Tónování barvy vlasů přírodně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=10ce8d34a4a91bd8aea78e2d37831bdcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

zkoušeli jste barvení šlupkami ořechů?
ano a jsem spokojená/ý
10%
 10%  [ 3 ]
ne, ale chtěl/a bych to zkusit
63%
 63%  [ 19 ]
ne, neláká mě to
26%
 26%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 30

Autor Zpráva
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2015 11:13 pm    Předmět: Citovat

len, kde sa to dá kúpiť? ja tu po ruke orech nemám...a nefarbí to do príliš tmavej hnedej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noge
81-160
81-160


Založen: 18.10.2010
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2015 12:43 am    Předmět: Citovat

Přesně, ty zelený Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2015 7:44 am    Předmět: Citovat

Harik napsal:
Nikdy mi nebylo jasný, jestli se používají ty zelené ořechové slupky nebo ty tvrdý "dřevěný"? Už sem teda sbírala ořechy, tak vím, že to zelený barví docela dost a nejde to jen tak snadno dolů z rukou. Laughing

Prodává se v obchodech už přímo prášek, který je určený k barvení, ale podle různých diskuzí to není tak silné. V angličtině jsem obtížně vyčetla i to, že z prášku sice zabarvené oblečení je, ale na kůži to moc nezůstane, když to brzo umyješ - narozdíl od čerstvých slupek.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 11:20 pm    Předmět: Citovat

podělím se o svoji novou zkušenost..

zrovna se mi vymývá dm (krátkotrvající) měděná henna a odstín už se mi nelíbí (ani měděná/červená ani hnědá..), takový ty zbytky barvy..
mám letos krásné domácí vlašáky, a vždycky když je loupu tak mi je líto skořápky vyhazovat Smile tak mě napadlo, že si z nich zkusím vyrobit oplach ... dala jsem je nahusto do kastolku s trochou vody, na mírnym vyvařila, a pak nechala ještě přes noc, znovu zahřála a scedila. mezi slupkami bylo i pár malých kousků jader..napadlo mě nechat je tam.. jako takový kondicionér..
v konečné podobě byl odvar voňavý, hnědozlatý a při bližším přezkoumání se daly pozorovat malinké kapinky oleje, ta voda byla taková jemná, ne tříselnatá ... opláchla jsem si s tím hlavu opakovaně (co stékalo jsem znovu lila na vlasy) - výsledek se mi moc líbí, vlasy jsou hezky vláčné a lesklé, barva zhnědla, nic mě nesvědí, určitě to zopakuju:)

k tématu slupka x oplodí: oplodí ořešáku (ten velký "míček," v kterém je schovaný teprv samotný ořech) jsem letos zkoušela vyvářet.. čistě ze zajímavosti.. dříve jsem někde četla, že právě z něho se izoluje barvivo juglon ... troška suroviny ihned sytě vodu zabarvila.. ale nevím proč, na hlavu bych si to asi nedala, nemá to příjemný odér, a barva je spíš zeleno-černá, divná (to se klidně může na vlasech změnít, ale stejně..) možná jedině to příští rok zkusím v menší koncentraci
myslím, že ten juglon asi bude v celém tom stromu (protože to je údajně ta droga kvůli které se ořešák používá do odvarů, kapek atp.) protože různé bylinářské recepty uvádí listí ořešáku, tak asi i v těch skořápkách nějaký je, ikdyž v o hodně menším množství (a možná v kombinaci s jiným přírodním barvivem)


Naposledy upravil Svejnohova dne so leden 09, 2016 3:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 11:24 pm    Předmět: Citovat

Vzdycky kdyz u babicky loupem orechy z tech zelenych supek (ne ze skorapek) tak mame prsty nejdriv zeleny a pak cernohnedy. A dolu to jde fakt hodne blbe Laughing

Tak bych rekla ze spis bych na vlasy pouzila ty supky pro hnedou barvu ... fakt to jde dolu hodne blbe a barvi to hodne syto Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 11:41 pm    Předmět: Citovat

a hlavně to tak divně páchlo, jak se to vařilo.. což o ořešákovym listí říct nemůžu, a skořápky nádhera; můj alchymistickej instinkt mi velel ať tenhle lektvar raději vyleju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2016 11:54 pm    Předmět: Citovat

No, ony ty supky zrovna moc nevoni, to je fakt. Ale tak treba se to bude hodit nekomu jinemu Smile Kazdy ma ty "vlasochute" prece jen jinaci Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 1:22 pm    Předmět: Citovat

Jojo, smrad je to úžasnej, kamrádky, co dělají living history, takhle barvily na hnědo látky a byla to celkem síla.
Kdysi jsem ale někde četla, že se na barvení vlasů tahle metoda až tak nedoporučuje, že tam snad jsou nějaký jedovatý látky - ale fakt nevím, jestli to byl planej poplach nebo seriózní zpráva, moc jsem to tehdy nestudovala, protože mně šlo vždycky o rudou nebo fialovočervenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Svejnohova
161-320
161-320


Založen: 15.1.2014
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 2:12 pm    Předmět: Citovat

no já jsem hledala včera něco přímo o tom juglonu, a našla jsem přímo vědeckou práci.. nebyla o barvení vlasů ořechem:) ale o možnostech léčit přírodními látkami rakovinu (mimo juglonu tam zkoumali i lawson - to by mělo být hennové barvivo - fakt zajímavý je, psali tam, že tyhle dvě látky jsou izomery!), vesměs zjistili překvapivou účinnost, ale prý konkrétně u toho juglonu.. se předpokládá jeho toxicita, a tak s tím asi jako maj problém, jak to těm lidem podávat.. ale jinak prý celkově není moc prozkoumaný Smile takže asi nikdo nic vlastně pořádně neví no Smile
na druhou stranu, v bylinářských receptech se zřejmě s ořechem jako "killerem" počítá.. proti bakteriím, plísním.. ale já nevím no, mně prostě to listí na hlavu intuitivně nevadilo, ale to oplodí..
ikdyž je fakt, že v jedné dobré bylinářské knížce je starý (jugoslávský) recept na vlasový oplach a jedna z ingrediencí je dokonce vlaštovičník.. a poznámka na okraj, pozor, aby se toho omylem někdo nenapil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2016 10:38 am    Předmět: Citovat

Týjo, tak to je zajímavý. Ale jinak mám dojem, že mi babička kdysi vyprávěla, že si dobarvovávala/tónovala vlasy právě odvarem z oplodí ořechů. Ale bohužel už jsem se jí na to nestihla pořádně zeptat, když jsem se o tyhle věci začala víc zajímat a přišla jsem na tohle fórum, byla už tři roky po smrti (teda abych tu někoho nevyděsila, že umřela v rozpuku kvůli barvení ořechama - bylo jí třiadevadesát Wink ). Ale mám takovej matnej pocit, že to byly spíš oplachy. Máma už si to bohužel taky nepamatuje (tou dobou už nebydlela doma).
Jo a vlaštovičníkem jsem si jako malá potírala bradavice, (teda tou šťávou) - ale nevím, nakolik to zabralo, jednak to bylo nesystematický, druhak mě mamka dovlekla na vypalování dřív, než by stačil vlaštovičník zabrat. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.