Studený odstín henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e6efba41432bb5283ffc36602f5aae92Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 9:39 pm    Předmět: Citovat

další hennování budu dělat až za nějakou dobu, ale zatím podnikám výzkum..

nejsem si jistá, proč mi teplý odstín nesluší, když něco hodně podobného měděné mívám běžně v koncích vlasů (ty staré a vybledlé).

chci se zeptat.. plánuju někdy příště zkusit khadi světle hnědou (pokud je to ta, co už má indigo, ale je ho tam nejmíň). jakou mám šanci, že to nebude zas teplá barva? (na tmavěhnědé vlasy s oranžovými odlesky po té první henně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 10:26 pm    Předmět: Citovat

melissa: Muze to byt tim ze je to daleko od obliceje a nebo mene syte (a nebo oboji). Mozna jde i o jiny odstin, na to se tezko odpovida Smile Ale treba ti tohle pomuze.

Khadi obecne je tu brana jako znacka jejiz hnede hennove barvy drzi hnede a barvi hnede, z hlavy si ted nevybavuju jestli s ni byl nekdo v tomhle ohledu nespokojeny ... kdyztak zkus mrknout do odpovidajiciho Khadi vlakna (nevim teda kde jsem tedka, pokud v Khadi vlakne, tak se omlouvam Laughing)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2015 9:24 am    Předmět: Citovat

Jitt - bude to asi obojí. Smile

ona ta světlehnědá khadi byla moje první volba.. než jsem si to rozmyslela, protože jsem si řekla, že s červenou to bude větší sranda - což byla. Very Happy
se směsí s indigem je to nejjistější, ale kdyby mi nesedlo, zkoušela bych to asi s amlou a katamem (obojí tu má své vlákno) nebo pokud existují ještě další kouzla, tak i ty.. třeba Tvůj recept, Jitt. Wink
jak jsem hledela katam, našla jsem tento obchůdek na fleru. nezkoušel od nich někdo něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2015 10:09 am    Předmět: Citovat

Hehe, s cervenou vetsi sranda rozhodne je Laughing Zvlast kdyz cloveku nechytne tak, jak si vymyslel ... Laughing

Je fakt, ze ja na sve hlave trosku "svindluju", pouzivam Hennecolor bordo s primesi pikramatu Embarassed Tea tree a teplo pak udela ten zbytek ... ale ne kazdemu to tak funguje, proc, to nevim :/ moznosti je strasne moc ...

Nicmene pokud nechces mit zarive oranzove vlasy a spis koukas po cervene (byt ne tak tmave jak mam ja) tak zkus treba mahagon od Hennecolor. Taky obsahuje trochu pikramatu ale min nez bordo, teoreticky by z toho pak mela vylezt takova cihlovejsi ... no proste vic do cervene nez do zrz, ale jak moc to fakt nevim, teoretizuju.

Rozhodne ale pokud chces pokusnicit tak jit od svetlych odstinu k tmavsim, opacne to jde dost blbe Very Happy
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2015 9:53 am    Předmět: Citovat

jo. Very Happy ale ja jsem si dopředu nic vyloženě nevymýšlela. prostě jsem to chtěla zkusit, co z toho bude. a taky jsem to zkusila nejdřív na pramínku vlasů. z toho jsem ale nepoznala, že se ta barva nehodí k mojí pleti. taky ta verze na celou hlavu byla určitě intenzivnější, protože v tom větším množství si to snadněji udrží teplotu (a jedna lžička henny hned vystydne).

já bych se asi toho pikramátu neštítila. proč se tomu všichni vyhýbají? přece to není zas takový sajrajt, ne? a možná ani nesmrdí jak mokrý pes..

červená by se ke mně asi hodila více než oranžová. ale časem bych se ráda dopracovala k nějaké normální hnědé.

a ve věci "studené - teplé" mám nadále zmatek, protože se mi stalo, že jsem vypadala jak mrtvola i v jedné opravdu studené čepici.. proto si myslím, že se nedá jednoznačně určit, že pouze studený odstín mi sedne a nikdy jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2015 11:42 am    Předmět: Citovat

melissa: Bohuzel te zklamu, pikramatova henna smrdi uplne stejne jako ta bez pikramatu Laughing Ale vazne .... jde predevsim o to, ze pikramat neni prirodni latka a tudiz je chemie a tudiz pro mnoho lidi zde "spatny". Je to to stejne jako kdyby clovek apriori odsuzoval veskere drogerkove sampony, pricemz nektere vubec nejsou tak spatne ... ale to je hodne i o tom co clovek vlastne hleda a chce Smile

Pikramat muze drazdit pokozku hlavy, ale v praxi jsem se s tim poradne nesetkala. Osobne mam hlavu a oblicej dost citlive a pikramat se mnou ani po letech nehne (Hennecolor bordo pouzivam uz ... hmm ... pet let? Zhruba ... vlasy mam zatim vsechny a skalp mi rozhodne nevisi na stene Laughing)

A k tem studenym/teplym odstinum, pak je jeste odstin takzvane "neutralni" Laughing Ja treba nemuzu ani rajcatovou cerven, malinova je pro mne taky katastrofa ... ale takova ta "prava cervena" (ani do oranzova ani do fialova) mi celkem sedne (co se obleceni tyce).

