Olivové mydlo na vlasy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0ca491b192a13f020539350ddd1f481fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Quaky
161-320
161-320


Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 5:31 pm    Předmět: Olivové mydlo na vlasy Citovat

Kamarátka mi doniesla z Grécka prírodné olivové mydlo z výťažkom z kamilky. Darček ma potešil o to viac, že som sa dočítala že je dobré aj na vlasy. Teda, na obale je písané len anglicky, ale aj s mojou chabou angličtinou som dokázala preložiť : " Olivové mydlo hydratuje telo a zanecháva vlasy s prírodným, zdravým leskom" Laughing
Pozerala som aj zloženie a žiadne strašne chemické zlúčeniny som nenašla, len pár základných peniacich zložiek + olivový olej, minerálna soľ, glycerín a kamilkový extrakt (Mám bledé vlasy, takže ideálne Smile
Použijem ho tam či tak, ale zaujmalo by ma, či s niečím podobným máte skúsenosti Cool

Prehľadala som celé fórum a podobnú tému som nenašla, tak sa veľmi ospravedlňujem ak niekde je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 7:25 pm    Předmět: Citovat

Jo, zkoušela jsem obyčejné přírodní a potom přímo přírodní olivové.
Obojí katastrofa.
Vlasy po mytí mýdlem jsou takové těžké a hlavně jsou potažené čímsi...no jak to říct - však vyzkoušej a uvidíš. Hrozně těžknou a plihnou, strašně rychle se mastí. Měla jsem dojem, že nejsou vůbec umyté, takový pocit "špinavosti".
A co víc, na hlavě mi z toho jen sněžilo, lupů lopaty, hrozné, prostě děs, vyloženě se mi loupala pokožka hlavy.

Taky jsem na zahraničních fórech četla ódy na mýdlo, že jediné vlasům neškodí, že moderní šampony vlasy ničí a jediným řešením je zdravé olivové mýdlo...kecy, kecy, kecy. Po mýdle mám hnusné vlasy a pokožku hlavy v dezolátním stavu, po dobrém šamponu všechno v pohodě Rolling Eyes takže asi to mýdlo tak spasitelné nebude a asi ani ty šampony nebudou takové hrůzy.

Jak je to s mýdly přímo na vlasy (visaka) nevím, ty mohou být dobré, ale olivové mýdlo je pro mě zabiják zdravých vlasů a nedokážu si představit, že to někdo s dlouhýma vlasama pravidelně používá, to je na odrovnání konečků Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 7:29 pm    Předmět: Re: Olivové mydlo na vlasy Citovat

Quaky napsal:
" Olivové mydlo hydratuje telo a zanecháva vlasy s prírodným, zdravým leskom" Laughing

Hahá!! Very Happy Very Happy to jsem četla taky, a na hlavě potom naprosto mrtvé vlasy...byly všechno možné, ale lesklé rozhodně ne...a jak mě svědila šiška...mýdlo už nikdy Very Happy
To obyč alverde - jsem zkoušela taky - bylo o trochu lepší než to slavné bio olivové, to bylo katastrofální, takže když už mýdlo, tak alverde? ale žádná sláva to není...však kdyžtak vyzkoušej, uděláš si názor sama, všechno stojí za zkoušku Smile a co kdyby ti to náhodou sedlo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

Poprvé jsem měla po olivovém mýdle vlasy úplně voskové, slepené a těžké. Vrátila jsem se k němu když už jsem měla vlasy zvyklé na Visaku a připadalo mně srovnatelné a používala jsem ho střídavě s Visakou. Visaku když jsem měla dost suché vlasy, olivové na mastnější, ale ne moc mastné nebo naolejované, ty dobře neumylo. Nepřipadá mně špatné, ale teď mám mýdla na vlasy a jsou lepší.
_________________
http://prirodni-kosmetika.blogspot.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Mám tiež doma prírodné olivové mydlá z Grécka (škoricové, ružové, medové, aloe). Je tam písané, že sa môže použiť aj na vlasy len som sa ešte neodvážila. Very Happy Nemám tam písané priamo zloženie ale mali by obsahovať olivový olej, levanduľový olej, med, aloe. Na telo sú super lenže na vlasy sa trochu bojím, lebo mi oliváč začal vysušovať končeky a ani Alverde oliva/henna mi moc nesedí. Keď budem mať experimentačnú náladu tak vyskúšam a napíšem Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wentyl
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: T??bor

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 6:38 pm    Předmět: Citovat

