Long hair stories
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=aa78fae88bef318ebed7fb17c49495afZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 9:41 pm    Předmět: Long hair stories Citovat

I noticed that many of you like Asian saris, and that you know something about Asian cuisine. Do you know the famous story about Dorani? In Europe, Rapunzel is the long hair fictional heroine, and Dorani is something similar for people in South Asia Very Happy

Here's a link to the site, which I translated using Google translate:

http://fyad.org/zhhz

My question to all of you is what long hair stories have you read, and from which countries? Smile

I read Dorani and Rapunzel when I was 7 Smile

P.S. Argh! Stupid Google!! The translation says fairy = homosexual. No, no, no!! Shocked Fairy in this context is "vila" Smile

Try the original English version:

http://fyad.org/zhku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

I only know one story, actually, it is a poem. And...OK...there is not written she had long hair. But I believe she did Wink

Here it is (I hope you understand German too Very Happy) :

Loreley

Ich weiß nicht was soll es bedeuten,
Dass ich so traurig bin;
Ein Märchen aus alten Zeiten,
Das kommt mir nicht aus dem Sinn.

Die Luft ist kühl und es dunkelt,
Und ruhig fließt der Rhein;
Der Gipfel des Berges funkelt
Im Abendsonnenschein.

Die schönste Jungfrau sitzet
Dort oben wunderbar;
Ihr goldnes Geschmeide blitzet,
Sie kämmt ihr goldenes Haar.

Sie kämmt es mit goldenem Kamme
Und singt ein Lied dabei;
Das hat eine wundersame,
Gewaltige Melodei.

Den Schiffer im kleinen Schiffe
Ergreift es mit wildem Weh;
Er schaut nicht die Felsenriffe,
Er schaut nur hinauf in die Höh.

Ich glaube, die Wellen verschlingen
Am Ende Schiffer und Kahn;
Und das hat mit ihrem Singen
Die Lore-Ley getan.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 9:33 am    Předmět: Citovat

Here are the lyrics in English

http://ingeb.org/Lieder/ichweiss.html

Lorelei
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 1:20 pm    Předmět: Citovat

Joo, Lorelei jsme si cetli na gymplu v nemcine Smile Tu mam docela rada. Pak si vzpominam jeste na pohadku O krasne Ileane a zahrade kouzel (knizka Strom plny papousku) - sice to neni primarne o jejim haru, ale i tak je to fajn cteni Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Třeba o princezně husopasce, kterou poslouchal vítr, když si rozpustila vlasy.
http://www.imdb.com/title/tt0095210/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

Aha, a o čem ty příběhy jsou? Nemáte na ně někde odkaz? Bratry Grimmy někde doma mít budu, ale strom plný papoušků tu vážně není Very Happy

Já jsem si vzpomněla, že mi kdysi máma vyprávěla příběh o dvou milencích, co neměli peníze a chtěli si dát něco k Vánocům. On ji koupil krásný zlatý hřeben, jenže ona, aby mu mohla koupit dárek, si nechala ostříhat své dlouhé vlasy.

Našla jsem to v angličtině, jmenuje se to The Gift Of The Magi od O. Henry

http://www.online-literature.com/o_henry/1014/

Ale ta angličtina je na mě trošku těžká Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Jo a abych nezapomněla, pro MrE Very Happy , Lorelei není jenom básnička, ona je to totiž hlavně pověst

http://en.wikipedia.org/wiki/Lorelei
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:09 pm    Předmět: Citovat

Já si vybavuju nějakou pohádku z dětství, z jedné slovenské knížky pohádek - o osiřelé (měla zlou macechu, jak jinak) krásné dlouhovlasé, která šla sloužit k jakési babici a ta jí zakázala chodit do tří místností, myslím - v těch třech místnostech byly barvy, poslední zlatá, ano nabarvila si jimi vlasy a babice jí pak honila s kouzelnými hřebeny, aby jí zlatou barvu mohla vyčesat a vlasy vyškubat. Příjemně hrůzné, jako většina slovenských pohádek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:18 pm    Předmět: Citovat

Margarette napsal:
Aha, a o čem ty příběhy jsou? Nemáte na ně někde odkaz? Bratry Grimmy někde doma mít budu, ale strom plný papoušků tu vážně není Very Happy

Já jsem si vzpomněla, že mi kdysi máma vyprávěla příběh o dvou milencích, co neměli peníze a chtěli si dát něco k Vánocům. On ji koupil krásný zlatý hřeben, jenže ona, aby mu mohla koupit dárek, si nechala ostříhat své dlouhé vlasy.
Našla jsem to v angličtině, jmenuje se to The Gift Of The Magi od O. Henry
http://www.online-literature.com/o_henry/1014/
Ale ta angličtina je na mě trošku těžká Sad


Jaj, to je pohadka o tom, ze jak se neco sere, tak se to sere poradne... Twisted Evil Aneb cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly, ach jo..

Jinak ta pohadka O Ileaně - ona je hodně dlouhá na to, abych ji sem přepsala, tak se pokusím o krátký přehled - je to o princezne Sebastice, ktera se musi vydat jako rukojmi ke dvoru krale - v prestrojeni, protoze jeji otec nema syna. Kral si ji nejdriv oblibi, ale diky zavistivcum ji pak vysila plnit ruzne tezke ukoly - jeden z nich je, ze mu privede Ileanu, coz je nejkrasnejsi zena na svete, vlasy az na zem (zlaté, jak jinak, že). Mile Ileane se stary králík nelíbí, a tak si vymysli ukoly tentokrat zase ona, aby ho od sebe dostala - a odnese to prestrojena Sebastica. Pri tom poslednim se dostane do jakesi kouzelne zahrady, kde ma ziskat kouzelnou ruzi, promeni v chlapa (a to nekecam Very Happy). Stary kralik po navratu si rekne, ze by takhle omladle chtel vypadat taky, tak se tam vypravi a stane se z nej vetcha stara babka. Vsichni zili stastne az do smrti Very Happy
je to v podstatě taková rumunská varianta Zlatovlásky a pár dalších pohádek, ale hrozně se mi líbí.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Já si vybavuju nějakou pohádku z dětství, z jedné slovenské knížky pohádek - o osiřelé (měla zlou macechu, jak jinak) krásné dlouhovlasé, která šla sloužit k jakési babici a ta jí zakázala chodit do tří místností, myslím - v těch třech místnostech byly barvy, poslední zlatá, ano nabarvila si jimi vlasy a babice jí pak honila s kouzelnými hřebeny, aby jí zlatou barvu mohla vyčesat a vlasy vyškubat. Příjemně hrůzné, jako většina slovenských pohádek Wink


To znáááám. Ale taky nevím, jak se to jmenuje Rolling Eyes
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.