Alternativní způsoby léčení nejen akné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=91a8f2d287f1f9c3003249f986e23216Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 1:55 pm    Předmět: Citovat

Mehta napsal:
Kataska napsal:
Felcharko, ty máš možná teoretické znalosti, ale chybí ti praktická zkušenost, kterou mám já a tady je další diskuse prostě zbytečná.

Teda, malá technická - tohle je argument fakt za všechny prachy Very Happy Nemusím sahat na kamna, abych věděla, že pálí...
(a ano, pokud jde o urinoterapii, asi bych ji stejně jako felcharka nezkoušela, i když mně chybí dokonce - ó hrůzo - i ty teoretické znalosti z medicíny, mám jen gymnaziální maturitu z biologie, takže bych asi v tomhle vlákně měla jen mlčky přihlížet Very Happy )

Pokud si Felcharka bude trvat na svém, jakože bude, tak proč diskutovat, když já jsem to zkusila a moje zkušenost popírá její teorii?
Přirovnávat urinoterapii k pálícím kamnům je hloupost, promiň, to snad uznáš. Nehledě na to, že ani ty kamna pálit nemusí, jde o subjektivní vjem, ale to už je na jinou diskusi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:11 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Mehta napsal:
Kataska napsal:
Felcharko, ty máš možná teoretické znalosti, ale chybí ti praktická zkušenost, kterou mám já a tady je další diskuse prostě zbytečná.

Teda, malá technická - tohle je argument fakt za všechny prachy Very Happy Nemusím sahat na kamna, abych věděla, že pálí...
(a ano, pokud jde o urinoterapii, asi bych ji stejně jako felcharka nezkoušela, i když mně chybí dokonce - ó hrůzo - i ty teoretické znalosti z medicíny, mám jen gymnaziální maturitu z biologie, takže bych asi v tomhle vlákně měla jen mlčky přihlížet Very Happy )

Pokud si Felcharka bude trvat na svém, jakože bude, tak proč diskutovat, když já jsem to zkusila a moje zkušenost popírá její teorii?
Přirovnávat urinoterapii k pálícím kamnům je hloupost, promiň, to snad uznáš. Nehledě na to, že ani ty kamna pálit nemusí, jde o subjektivní vjem, ale to už je na jinou diskusi Wink

Tak nevím, jestli jsem něco nepřehlédla, ale čtu, že tobě to pomohlo, a že Felcharka tvrdí, že není sterilní (což ty uznáváš) a je plná bakterií, nějak přesně nevidím, kde tvoje zkušenosti tuhle teorii popírají?
Edit - teď ještě vidím tu debatu o ekzému - nojo, ale jak chceš dokázat, že to bylo močí a ne stárnutím, nebo naopak, jak si myslíš, že by se dokázalo, že moč byla jen jako placebo a spravilo se to samo časem? O tom se můžete fakt asi jen hádat...
Jinak mi nešlo ani tak o kamna nebo o urinoterapii konkrétně, spíš o tu argumentaci, znělo to tak, že kdo něco zná jen teoreticky a nezkusil to, nic o tom neví. chtěla jsem tím říct, že některé věci člověk ani zkoušet nemusí/nechce, přestože/právě proto, že je zná jen teoreticky, a to, že je nezkusil, mu nijak neubírá právo se o nich bavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Třeba tady: "davat si bakterie na tvar je ponekud kontraproduktivni."
Je opravdu těžké diskutovat, pokud oficiální teorie říká (i nepřímo) "moč je odpadní látka, plná bakterií, které škodí, cpát si do těla vyloučené látky nemůže přinést nic dobrého".
Já to teoreticky popřít nemůžu, protože o biologii nevím nic moc, nicméně moje zkušenost (a nejen moje) říkají jasně, že bakterie v moči neškodí a urina obecně kůži dost svědčí (nevím proč), dokonce se moč dřív používala k dezinfekci ran a urychlení hojení. Jak je to s vnitřním užitím nevím, klidně se přiznám, že jsem to v zoufalství zkusila taky, ale nevydržela jsem dlouhodobě dodržovat tak čistou stravu, abych v tom mohla pokračovat - nicméně jsem nepozorovala žádnou otravu, kterou by urina jakožto tekutina plná jedů a odpadních látek měla způsobovat.
Myslím, že by nebyl problém dokázat, že urina škodí, proč to ještě nikdo neudělal?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Mehta napsal:
Edit - teď ještě vidím tu debatu o ekzému - nojo, ale jak chceš dokázat, že to bylo močí a ne stárnutím, nebo naopak, jak si myslíš, že by se dokázalo, že moč byla jen jako placebo a spravilo se to samo časem? O tom se můžete fakt asi jen hádat...

