlhšie ako je odporučených max. 20 minút, aj keď, na druhej strane, odrasty už majú vyše 1 cm a tam by mi to mohlo vlasy spáliť a ja práve chcem aby mi to natočila až ku skalpu, aby som mala objem, to je moja priorita.
Ak to zaberie len tak light, budem pokračovať s citrónperoxidom, H&S so sódou a detským olejom 2 týždenne, než pôjdem o niekoľko týždňov znovu. Okrem toho zvažujem, že použijem nejaké ďalšie metódy na sťahovanie henny z vlákna Jak se zbavit henny... konkrétne uvažujem o Gestil wonder.
Zajtra sa po "operácii" nafotím, kamošky na to aj tak čakajú Smile a dúfam, že bude zo mňa ovečka. Aspoň trochu.
Inak nejaké zhoršenie kvality vlasov nepozorujem, možno preto, že už pred 3 týždňami mi ich spolu s nátačkami vyšklbala kaderníčka (mám ich fakt detsky jemné). Teraz po vychnutí sú fakt suché, dokonca sa moje rovné vlasy trošilinku skrútili, hlavne vzadu na koncoch. Zatiaľ do nich nedávam olej, ani nijaký prípravok, nech sú zajtra ready na zákrok v kaderníctve. Dovtedy to nejak prežijem.
Stiahnutie farby henny neviem posúdiť, uvidím zajtra na dennom svetle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 1:34 pm    Předmět: Citovat

Dobrej experiment a hezky důkladná dokumentace. Každopádně držím palce, ať trvalá chytne a vlasy neprotestujou! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.