Alternativní způsoby léčení nejen akné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=054d6e272a70451ffc6a01ae1164354dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 12:02 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:


Placebo efekt se projeví třeba jenom tím, že ty něco očekáváš, změníš k dítěti/zvířeti chování, třeba mu věnuješ větší péči než když mu nedáš nic.
Taky při hodnocení výsledku, které je často subjektivní, si ovlivněna tím, že si něco dítěti dala.
Je to podobné jako u normálních léků. Tam výsledek závisí třeba i na tom, co si o léku myslí lékař, který ho předepisuje.


Laryngitida je typický případ onemocnění, které s věkem odeznívá samo.


Ano,laryngitida samozřejmě odezní s věkem - a to většinou kolem šestého roku - já popisovala batolecí věk, kdy se syn dusil docela často a právě homeopatika průběh nemoci zmírnila...a opravdu to nebyl žádný placebo efekt či subjektivní pocit - pokud homeoptika užil, pouze sýpal, pokud homeopatika neužil, dusil se tak, že modral .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

Ilonko, placebo efekt se uplatnil určitě, ten je součástí i při podávání normálních léků.
A určitě malý nedostal jen homeopatika. Když měla Knedla loni na štědrý den laryngitidu, tak sem ji dala do zvýšené polohy a otevřela okno a pomohlo to taky.

Laryngitida, molusky, exantémová onemocnění... to jsou všechno onemocnění, kde homeopatika výborně zabírají. Ale protože jsou to všechno nemoci, které rychle odezní samy.
U epiglotitidy, u které by si možná i použila stejný homeopatický lék jako u laryngitidy, protože obraz je prakticky stejný, by ti homeopatika nepomohla.

Pokud máš pocit, že vám homeopatika pomáhají, tak je užívejte. Určitě vám pomohla i objektivně, ale přes psychiku, ne přes nějakou účinnou látku.
Vem si, že při přípravě nemáš nikdy dokonale čisté rozpouštědlo. Vždycky tam jsou příměsi jiných molekul a když to dynamizuješ, dynamizuješ všechny složky, které jsou uvnitř. Jak pak můžeš vědět, co podáváš? Navíc často používaná polykomponenta, která používá spousta lidí - ta přece nemůžou fungovat vůbec, popírají základní tezi homeopatie - jeden lék v jednu dobu.
A těch logických rozporů je mnohem víc.
Nejde o to, jak se často říká, že možná o fungování homeopatik věda ještě něco neví. Hahneman měl svoji vědeckou teorii, ale ta se ukázala špatná. Teď se to jen homeopati snaží přešroubovat na klustry, kvantovou fyziku ....
Taky je zvláštní, že medicína se vyvíjí staletí a spěje k jednotným řešením. Zatímco teorii homeopatie vymyslel jediný člověk a homeopatie se neustále rozpadá do mnoha směrů, často zcela protichůdných a odporujících si. Přesto prý jsou všechny směry účinné? Jak je to možné?

Jsou nabízeny vysoké odměny za studii potvrzující účinnost homeopatie. Proč ji nikdo nevyužil, když tolik homeopatů se honosí svými výsledky i v procentech úspěšnosti? Není pravda, že studii nelze uskutečnit kvůli přísné individualitě léčby. Pak by zas nebylo možné léčit homeopaticky třeba celé chovy zvířat. A přece se to děje a taky úspěšně.

Sem se rozkecala, ale mě homeopatie baví.
Ale nebaví mě někteří homeopati, třeba jedna homeopatka(dokonce doktorka
Rolling Eyes ), kvůli které tchán přestal brát antidepresiva, přešel na homeopatika, mánie s depresí se u něj od té doby krásně střídá a celá rodina je z toho opravdu šťastná Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 2:33 pm    Předmět: Citovat

felcharka - ideální spojení je klasický doktor, který se aspoň trochu zajímá o homeopatika - takový byl ten náš. Smile
Zrušit antidepresiva a přejít pouze na homeopatii je zbytečný hazard... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 3:19 pm    Předmět: Citovat

Zkusit homeopatika v případě lehčí sezónní deprese je asi v pohodě, ten člověk si uvědomuje, co mu pomáhá a co ne, ale vysadit léky v případě bipolární poruchy, což už je závažná psychická nemoc, kterou si člověk neuvědomuje, to je velké pochybení té lékařky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po leden 03, 2011 4:19 pm    Předmět: Citovat

Ja na sve pidiakne (sem tam kopecek) objevila doslova zazrak diky vlasum, pac puvodne to bylo urcene pro ne, ale vuuubec jim to nezachutnalo (priste dostanou jen ten lopuch a bude Razz)

Koupila jsem si kdysi od znacky Dr. Müller tonikum s obsahem Tea Tree oleje a vilínu. Melo to vysusovat a zmirnovat mastivost pokozky ... no, vysusovalo to az moc Smile zbytek mi zbyl a chudak tam tak lezel ... az jsem v nahlem pohnuti mysli smichala domaci vyluh z lopuchu (koupeny suseny koren a cista alpa) a domaci vyluh z kvetu levandule (susena, rucne trhana a opet alpa), naredeny cca 1:1 s vodou (puvodne na vlasy, ale ta levandule mi tam na nich udelala peknou paseku). Neveda co by, celkem pekne mi to vonelo, tak sem to pleskla na oblicej. Vubec sem nemela pocit vysuseni, ale zaroven zmizel ten sileny pocit prave nasadlovaneho obliceje. Potom, co jsem to smichala i s tim zbytkem toho tonika uplne super, nemuzu si stezovat Smile

Takze kvety levandule, koren lopuchu a TeaTree tonikum od Dr. Müllera, pripadne jen ty dva naredene vyluhy ... pouzivam to cca dvakrat/trikrat tydne, pri castejsim pouziti trosku vysusuje.

