Alternativní způsoby léčení nejen akné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=350b328eeb72ec3b09d31a1c2d6dd49cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je to více sterilní než nějaká mastička co je 4 roky v lékárně. Confused

asi to zkusím, však se nic nestane... ale ještě to bude chtít nějakou tu psychickou přípravu Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:28 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Felcharko, urina je ale stejně sterilní jako všechny krémy a masti (takže není sterilní). Změnu jídelníčku a pitného režimu už jsem dodržovala dávno před tím, než jsem zkusila urinoterapii a výsledky při urinoterapii byly - měla jsem opravdu těžký atop. ekzém, který nepromastilo ani sádlo, hned mi vysychala kůže a úděsně svědila. Díky urině, která mi v kůži kdoví jakým způsobem udržela vlhkost (urina se přidává i do některých krémů), jsem dost výrazně omezila svědění.


Sterilitu bych ani nezminovala, kdyby tenhle blud opakovane nesirila prave Partykova. Je to moje oblibenkyne, mam rada jeji teorie, treba o lecbe diabetu Rolling Eyes
Nicmene v kremech nebudou gram negativni enterobakterie, Enterococcus atp.
A atopicky ekzem je typickou nemoci, ktere se s vekem ve velke vetsine pripadu zmirnuje a mizi. Takze souvislost muze byt jen casova, nikoli pricinna.

Kataska napsal:

Dřív bych taky řekla třikrát ble, ale zjistila jsem, že to "ble" je pouze výsledek výchovy, předsudků, nezvyku a manipulace klasické medicíny.


S temi soudy bych byla opatrnejsi, stejne dobre to muze byt vysledek znalosti fyziologie i psychologie. (A pojem ,,klasicka" medicina je ponekud zavadejici. Vubec to deleni na alternativni a klasickou je spatne, klasicka vyuziva mnohe postupy, ktere laici, ale i lecitele, homeopate... radi do alternativ. Ale to by bylo na jinou debatu. )


Pimpo, exkrementy ani jine telni tekutiny mi samozrejme nevadi. Ostatne s miminem, ktere se mi obcas vycura do postele, pri prebalovani sestreli me i koberec by to byl trochu problem. Moc bych si klidne na ksicht placla, kdyby to k necemu bylo. Ble je pro me urinoterapie jako celek. A trikrat ble Partykova.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

felcharka: vidím to na placebo efekt Laughing Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se tady ještě včera odpoledne smála a pak večer otevřu rozečtenou knihu a vykoukne na mě kapitola přímo o téhle metodě Shocked
No, obecně mi vadí jiné tělesné tekutiny než zrovna moč (a krev), takže s tím problém nemám. Ale já osobně si maximálně pořídím nějaký krém s urinou, které jsou teď nějak v módě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jahoodka
161-320
161-320


Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

no já jsem zatím slyšela jen o kremech s ureou - močovinou a jeden takový jsem měla.

Osobně nevěřím, že může být v moči něco prospěšného, protože většina cizorodých látek je v těle metabolizováno a upraveno tak, aby bylo možné je vyloučit právě močí. Hormony neobsahuje, protože jsou už v těle inaktivované, vitamin C se při nadbytku vylučujue močí, ale když si tělo vzalo, co potřebovalo, proč mu cpát víc? a urea - odpadní produkt při odbourání amoniaku, to jediné - v nízké koncentraci účinné, může mít pozitivní vliv na pokožku, protože pomáhá udržovat vlhkost.

Já osobně si radši koupím ten krém, než bych si na tvář patlala něco, v čem
a) můžou být bakterie
b) můžou být různé koncentrace látek
c) co moje tělo vyloučilo jako škodlivé, tak mu to nebudu cpát zpátky

ale - akné během menstruace je věc hormonů, to krém ani moč nemůže ovlivnit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Felcharko, ty máš možná teoretické znalosti, ale chybí ti praktická zkušenost, kterou mám já a tady je další diskuse prostě zbytečná.
Klasická medicína a alternativní medicína se od sebe v dnešní době distancují tak, až to hezké není, mám bohaté zkušenosti, bohužel vždy na úkor chudáka pacienta. Co se týče atopického ekzému, tak klasická medicína selhává na celé čáře v jedné zásadní věci a tou je nazírání na člověka jako celek - promiň, ale zázračné zmizení příznaků AE věkem je pouze výmluva dermatologů, kterou zakrývají svoji neschopnost tuhle nemoc LÉČIT, ne potlačovat. AE není kožní nemoc ale příznak, příznak něčeho, co klasickou medicínu vůbec nezajímá. Člověk se musí pídit sám, protože nejen že se nedočká od odborníka pomoci, ještě mu je dáváno najevo, že je ovce, která nic neví, nic si nemá myslet, slepě důvěřovat a má hezky do sebe ládovat léky.
Předpokládám, že takhle je to u několika dalších "chronických a neléčitelných" nemocí.

