Studený odstín henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6858bcb88cd3bee58cd1a800fec07243Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rina
321-600
321-600


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 479

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 12:17 pm    Předmět: Citovat

melissa: Ja nad tým uvažujem práve preto, že som to používala. aj na tmavé vlasy. v lete som si dala 2x zafarbiť vlasy na tmavo sivú ale strašne rýchlo sa mi to vymývalo, tak aby som tomu trochu zabránila, používala po každom druhom umytí tú vodu na oplach. občas keď mi kvaplo toho viac do vody, tak som mala vlasy až fialové, nie len sivé Very Happy
a teraz keď chcem prejsť na hennu, rozmýšlam, či by to nevydržalo na vlasoch dlhšie, keby sa to obalí na vlas spolu s hennou.
Ale keď nevyskúšam, tak nezistím.... po novom roku idem do toho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 12:21 pm    Předmět: Citovat

Rina - jo, já myslím, že na tom něco je, a že za zkoušku to stojí. když se to může i na miminka, tak to vlasy nejspíš nerozpustí. možná to je přecejen hnusná chemka, ale stejně jsem na to taky zvědavá. myslím, že to zkusím taky. jsem ráda, že jsi o tom začala, protože jsem si s tím už taky lámala hlavu před pár týdny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 1:33 pm    Předmět: Citovat

Tak mi to začalo vrtat hlavou, a zapátrala jsem na anglických webech. Většinou jsem teda našla využití na odstranění žlutých/oranžových nádechů blond vlasů, ale byl tam i experiment s hennou či prostý barvení na fialovo. Snad jedinej člověk tam psal o míchání genciánky přímo do henny - a tvrdil, že to s výsledným odstínem neudělalo nic. Ale že když barví genciánkou smíchanou s balzámem zvlášť, oranžovou v henně to stáhne a zestudení, alespoň dočasně, než se to vymyje. A nějaká holka na longhair community popisovala, jak na nahennovaný vlasy dávala směsku genciánky a kondiše a nechávala 15-30 minut působit a celkem si to pochvalovala. Asi to teda bude lepší než ten oplach.( Ještě tu směsku nějak zahřívala ve vodní lázni, ale to jsem tak úplně nepochopila proč - na jiným webu, kde si nějaká holka vyloženě barvila genciánkou smíchanou s kondišem světlý vlasy na studeně fialovou, se nic nezahřávalo a výslednej odstín byl pěkně výraznej. ) Ta dáma z longhaircommunity tam očividně vkládala i nějaký obrázky, ale už tam nebyly k vidění, nicméně kolegyně z fóra jí tu barvu dost chválily). Vymyla se jí asi po týdnu každodenního mytí bezsulfátovým šamponem. Nepozorovala, že by to při normálním nošení barvilo oblečení (ale psala, že obecně nosí spíš tmavší věci, voda při mytí prej měla vždycky levandulovou barvu), ručník používá taky tmavej, takže nedokáže posoudit, jak moc to flekatí. Musí se ale při tom barvení dávat dost bacha, protože jak už někde psala Wensdy, z kůže i všeho ostatního to jde pěkně blbě.
Takže tolik výsledky průzkumu.
Začíná mě to docela lákat, po přečtení toho jejího postu jsem si říkala, že mám ty odrosty přece jenom celkem velký a asi nebudu mít čas hennovat, takže bych si na ně místo toho plácla jenom genciánku s balzámem, ale pak jsem mrklo na video tý děvčice, co si touhle směskou barvila světlý vlasy, a vzhledem k tomu, že mezi těma odrostama mám dost šedivek, jsem to zavrhla, protože tak cool, abych chodila s cenťákem a půl světle fialovejch vlasů, ve svým věku už přece jenom nejsem (a přítel by asi dostal psotník). Pro ilustraci - video tý holčiny o tom, jak barvila, je tady https://cz.pinterest.com/pin/26106872813715593/ . Nicméně silně mě láká si genciánku koupit a při příštím hennování po spláchnutí henny na vlasy ještě na chvíli prásknou balzám s genciánkou. (I když by mi asi přišlo tak nějak bezpečnější udělat ten odstup delší a dát jí až na příští mytí po hennování - na druhou stranu se mi teď mycí interval prodloužil na čtrnáct dní a to už by tam zase byly odrosty... No uvidíme jestli se dokopu - ale třeba tohle moje pojednání bude někomu užitečný. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rina
321-600
321-600