Mě urinoterapie ekzém nevyléčila, pouze pomohla zmírnit příznaky - byla to otázka několika dní, kdy jsem urinu používala na zvlhčení kůže a dost mi tehdy pomohla.
S placebo efektem mám také své zkušenosti a kdo ví něco o hypnóze, tak taky ví, že placebo efekt stejně jako efekt hypnoterapie mají krátké trvání a problémy se vrací po několika dnech či týdnech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Nechci se moc pouštět do diskuse, protože nemám na urinoterapii vyhraněný názor. Jen mi tak napadá, že její odpůrci by, Katasko, mohli říct, že se Ti ekzém spravil spíš díky čisté stravě. Co bys na to odpověděla? A jak jsi na tom s ekzémem teď?
EDIT: Aha, teď vidím, že šlo jen o pár dní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

Herminko - ano šlo o pár dní, ekzém se mi nevyléčil, protože čistá strava = spousta ovoce a zeleniny a to je právě to, čemu se teď vyhýbám, co mi škodí a ekzém mě téměř netrápí. Předtím jsem x-krát zkoušela různé způsoby zdravého stravování, včetně makrobiotiky a syrové stravy, bez výsledku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:46 pm    Předmět: Citovat

Vzpomněla jsem si, že mi kdysi dávno kolegyně vyprávěla následující: Její partner (nezávislák, duše nespoutaná) si nechal potetovat lýtko. Tatér (též nekonvenční osoba) mu poradil, ať nekupuje masti z lékárny a tu nohu si prostě párkrát denně "počůrá". Tehdy jsem se zhrozila a říkám si: blázen, dostane infekci. Tetování je otevřená rána. A ono ne-e. Tetování se zahojilo v rekordním čase (rychleji než s mastmi) a bylo naprosto v pořádku stejně jako jeho majitel.

U mě ale použití (vnějši nebo vnitřní) nepřichází v úvahu z jiného důvodu. Pro mě je to negativní energie, která se z těla vyplavuje ven a proto ji nebudu tělu nijak navracet zpět.
Jinak pokud jde o to, kolik ošklivostí moč obsahuje, hodně záleží na tom, co člověk jí a jak zdravě žije. "Zaéčkovanou" moč bych nikomu nedoporučila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Mehta napsal:
Edit - teď ještě vidím tu debatu o ekzému - nojo, ale jak chceš dokázat, že to bylo močí a ne stárnutím, nebo naopak, jak si myslíš, že by se dokázalo, že moč byla jen jako placebo a spravilo se to samo časem? O tom se můžete fakt asi jen hádat...

Mě urinoterapie ekzém nevyléčila, pouze pomohla zmírnit příznaky - byla to otázka několika dní, kdy jsem urinu používala na zvlhčení kůže a dost mi tehdy pomohla.


Já tedy taky nemám zcela vyhraněný názor, ale připadá mi trochu zvláštní jen tak odsoudit urinoterapii s tím, že se to zlepšilo prostě časem a vyšším věkem - na to bych předpokládala tak pár měsíců nebo spíš pár let, ale pokud správně chápu, Kataska tu mluví o dnech, což aspoň podle mě nejde jen tak připsat na vrub nějakému zlepšení v delším čase... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:27 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Felcharko, ty máš možná teoretické znalosti, ale chybí ti praktická zkušenost, kterou mám já a tady je další diskuse prostě zbytečná.


Muhehe, kdo rika? Laughing Jenze za prve - osobni zkusenost znamena v lecbe celkem nulanula prd a za druhe, kdyby ne, tak muzu uvest priklady lidi, kterym urinoterapie ani homeopatie vubec nepomohly a kdo pak bude mit pravdu? Ten kdo zna vic prikladu? Takhle se prece argumentovat neda.