Jasně, moč je odpad, plná bakterií, z lékařského hlediska nemyslitelné se toho vůbec dotýkat, zajímavé ovšem je, že jsem ještě neslyšela negativní zkušenost člověka, který zkusil. Vždy se objeví pouze odmítavé teorie (v tom slušnějším případě) od lidí, kteří nemají praktickou zkušenost.
Čím to asi je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

Neupírám léčebné vlastnosti některých látek, které můžou být v moči. Vyloučené hormony věřím, že mohou pomoct. Ale moc neuznávám potírání obličeje, jiných částí těla a pití něčeho, čeho se chce tělo zbavit, co je jako odpadní produkt... A s těmi bakteriemi souhlasím s Felcharkou. G- se v mastech a krémech nevyskytují...

A co se týče alternativní a klasické medicíny. To, co je v alternativě účinné vychází nebo pracuje na naprosto stejných principech v jakých to pracuje na klasické. Akorát pod jiným názvem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:36 pm    Předmět: Citovat

urinoterapii věřím a pokud bych měla nějakej akutní problém, kerýmu urina může pomoct, sáhnu po ní spíš než po chemii. s xichtíkem zas takový trápení nemám, spíš než to, mít na papuli moč, mě štve, že bych na to musela myslet a dělat to pravidelně, což u mně nepřichází v úvahu. a moje konkrétní zkušenost s účinností moči: rozsekla sem si nohu a blbě se to hojilo. tak sem si to párkrát "počurala" a výsledky byly evidentní a během pár dnů to bylo zacelené. jasně, odpůrci aplikace moči na vlastní tělo (nebo do vlastního těla) mohou namítnout, šak by se to zahojilo i normálně. ať namítaj, já urině věřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:46 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:

A co se týče alternativní a klasické medicíny. To, co je v alternativě účinné vychází nebo pracuje na naprosto stejných principech v jakých to pracuje na klasické. Akorát pod jiným názvem...


Buď sem to nepochopila, nebo je to dle mého blbost. Klasická řeší následky, alternativní se snaží hledat příčiny. Když mě někdy bolí hlava, nevemu si ibalgin, ale vypiju pul litra čaje a hodinu počkám a bolest zmizí. Když mě pálí žáha, asi jim něco špatně. Když má moje děcko alergii, asi sem jako matka něco pokonila... Jsou i klasičtí lékaři, kteří se zajímají o alternativu a díky Bohu za ně. Ale převažují ti, co nade vše věří v patáky a operace a podobně a alternativu zavrhují. A přitom alternativa může lidem hodně co nabídnout. A často nabízí těm, kterým právě klasika nepomohla a hodila je do starýho železa. Alternativa nepracuje na stejných principech jak klasika, protože jde víc do hloubky. Klasická nalepí na problém náplast. Tak se s tím aspoň setkávám já, když navštívím ordinaci některého z klasických lékařů. Na horečku daj (jak se jmenuje ten paták na snížení horečky???) místo aby nechali tělo, at se vypotí a poradí si přirozeně, na zhoršení zraku brejle místo ´posilování oních svalů apod.a já nevim co eště, nejsem dokrot ani léčitel.
každopádně věřim spíš alternativní léčbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Felcharko, ty máš možná teoretické znalosti, ale chybí ti praktická zkušenost, kterou mám já a tady je další diskuse prostě zbytečná.

Teda, malá technická - tohle je argument fakt za všechny prachy Very Happy Nemusím sahat na kamna, abych věděla, že pálí...
(a ano, pokud jde o urinoterapii, asi bych ji stejně jako felcharka nezkoušela, i když mně chybí dokonce - ó hrůzo - i ty teoretické znalosti z medicíny, mám jen gymnaziální maturitu z biologie, takže bych asi v tomhle vlákně měla jen mlčky přihlížet Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.