Co vy a poutě?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4a0990d2987950fdad96ee13dca6311dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 4:21 pm    Předmět: Co vy a poutě? Citovat

Podle mě nastal docela úpadek poutí. Atrakce jsou předražené, sladkosti taky a mnohdy jsou i nechutné. Za mého mládí jsme se na pouť těšili. Povozili jsme se a neutratili kdovíco a občas jsme si tam koupili, co nebylo k dostání jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 5:51 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu, ty ceny jsou příšerný. Když jde rodina s dětma, to aby na to rodiče šetřili půl roku dopředu, aby se dětičky mohly aspoň trošku povozit.
Ach poutě...už dlouho jsem na žádný nebyla, budu muset napravit Smile a našetřit Very Happy Sice dítka nemám, ale když už, tak ať si to pořádně užiju Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 6:16 pm    Předmět: Citovat

Eh... asi jsem z jiné planety...
I mě trápí úpadek poutí, hlavně to, že se ze slova pro putování někam, zpravidla za duchovním růstem, stalo něco naprosto opačného...

A co tedy já a poutě? Mým snem bylo (už nevěřím, že se to povede) jít do Santiaga De Compostela. Několikrát jsem byla na pouti do Czestochowe, letos po několika letech poprvé ne a je mi to trochu líto.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 6:59 pm    Předmět: Citovat

Succuba napsal:

A co tedy já a poutě? Mým snem bylo (už nevěřím, že se to povede) jít do Santiaga De Compostela.


Pročpak by se ti to ještě nemohlo povést? Shocked Vždyť to zas tak nákladné není, ne? Namísto dovolené někde jinde vezmu bágl a jdu, tedy hodně zjednodušeně řečeno. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 8:13 pm    Předmět: Re: Co vy a poutě? Citovat

osminka napsal:
Podle mě nastal docela úpadek poutí. Atrakce jsou předražené, sladkosti taky a mnohdy jsou i nechutné. Za mého mládí jsme se na pouť těšili. Povozili jsme se a neutratili kdovíco a občas jsme si tam koupili, co nebylo k dostání jinak.

Jsem ráda, že moje "děti" už kolotoče neberou! Šílený ceny!!! Ať si naperou břicha tureckým medem, doma upatlanýma lízátkama nebo "žužem" .. . ale vyhodit 1 000kč na kolotočích za jedno odpoledne ( jako nedávno jedna známá) - to je fakt síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 8:22 pm    Předmět: Citovat

Ili - 1000 Kč ještě snesu - v rámci možností samozřejmě. Ale kamarádka šla se dvěma dětma a utratili 4000 Shocked Holčičky chěly tam, chtěly támhle, koupit mlsku a zase na kolotoč no a bylo to Shocked A taky za jedno odpoledne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Na pouti jsem už nebyla drahně let a děcka tam neberu. Prostě na takovýhle věci tak velký peníze dávat nechci. Kdyby to odpoledne pro tři děti nestálo stejně jako jejich celoměsíční jídlo, ráda bych jim trochu povyražení dopřála, ale takhle... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Allean napsal:
Ili - 1000 Kč ještě snesu - v rámci možností samozřejmě. Ale kamarádka šla se dvěma dětma a utratili 4000 Shocked Holčičky chěly tam, chtěly támhle, koupit mlsku a zase na kolotoč no a bylo to Shocked A taky za jedno odpoledne...

Shocked ...uf! 4 tisíce ... nejsem škrt, ale to bych za pouť fakt nedala!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 9:44 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Allean napsal:
Ili - 1000 Kč ještě snesu - v rámci možností samozřejmě. Ale kamarádka šla se dvěma dětma a utratili 4000 Shocked Holčičky chěly tam, chtěly támhle, koupit mlsku a zase na kolotoč no a bylo to Shocked A taky za jedno odpoledne...

Shocked ...uf! 4 tisíce ... nejsem škrt, ale to bych za pouť fakt nedala!


Je to strašně hodně no...pro spoustu lidí je to jídlo na měsíc, nájem, splátka nebo jakákoliv potřebnější položka než pitomý kolotoče Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Succuba napsal:

A co tedy já a poutě? Mým snem bylo (už nevěřím, že se to povede) jít do Santiaga De Compostela.


Pročpak by se ti to ještě nemohlo povést? Shocked Vždyť to zas tak nákladné není, ne? Namísto dovolené někde jinde vezmu bágl a jdu, tedy hodně zjednodušeně řečeno. Wink


No, jenže ona by ta dovolená musela být tak na půl roku... Chtěla jsem tam totiž dojít pěšky z Čech. A i z francie, odkud se často začíná, je to na 2 - 3 měsíce. A jelikož mám čajovnu, která se jak vidno teď po prázdninách bez mě neobejde ani 14 dnů, tak půl roku je trochu moc...
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.