Kataska napsal:

Klasická medicína a alternativní medicína se od sebe v dnešní době distancují tak, až to hezké není, mám bohaté zkušenosti, bohužel vždy na úkor chudáka pacienta. Co se týče atopického ekzému, tak klasická medicína selhává na celé čáře v jedné zásadní věci a tou je nazírání na člověka jako celek - promiň, ale zázračné zmizení příznaků AE věkem je pouze výmluva dermatologů, kterou zakrývají svoji neschopnost tuhle nemoc LÉČIT, ne potlačovat. AE není kožní nemoc ale příznak, příznak něčeho, co klasickou medicínu vůbec nezajímá. Člověk se musí pídit sám, protože nejen že se nedočká od odborníka pomoci, ještě mu je dáváno najevo, že je ovce, která nic neví, nic si nemá myslet, slepě důvěřovat a má hezky do sebe ládovat léky.
Předpokládám, že takhle je to u několika dalších "chronických a neléčitelných" nemocí.


Co patri pod klasickou a co pod alternativni medicinu? Je to spojene, jenze to ,,alternativci" nejak nevnimaji. V kazde ucebnici, u kazde nemoci je zduraznovano, ze vsechno se vsim souvisi.
Co na AE lekare nezajima? Samozrejme, ze nejlepsi lecba je kauzalni, ale ne vzdy to jde. Mimochodem homeopatii treba priciny vzniku nemoci vubec nezajimaji, narozdil od ,,klasicke" mediciny.

Kataska napsal:

Jasně, moč je odpad, plná bakterií, z lékařského hlediska nemyslitelné se toho vůbec dotýkat, zajímavé ovšem je, že jsem ještě neslyšela negativní zkušenost člověka, který zkusil. Vždy se objeví pouze odmítavé teorie (v tom slušnějším případě) od lidí, kteří nemají praktickou zkušenost.
Čím to asi je?


Kdo to tvrdi? Moc je proste moc, doktorum nevadi ani se ji nestiti, proc by taky meli? Jenze pit ji treba proto, aby organismus poznal, ze ma cukrovku a podle toho se zaridil, je zbytecne. Moc je prece ultrafiltrat krve a informace obsazene v moci jsou i v krvi.
A Partykova ma vubec v tech svych knihach logicke rozpory. Ted mi nejde o to, jestli urinoterapie funguje nebo ne, ale o to ,ze teorii vysvetlujici pusobeni urinoterapie jsou casto v primem rozporu. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

pinkalinka.p napsal:


Buď sem to nepochopila, nebo je to dle mého blbost. Klasická řeší následky, alternativní se snaží hledat příčiny. Když mě někdy bolí hlava, nevemu si ibalgin, ale vypiju pul litra čaje a hodinu počkám a bolest zmizí. Když mě pálí žáha, asi jim něco špatně. Když má moje děcko alergii, asi sem jako matka něco pokonila... Jsou i klasičtí lékaři, kteří se zajímají o alternativu a díky Bohu za ně. Ale převažují ti, co nade vše věří v patáky a operace a podobně a alternativu zavrhují. A přitom alternativa může lidem hodně co nabídnout. A často nabízí těm, kterým právě klasika nepomohla a hodila je do starýho železa. Alternativa nepracuje na stejných principech jak klasika, protože jde víc do hloubky. Klasická nalepí na problém náplast. Tak se s tím aspoň setkávám já, když navštívím ordinaci některého z klasických lékařů. Na horečku daj (jak se jmenuje ten paták na snížení horečky???) místo aby nechali tělo, at se vypotí a poradí si přirozeně, na zhoršení zraku brejle místo ´posilování oních svalů apod.a já nevim co eště, nejsem dokrot ani léčitel.
každopádně věřim spíš alternativní léčbě.


To je tak hluboce zakoreneny omyl, ze se s nim asi neda uz nic delat. Klasicka medicina se vzdycky snazi hledat pricinu a ovlivnit nemoc kauzalne. Jenze ne vzdycky se na pricinu prijde, a i kdyz se na ni prijde, ne vzdycky jde ovlivnit - treba na urovni enzymu se to ovlivnuje blbe, ale i tak to nekdy jde. No a kdyz to jinak nejde, lecba je symptomaticka - ale je to ta posledni moznost.
A i ty pataky Very Happy na snizovani horecky nekdy resi primo pricinu nemoci - treba febrilni krece u deti.
A to zminene procvicovani ocnich svalu klasicka medicina pouziva. Jenze tam, kde to muze pomoct (tupozrakost u deti), ne treba u kratkozrakosti, kde je chyba v zavesnem aparatu cocky, ktery fakt nevycvicis.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.