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 479

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 1:43 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem za výskum, ani som netušila že by som po tom mohla pátrať za hranicami Smile Ja do toho určite idem len musím mesiac počkať po chem. farbení. najskôr vyskúšam kvapnúť do henny nech viem ako to pôsobí, a keď to nič neurobí, skúsim aj s tým balzamom. Do toho sa mi moc nechcelo púšťať lebo na to by som musela mať rukavice a tak si to patlať na hlavu ale zas to môže mať dlhšiu trvanlivosť keď to bude chvílu na hlave pôsobiť. Doteraz som si vždy dala len teplú vodu do 5l kýbla , nakvapkala genciánku, vymáchla vlasy a ešte som si to poriadne preliala cez hlavu zo všetkých strán. No vydržalo to len na 1-2 umytia..... tak snád s tým kondicionérom to vydrží dlhšie..... a nebude to vysušovať vlasy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 1:50 pm    Předmět: Citovat

Titania: Mě docela zaujal další odkaz, co vyplivl Pinterest. Třeba barvení ostružinama, nebo fialovým šumákem... Holt kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

http://hubpages.com/style/How-to-color-your-hair-purple-without-using-chemical-dyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 2:32 pm    Předmět: Citovat

Díky za odkaz, Portosi. Ostružiny by u mě asi neprošly, protože bych je sežrala dřív, než bych se dostala k barvení (přece jenom mám svoje priority a jsem prostě mlsná Twisted Evil ). A na tom ostatním mě trochu odrazuje to šestihodinový působení. Možná by to šlo i kratšejc nebo přidat rovnou do henny, ale u tý druhý metody bych to asi neriskovala a napřed bych to musela vyzkoušet na chomáči vlasů, a na to nějak nemám v tuhle chvíli náladu... Ale nikdy neříkej nikdy, třeba to někdy vyzkouším. Nicméně teď je u mě s experimentováním na řadě spíš ten mletej ibišek a/nebo genciánka, teda pokud se vůbec k něčemu vzmužím, teda vlastně vzžením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 4:39 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se právě dozvěděl, že se genciánka obecně užívala jako dezinfekce a hlavně že to strašně vysušuje. Tak s tím počítejte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Dík za připomenutí, Portosi. O tý dezinfekci vím, u dětí se používalo (a někdo dodnes používá) na moučnivku, akorát jak někde psala Wensdy, už jsou lepší preparáty (ono hlavně se jeden čas šířila panická zpráva, že je to karcinogenní - ale myslím, že se nakonec došlo k tomu, že problém je spíš dlouhodobý používání na velkejch plochách, jinak se karcinogenní účinky snad neprokázaly - nicméně sichr je sichr).
Ten roztok genciánová violeť tuším bývá v alkoholu, takže to vysušování v koncentrovaný podobě je celkem logický (stejně jako sám o sobě neředěnej strašně vysušuje i takovej tea-tree oil a vůbec značná část éteráků). Ale ona ta genciánka je zase barevně tak silná, že se na barvení až tak koncentrovaně ani dát nemůže, takže právě v tom kondicionéru by to mělo bejt celkem OK (každopádně ta holka z LongHairCommunity si na vysušující účinek nestěžovala).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 8:33 pm    Předmět: Citovat

V nemocnici se to prý používalo i na dekubity (proleženiny). Ale už to bude asi zastaralá informace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne prosinec 13, 2015 9:38 pm    Předmět: Citovat

Ale jo, mám pocit, že v koncem osmdesátek po sobě prababička, když ležela ve špitále po zlomenině krčku mívala nějaký zajímavě fialový fleky, ale tehdy jsem to moc nezkoumala. Taky se to tuším dávalo dětem na svědivý stroupky po planejch neštovicích. Ale to použití na moučnivku je asi nejprofláklejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.