Z toho jak jsem se zrz odlesky (pomerne dost vyraznymi) vypadala kdyz jsem s hennou zacinala si myslim, ze ti, co maji od prirody tmavsi barvu vlasu by meli zustat verni tmavsim odstinum a opacne. Kdysi jsem si zkousela v photoshopu manipulaci s barvou a udelat ze sebe blondynu a zrzku a dopadlo to katastrofalne ... to stejne s ech cernou. Prirodni barvu mam stredne/tmavsi hnedou, ted natonovanou do cervena prave hennou (na slunci mi dela prave ty "echt cervene" odlesky ale temer bez "zrz").

Blbe se to vysvetluje ... Embarassed Koneckoncu, pro vic informaci o svem barevnem typu muzes napsat Nicole do poradny. Jsem si jista ze to, co ti poradi, ti pomuze se vyznat v tech vsech teplych/studenych/buhvijakych odstinech pro "tvuj typ" lepe a radostneji. Taky jsem to udelala a vicemene se tim ridim a konecne mam pocit ze obcas i vypadam k svetu Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: čt listopad 26, 2015 9:24 pm    Předmět: Citovat

s tím smrděním jsem měla na mysli spíš indigo. henna mi až tolik nesmrdí kupodivu. je to intenzivní pach, to jo, ale je to něco mezi špenátem a zeleným čajem, což není tak zlé. a těch několik dní poté z vlasů cítím spíš tu čajovitou složku. (ale je fakt, že to tentokrát byla henna+amla+jatropa)

na ty přírodní látky až tak netrpím. jako jo, ale třeba karmíny jsou taky přírodní, a ty bojkotuju. (doufám, že pikramáty nemíchají z karmínem Very Happy)
jednou jsem četla složení borůvky, a to taky bylo zajímavé čtení.. Laughing chci říct, že na to asi nemám tak vyhraněný názor.

o té poradně vím, možná to zkusím.
děkuji za rady a za Tvoji trpělivost vysvětlovat lidem furt to samé v bleděmodrém.. v tomto případě ve stopadesátém odstínu oranžovočervené Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 3:50 am    Předmět: Citovat

Melissa: Za malo Laughing je to lepsi nez posilat lidi prohrabavat se temi stohy prispevku "aby si to nasli" Laughing Sama sem to nenavidela, kdyz jsem potrebovala neco vedet a nebylo to k nalezeni, dokud sem si neudelala svuj vlastni "vyzkum" Laughing

A ne, s karminama to fakt nemichaji, je v tom jen trocha toho pikramatu (hennovy prasek oproti tomu 100% cistemu vypada lehce do onosene khaki spis nez do te zelene, je takovy "zelenohnedy") ale nic jinyho tam fakt neni Smile Je fakt ze TTO uspesne zvladne prebit vetsinu "pachu" aspon pri aplikaci, ale po umyti jsou vlasy trochu citit prave hennou, mne to treba nevadi. (Ale rodina "zboznuje" kdyz vleze do dveri a do nosu je prasti husta stena TTO smradku co vzdycky zbude Laughing)

Tedka to nemuzu najit ale kdysi sem o nem nasla clanek na wikipedii ... nebo tak nekde. Ze to je vlastne "jen" barvivo vyrobene synteticky myslim, cerveny prasek. Ale at koukam jak koukam, tak to nemuzu najit :/

P.S. Nejvic mne dostava kdyz si na chlebu v obchode prectu ze "muze obsahovat stopy korysu" ... Laughing tak nejak to cloveka nuti premejslet, z ceho se to vlastne dela Laughing A sehnat dobrou cokoladu na vareni bez palmoveho oleje je taky porod ... Sad ludry, vsechny statni podniky prodali a zahranicni investori nam tu delaj ze znacek kulnicku na drivi. Malokdo si totiz vsimne ze Orion uz je jen "cokoladova pochoutka" a ani Figaro uz neni co byvalo ... o zbytku ani nemluve :/ Ale to uz jsem dost offtopic Embarassed
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rina
321-600
321-600


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 479

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2015 7:25 pm    Předmět: Citovat

A genciánovú vodičku ste nikto neskúšali pridať do henny? na začiatku tejto témy som videla že to niekto spomínal na oplachovanie ale to má len krátkodobý účinok (na 2 umytia) Mňa by skôr zaujímalo, čo by sa mohlo stať, keby som pár kvapiek pridala priamo do farbiacej zmesy a nechala pôsobiť na hlave ale 2hodiny. Tipujem, že by som bola buď fialová alebo by som dosiahla želaný studený efekt.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: so prosinec 12, 2015 8:43 pm    Předmět: Citovat

přesně nad tímto jsem taky přemýšlela, ale zjistila jsem akorát, že to používají blondýny, když jim chytne moc žlutá, aby odstín ochladily, a to tak, že pouze oplachem, který se musí dělat asi po každém umytí.. nebo tak nějak jsem to pochopila.
tak jsem to brala jako že nemá smysl to dávat do henny, protože by se to stejně hned vymylo. ale třeba by to mohlo působit (ty oplachy) jak pomoc proti moc teplé barvě i na ty hnědozrzavé odstíny. ale nezkoušela jsem to.
taky potřebuju studenou barvu, ale muset nějaký oplach dělat po každém umytí, to by u mně asi neprošlo. (nevím, jestli by mi to vydrželo naředěné ve větším množství jako třeba ocet. a dávat si na vlasy něco, co tak snadno pouští.. to aby se člověk bál zmoknout..)

spíš jsem se soustředila na vymývání, a tu červenou khadi jsem už stáhla natolik, že to vypadá normálně. (i když na slunci.. to je jiná, však víme. Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.