No zdá se, že jsem tu jediná, která olivové mýdlo seznala jako to nejlepší, čim si může vlasy umýt Laughing Tak nějak jsem k tomu dospěla léty hledání toho nejvhodnějšího šamponu...a v rámci vyřazování všeho chemického z mojí kosmetiky jsem nakonec vyhodila i ty nejvíc "bio" šampony Rolling Eyes A můžu říct, že vlásky si libujou...samozřejmě, že vám bude mýdlo vlasy přesušovat, když je budete třikrát týdně mydlit až ke koncům, tam se vlasy nemastí a sušenky z nich touhle cestou udělá i ten nejšetrnější šampon. Já si mydlim vlasy jen u hlavy...tam, kde jsou mastné a délky jen spláchnu vodou, abych je zbytečně nepřesušovala, není důvod je šamponovat, pokud si neděláte olejové zábaly. To potom namydlim celý vlasy...a to je tak jednou nebo dvakrát za 14 dní. Kondicionér nepoužívám, ale konce suché nemám. Složení toho mýdla je: Olivový olej, kyselina citronová a sůl... Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/savings/wwL0bLv/]

[/url]


Naposledy upravil Wentyl dne ne září 18, 2011 12:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 7:09 pm    Předmět: Citovat

Mně připadá olivové mýdlo na vlasy jako věcička náramně vrtošivá....Na tělo už nepoužívám nic jinýho, všechny sprcháče jsem rozdala kamaradkam, protože na kůži je prostě seznační, ale na vlasech, to je záhada: někdy mám po něm nádherný vlasy, krásně lesklý, objemný, zkrátka úžasný, ale po dalším mytí jsou jednim slovem hnusný, prostě sázka do loterie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wentyl
81-160
81-160


Založen: 30.8.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: T??bor

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 4:46 pm    Předmět: Citovat

Jojo...ne každýmu, tohle svědčí...kdybych si tim pokaždý myla i délky vlasů...no to by z nich asi byla sláma...odmasťuje fakt pečlivě Laughing jenže když ty konce mastný nejsou, sebere jim to mejdlo všechnu vlhkost...to ale i normální šampony. Na pokožku hlavy je mi ale příjemnýSmile Nejsou v tom žádný brutálnosti Wink A na kůži je skvělý, chválí si ho i máma...taky už se nemyjem ničim jinym:) to s těma bylinkovejma výtažkama mě zaujalo, mám jen čistý...ale kdyby bylo třeba levandulový, nebo rozmarýnový...hmmmmm Cool
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/savings/wwL0bLv/]

[/url]


Naposledy upravil Wentyl dne ne září 18, 2011 12:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 6:04 pm    Předmět: Citovat

Mne prave pripada to mydlo jako pomerne slabej odmastovac, je hodne jemnoucky, takze kuzi nevysusuje a pouzivam ho i na oblicej, dost se mi po nem zlepsila obecne plet, je mozny ze u obyc sprchacu nebo mydel me drazdila nejaka ta chemicka myci slozka, ted je to skoro bez problemu....u tech vlasu mam spis dojem, ze je proste obcas neumeje, to samy mi delaji nektery alverdi sampony, asi takovej prirodni kalibr nesnesou uplne porad Wink jinak mama je z nej taky nadsena, takze mi z ty velky kostky zbyla jen pulka, zbytek byl ukrojen a zabaven Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EvulinkaH
321-600
321-600


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Wentyl napsal:
Jojo...ne každýmu, tohle svědčí...kdybych si tim pokaždý myla i délky vlasů...no to by z nich asi byla sláma...odmasťuje fakt pečlivě Laughing jenže když ty konce mastný nejsou, sebere jim to mejdlo všechnu vlhkost...to ale i normální šampony. Na pokožku hlavy je mi ale příjemnýSmile Nejsou v tom žádný brutálnosti Wink A na kůži je skvělý, chválí si ho i máma...taky už se nemyjem ničim jinym:) to s těma bylinkovejma výtažkama mě zaujalo, mám jen čistý...ale kdyby bylo třeba levandulový, nebo rozmarýnový...hmmmmm Cool


Však jsou olivová mýdla s různými bylinkami, jen namátkou :http://www.recka-kosmetika.cz/tradicni-mydlo-z-cisteho-olivoveho-oleje-levandulove-100g-d8763.htm,http://www.recka-kosmetika.cz/tradicni-mydlo-z-cisteho-olivoveho-oleje-skoricove-100g-d8764.htm,http://www.recka-kosmetika.cz/tradicni-mydlo-z-cisteho-olivoveho-oleje-pomerancove-100g-d8762.htm atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.