Hořčičný olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0f1d136182601c391c6da08ab4d999ffZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2015 1:05 pm    Předmět: Citovat

Konečně jsem se odhodlala pořídit si Hořčičný olej. Dlouho po něm prahnu, chci vyzkoušet, ale vždycky na to zapomenu jaký že olej jsem to ještě chtěla zkusit. Ještě nedorazil, ale snad brzy už ho budu mít. Myslím, že zrovna teď na zimu bude vhodné vyzkoušet.
Má někdo jakékoliv další zkušenosti s tímto olejem, ať vím, na co se mám těšit nebo na co si dát pozor?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 6:43 pm    Předmět: Citovat

Měla bych za sebe poreferovat o hořčičném oleji. Teď, když jsem střídavě používala hořčičný a jiný olej, vyvstalo výrazně srovnání a vlastnosti a účinky hořčičného oleje na moje vlasy oproti jiným. Nevím, je-li to možné, ale hořčičný olej se mi konzistencí zdá až takový "vodnatý", je rychle smytý a možná to je ten zádrhel. Zdá se mi, jakoby mi vlasy spíš vysušoval, nebo možná spíš nevyhovuje svojí příliš lehkou konzistencí na moje už tak velmi lehké vlasy. Jsem radši, když určité zbytkové množství oleje ve vlasech zůstane a vytvoří se takový jakoby olejový ochranný a změkčující film - a to postrádám u hořčičného. Nejen, že je hned smytý, ale jaksi se ve vlasech nedrží. Teď po posledním mytí jsou sice vlasy nadlehčené, dobře umyté, ale mě vadí ta přílišná lehkost, něco tam chybí - a především u hlavy. Nepříjemný je mi totiž ten pocit tak lehkých vlasů u hlavy, jelikož to kazí výsledný tvar, působí to unaveně, u hlavy není ten správný tvar a prameny vlasů jakoby vysely rovně dolů přes obličej. Uvědomila jsem si, že toto je obvyklý efekt hořčičného oleje. Naopak s šípkovým olejem v kombinaci s kokosovým to bylo úplně skvělé, přesně to, co je potřeba - přestože olej víc ve vlasech zůstal, hlavně prvních asi 15 cm od hlavy, ale tak krásně je to změkčovalo a byly poslušné a tvárné, skvělé hustoty. Naopak se mi zdá, jakoby po hořčičném oleji vypadaly i méně husté - což mě štve, protože po předposledním mytí vypadaly mnohem lépe, bujněji. Samozřejmě že nezřídly, ale účinky olejů jsou různé a dost snadno dojde k optickému klamu, pokud nejsou správně hydratované, pokud jsou příliš suché a něco jim schází.

Abych to shrnula: hořičný olej tedy pro mě spíš nebude. I když jinak se mi ten olej hodně líbí, mým vlasům prospívají víc jiné. Nejradši bych si vlasy umyla znovu a s důkladnou olejovou kúrou. Ale snad to vydržím, snad se vlasy do zítřka trochu vzpamatují, třeba je to i ten šokový stav těsně po umytí a vlasy i kůže se vzpamatují a moje vlasy mi budou příjemnější. Výsledek není nijak odsrašující, je vlastně docela dobrý, jen mám svoje vlasy raději jinak a takhle se necítím nejlépe. Každopádně, žádná škoda, hořčičný olej zařadím do jídelníčku, budu ho užívat vnitřně pro podporu růstu vlasů, což také není vůbec k zahození.

Má někdo s vlasy jako já (suché, kudrnaté) podobné nebo jiné zkušnosti s hořčičným olejem? Také se vám ten olej zdá takový jakoby "vodnatý"?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.