Hořčičný olej
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=97096a1c7734847d132b29302e9dcc13Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 12:39 am    Předmět: Hořčičný olej Citovat

Dnes jsem kupovala kokosák a padla mi do oka i vedlestojící lahvička oleje z hořčicových semínek. Čtvrt litru za 44 korun, no, zkusím. A teď tak trochu nevím, co s tím. Smrdí to jak bolavá pata. Ale gugl z různých zdrojů hlásí, že by to mohlo být i užitečné.

Prokrvuje pokožku a ohřívá organismus. Používá se jako vlasový kondicionér, repelent a masážní olej na bolestivé a nemocné svaly. Uvolňuje křeče a mírní záněty.

Rovněž je pro svoji schopnost prokrvit pokožku a odstranit svědění je používán v kosmetice (pro masážní účely) a například společně se sezamovým olejem na přípravky proti vráskám.

Olej se používá jako hřejivý prostředek při masírování studených nohou nebo na masáže těla při zimomřivosti, prochlazení, nedostatku energie a celkové únavě.

Podporuje růst vlasů a léčí narušení kůže.


Prozatím můžu potvrdit, že se velice dobře vstřebává do kůže. Ví někdo víc? Zkoušeli jste?
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 10:28 am    Předmět: Citovat

Nikdo nic? Tak přihodím čerstvou zkušenoust. Smíchala jsem hořčičák, sušenou syrovátku, rum a med (vonělo i vypadalo to jak ajerkoňak, ale chutnalo jak hořčice s medem, rumem a rovátkou Smile ), naplácala na hlavu, po dvou hodinách smyla a dobrý. Vlasy nevypadaly, naopak, jsou lesklé, hebké, objemné a tak nějak zpevnělé. Ale nevím, jestli je to tím hořčičákem nebo tím, že tahle směska mi prostě funguje, ať už do ní dám jakýkoli olej.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vipetka
21-40
21-40


Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 2:06 pm    Předmět: Ahoj! Citovat

My tedy hořčičný olej používáme na saláty a na masáže, protože krásně prohřívá. takže na vlasovou pokožku může být dobrý, že prokrví. Ale jenom jsem chtěla dát tip na osvědčený e-shop, kde kupuji oleje:
www.zdrave-oleje.cz
Mají tam různé druhy a také bio český jablečný, nefiltrovaný mošt. Vyzkoušeno, doporučuji.
Taky se dělala taková zahřívací hořčičná placka na záda. No, moc jsem nepomohla, ale až budu dělat hennu, tak si dám hořčičný olej do toho a napíšu, jestli to nepálí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

Co jsem zjišťovala, tak v rámci EU a ještě v některých dalších zemích je povinně na hořčičáku označeno, že není vhodný k vnitřnímu použití. Já si lízla a fakt to do jídla míchat nehodlám Smile

Každopádně v té vlasové masce byl v pohodě, nijak mě pokožka nepálila.

Pro ty, co vládnou anglicky, na wiki je celkem obsáhlé povídání: http://en.wikipedia.org/wiki/Mustard_oil
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: út prosinec 24, 2013 11:42 pm    Předmět: Citovat

Taky uvažuju o jeho koupi, po vánocích si chcu nakoupit pár olejů, tak kdyby se dostal pod ruku, a pak na hlavu, tak hodím následně zkušenosti Smile.

Ale evidentně se bude hodit nejen na vlasy, ale i na moje studené nohy a jejich občasné křeče Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 2:49 pm    Předmět: Citovat

Tak já můžu poreferovat určitě dřív, dostala jsem ho totiž na Vánoce od bratra Laughing Takže určitě do konce týdne dám první dojmy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tak mi to nedalo a nahořčicovala jsem už dnes. Půl na půl s oliváčem, nechala jsem to na hlavě hodinku a půl (víc jsem z časových důvodů nestíhala) a zatím teda nemám nic proti (ale nejsem ani extrémně nadšená). Vlasy jsou hebké, lesklé, nejsou zplihlé. Paráda. Ale nevím, jestli nemá na tom i podíl intenzivní kúra od Dolivy (zbožňuju tu úchvatnou vůni!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2014 9:18 am    Předmět: Citovat

verushka1992 napsal:
Tak mi to nedalo a nahořčicovala jsem už dnes. Půl na půl s oliváčem, nechala jsem to na hlavě hodinku a půl (víc jsem z časových důvodů nestíhala) a zatím teda nemám nic proti (ale nejsem ani extrémně nadšená). Vlasy jsou hebké, lesklé, nejsou zplihlé. Paráda. Ale nevím, jestli nemá na tom i podíl intenzivní kúra od Dolivy (zbožňuju tu úchvatnou vůni!)

Schválně jestli se ti po něm zrychlí růst vlasů. Pak napiš, až budeš mít delší zkušenost.
A jak moc je mastný? A má to nějakou barvu? Láká mě to, ale mám světlé hnědý vlasy a nechci měnit barvu třeba na zelenou, oranžovou nebo tak něco. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cherry7
321-600
321-600


Založen: 4.6.2012
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2014 3:22 pm    Předmět: Re: Ahoj! Citovat

Vipetka napsal:
My tedy hořčičný olej používáme na saláty a na masáže, protože krásně prohřívá. takže na vlasovou pokožku může být dobrý, že prokrví. Ale jenom jsem chtěla dát tip na osvědčený e-shop, kde kupuji oleje:
www.zdrave-oleje.cz
Mají tam různé druhy a také bio český jablečný, nefiltrovaný mošt. Vyzkoušeno, doporučuji.
Taky se dělala taková zahřívací hořčičná placka na záda. No, moc jsem nepomohla, ale až budu dělat hennu, tak si dám hořčičný olej do toho a napíšu, jestli to nepálí.


Kupujes to pres e-shop, nebo v nejake z kamennych prodejen? V seznamu oleju co dodavaj do kamennych jsem ho nevidela a postovne se mi platit nechce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: pá leden 03, 2014 6:16 pm    Předmět: Citovat

Harik napsal:

Schválně jestli se ti po něm zrychlí růst vlasů. Pak napiš, až budeš mít delší zkušenost.
A jak moc je mastný? A má to nějakou barvu? Láká mě to, ale mám světlé hnědý vlasy a nechci měnit barvu třeba na zelenou, oranžovou nebo tak něco. Laughing


Kdyby rostly kvalitnější a rychleji, byla by to paráda. Zatím se mi líbí, má takovou oříškovou vůni a je žlutý, víc, než olivový, je i hustší. Kdybys chtěla, fotku barvy bych ti udělala. Přirovnala bych ho prostě k oříškově hustšímu olivovému. Určitě za nějakou dobu podám zase nějaký report o hořčičném oleji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.