Přírodní kosmetika - dotazy
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=df6e7f0f72547ba04766b800cea5e50cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 2:16 pm    Předmět: Přírodní kosmetika - dotazy Citovat

Tak jsem tady s dalsim stupidnim dotazem (a to pry uz jsem guru, pche Rolling Eyes ) a navic napsanym bez diakritiky, protoze se mi zblaznil pocitac a nechce se prepnout na ceskou klavesnici, tak se omlouvam.
Porad se tu bavime o prirodni kosmetice, ale ja se musim priznat, ze vlastne nevim, co to je Embarassed Zkousela jsem neco najit na netu, ale tam se s timhle terminem operuje celkem samozrejme jako se znamou veci. Jenze me by zajimalo, kde je vlastne ta hranice mezi prirodni a neprirodni kosmetikou, co jeste obsahovat smi a co ne. Protoze ja si umim treba prirodni sampon predstavit jako neco, co si uvarim doma z mydlice podle Jestercinych navodu, ale to asi nebude ono.
Je tady docela dost Bio-lidi, tak mohl by mi to nekdo vysvetlit nebo aspon hodit nejaky vysvetlujici odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 2:37 pm    Předmět: Re: Prirodni kosmetika Citovat

dana napsal:
Tak jsem tady s dalsim stupidnim dotazem (a to pry uz jsem guru, pche Rolling Eyes ) a navic napsanym bez diakritiky, protoze se mi zblaznil pocitac a nechce se prepnout na ceskou klavesnici, tak se omlouvam.
Porad se tu bavime o prirodni kosmetice, ale ja se musim priznat, ze vlastne nevim, co to je Embarassed Zkousela jsem neco najit na netu, ale tam se s timhle terminem operuje celkem samozrejme jako se znamou veci. Jenze me by zajimalo, kde je vlastne ta hranice mezi prirodni a neprirodni kosmetikou, co jeste obsahovat smi a co ne. Protoze ja si umim treba prirodni sampon predstavit jako neco, co si uvarim doma z mydlice podle Jestercinych navodu, ale to asi nebude ono.
Je tady docela dost Bio-lidi, tak mohl by mi to nekdo vysvetlit nebo aspon hodit nejaky vysvetlujici odkaz?

Já si myslím že cokoli si doma namícháš tak je přírodní protože málo kdo doma skladuje silikony a podobně Laughing Přírodní kosmetika...některé firmy se k ní hlásí ačkoli jejich produkty nejsou čistě jen z bylin ale to je špatně.čistě přírodní kosmetika má obsahovat jen produkty z přírody(tím myslím bylinky,plody apodobně...)Jde o to,že všecko se ti dostává do těla a tak je nutné na sebe mazat jen to co se ti do těla dostat smí.A to většina drogérkových věcí nesplňuje.Přírodní kosmetika by v žádném případě neměla obsahovat:dimethicone(a jiné silicony),parrafinum liquidum,SlS.¨přírodní¨ kosmetice co obsahuje toho se raději ryche vyhni ta neviděla přírodu ani z vlaku.Je to ale jen můj nároz pokud se pletu tak mě prosím opravte
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Také bych řekla, že je to tak. Plánuji nákup přírodní kosmetiky, zaujal mě hodně Alverde a jeho výrobky, krémy na oči a tak.

Ale poslední dobou jsem začala chytat docela drsné alergické reakce na líčidla, hlavně ty oční, řasenky a tužky :-/ Mám pocit, že se z toho zblázním, protože bez líčení nevyjdu ven. Ale obávám se, že přírodní líčidla asi neexistují, všude jsou samé karcinogenní látky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 3:18 pm    Předmět: Citovat

Přírodní líčidla se dají udělat určitě taky, něčím se přece ty staré Egypťanky patlaly Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Tak treba zrovna to Alverde, kdyz uz to tady Kathory nakousla. Vezmu do ruky jejich sampon a ctu Aqua }no dobre, to je voda, to chapu], Ammonium Lauryl Sulfate, Lauryl Gluciside... to mi zrovna jako priroda nezni. Takze je to prirodni kosmetika nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 3:57 pm    Předmět: Citovat

Já teda němčině neholduju, ale mám dojem, že tam "složení" mají dvakrát. Jednou přesné chemické a podruhé to, z jakých složek je to smícháno. Ať chceme nebo ne, ony i ty přírodní oleje a bůhvíco ještě mají nějaké chemické značky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 4:03 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Já teda němčině neholduju, ale mám dojem, že tam "složení" mají dvakrát. Jednou přesné chemické a podruhé to, z jakých složek je to smícháno. Ať chceme nebo ne, ony i ty přírodní oleje a bůhvíco ještě mají nějaké chemické značky.

Aha, mas pravdu, neco takoveho tam je, ale ja nemcinou nevladnu vubec. To samozrejme chapu, ze i ty prirodni latky budou mit sve chemicke nazvy, a to je prave to, co celou vec komplikuje.
Mozna bych tu otazku mela trochu preformulovat: vy, co se snazite kupovat prirodni kosmetiku, podle ceho se orientujete? Existuje treba nejaky duveryhodny prehled prirodni kosmetiky? Nebo hledate informace po celem internetu (jenze komu verit, kdyz kazdy tvrdi neco jineho) nebo vite, na co se pri cteni slozeni zamerit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Holky, já co jsem pochytila z diskuze na jiném serveru, tak přírodní kosmetika má mezinárodní certifikát BDIH (certifikát kontrolované přírodní kosmetiky). Ale přiznám se, že nevím přesně, co získání toho certifikátu obnáší. Kosmetiku BDIH má např. Logona, Lavera, Welleda (ale poslední dvě jmenované nemají prý zcela přírodní šampony a kondicionery), dr. Hauschka, Alverde... Tak to je co si pamatuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

O BDIH jsem ještě objevila tohle:

http://cestaprirody.bluehost.cz/index.php?aux_page=aux5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

Leila napsal:
O BDIH jsem ještě objevila tohle:

http://cestaprirody.bluehost.cz/index.php?aux_page=aux5

Děkuju za odkaz, přesně něco takového jsem hledala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.