P.S. Pry je nekde u dedy v garazi sud vyskocky ... asi se po nem podivam, dochazi mi alpa Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MissTeena
81-160
81-160


Založen: 9.7.2010
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: čt leden 13, 2011 6:58 pm    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Katasko, Tvoji doktorku nechápu, že u AE je důležitá strava ví každý medik.

Jenže třeba na homeopatii nepotřebuju ani studie, které její samozřejmě účinek nepotvrzují (ne vyšší než placeba). V té teorii jsou takové díry, nesmysly, protiřečení.... Hláška - nevím, jak to funguje, ale vím, že to funguje mi přijde legrační. Poud je princip, na kterém je nějaká metoda postavená, špatný, pak to prostě nefunguje.
Navíc řeči o celistvosti (proti ,,alopatické" medicíně) jsou taky zvláštní, když se vezme v potaz, podle čeho se určuje diagnoza v homeopatii a podle čeho v ,,klasické" medicíně.

Proti homeopatii jinak nic nemám, určitě své místo má, lidem může pomoct.
S homeopaty jsem diskutovala mnohokrát, zajímá mě to, ale nikdy mi na žádné otázky, námitky, neodpověděli, vždycky mě poslali do háje stylem - já vím, že to funguje a ty seš blbá, zaslepená, zmasírovaná školou....
Racionální diskuze nemožná Rolling Eyes



Víš, už i Einstein, Edison nebo Tesla a vůbec všichni takovíto lidé říkali, že ve svém životě poznali určitou sílu, která jim dává všechno. Ať jsou to nápady, inspirace, majetek... Nevěděli, jak ji popsat, jen věděli, že existuje. Nazývali to Tajemstvím a nebo také Zákone přitažlivosti, zákonem života.
Možná, že lidé, se kterými jsi mluvila měli pravdu. Na každého z nás působí okolí. Především systém. Lidé jsou pak často zasystémování a zaslepení. Je to i ze školy samozřejmě. Problém mnoha lidí je, že se prostě nechtějí pootevřít určitým věcem. Bohužel ne všechno musí být vždy vědecky podložené. Rozum a srdce jsou dost odlišné věci. Přirovnala bych to k vědomí a podvědomí. Vědomí je vaše mysl, která uvažuje logicky. Podvědomí se řídí instinktem a pocity. Nerozeznává realitu od představy. Proto můžete přesvědčit své podvědomí o čemkoli. Ale pouze, když tomu budete věřit. O tomhle je v podstatě celá Bible.
Protože všechno lze. Ale jen na tolik, na kolik jste ochotní věřit Wink).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 11:18 am    Předmět: Citovat

Byla jsem u léčitelky, protože mám problémy s koleny a zuby a lékaři to odmítají řešit. Řekla mi, že mám oslabené ledviny a rozházené hormony, dostala jsem čajík a dvoje kapky od Diochi. Mamce pomohla s migrénama, tak to snad bude mít i pozitivní účinky i na mne. Wink
_________________
http://konopijelek.eu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ariela.a
81-160
81-160


Založen: 21.7.2011
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

Nemáte některá kontakt na nějakého opravdu dobrého léčitele v Praze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vikingovazena
41-80
41-80


Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 1:21 pm    Předmět: :-)) Citovat

Ahojky,
zajímavá debata. Nepřestává mě fascinovat, kolik energie jsou lidi ochotní vynaložit na to, aby ostatní přesvědčili o tom, že žádný duchovní a nadpřirozený věci a energie neexistujou. Prostě jak něco nejde "osahat" tak to není a VŠECHNO se musí vysvětlovat logicky. Já proti doktorům nic nemám, ale taky se mi nelíbí, jak na všechno včetně rýmy hned cpou chemii a na každej pupínek plácají ropu. Akutní případy jsou něco jinýho, ale pokud to jde, volím přírodní cestu. Dřív se lidi mazali sádlem, léčili bylinkama a každá selka měla cop jak ruka a pleť jako mimino. Ale určitě by to bylo krásný, kdyby se alternativní a klasická medicína lehce propojila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 1:28 pm    Předmět: Citovat

Dovol abych se zasmála. Hlavně větě "Dřív se lidi mazali sádlem, léčili bylinkama a každá selka měla cop jak ruka a pleť jako mimino" ta je fakt nejlegračnější. Moje maminka v tomhle vyrostla mohla by ti hezky povyprávět o tom, jak se šeredně mejlíš. Sama má uříznutý kus žaludku a zasponovaný a to vyrostla na selské stravě,. Od malička trpí atopickým ekzémem. Babička měla těžké revma a cukrovku. To že je neměl kdo léčit neznamená, že byli zdravý....

A k homeopatii. Zažila jsem lečbu homeopatiky na angínu. Nasledky si ponesu do konce života v podobě astmatických záchvatů....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.