pro absolventy škol aneb jak nevorat emailové hledání práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b6596f799840f367202ca412f4babbb6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Trochu se musím zastat těch "líných" studentů, co "jen" studují. Ono je dost nešikovné montovat západní situaci na naše prostředí. Čeští a slovenští studenti, když už mají čas mimo biflování i na nějakou tu práci, musí si spíš vydělávat tím mytím nádobí a poskokováním v bufáči, protože prostě potřebují peníze. Když nemáte co "do huby", je vám nějaká dobrovolnická práce na dvě věci.
Jediné srovnání mám v blízkém okolí kamarádku na medicíně. Po nocích tahá po rautech basy s flaškami a tácy s chlebíčky, aby měla na živobytí. I když by stokrát radši "stážovala" na soudním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

Rozhodl jsem se, že v tomto vláknu budu za prudiče. Snad mě nějaký moderátor nesmaže Smile

A nesouhlasím proto s tím, že český student je na tom finančně hůř, než západní. Ve srovnání se zeměmi, kde se platí školné, je to dokonce naopak! Pokud vám školu neplatí rodiče nebo úvěr, platíte si to sami. Do toho živobytí. A do toho brigády..... Dělat zadarmo, nesmysl? Přesto to tak někdy dělají. Berou to tak, že už brzy je čeká boj na trhu práce. A že stěžování si na hlavu22 žádný zaměstnavatel rozhodně brát nebude.

život je krutej
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 10:32 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
... Ja ac jsem se na skole myslim nijak extra neflakala (ruzne nepovinne vycviky, dobrovolnictvi, priprava vlastniho (kupodivu podporeneho) projektu, brigady, castecne uvazky v oboru, plny uvazek v oboru,...), zpetne myslim, ze jsem mohla na sobe makat bez problemu i 10x vic a promarneneho casu je mi ted celkem lito...
A zpetne hodnotim, ze hodne uzitecne pro me byly zkusenosti, dovednosti a sebevedomi, ktere jsem ziskala v dobrovolne praci. Mam pocit, ze dobrovolna prace nebo neplacene staze u nas furt moc neleti, coz je rozhodne skoda... Kdyby nic jineho, tak clovek ziska kontakty a predstavu, jak to chodi ve svete za zdmi skoly...


Niko, jak te znam, tak jsi pro me priklad toho, jak lze studovat, do toho sbirat relevantni zkusenosti (treba ve zorganizovani lektorskych znalosti jedne nejmenovane brnenske firme, ktera za to dokonce i zaplatila, neb ji to prislo uzitecne, ze Smile) a jeste si uzivat zivota. Parada Smile

Zaroven musim uznat, ze studenti prirodnich ved to maji tezsi, nez my humvedi; skola vyzaduje vic jejich casu, mohu potvrdit z pozorovani sve domaci studentky Wink)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 4:53 am    Předmět: Citovat

Velice zajímavá rozprava... Pracuji již celkem dlouho, počítám-li do toho léta účňáku a průmyslovky, tak vlastně již 33 let a posledních 20 let se setkávám s tím, to : budu psát o naší fabrice, kde pracuji , s
přestávkama ,přes 20 let... Dříve bylo běžné, že se člověk i s "pouhou" maturitou mohl dostat na dost vysoký post, protože rozuměl problematice, měl zkušenosti, práci a problematiku si prošel na vlastní kůži a tak pomalu stoupal po pomyslné příčce finanční i "kádrové" vzhůru... no posledních 15 let to vypadá tak, že lidé se znalostí problematiky v oboru a praxí se na vedoucí místa v naší fabrice nejenže nehodí, ale jsou přímo obtížný hmyz..., který otravuje "geniální" menežment volovinama a tak se tomu zabraňuje tím, že se přijímají lidé s vysokoškolským vzděláním a je celkem jedno jakého typu a zaměření, hlavně, že se diplom a po chvilkovém zapracování jsou uváděni na místa vedoucích pracovníků bez jaké koliv zkušenosti a nebo znalosti problematiky daného oboru či činnosti... takový vedouví střediska udělá přesně to, co je mu z hůry nařízeno a nepřemýšlí, jaké dopady to má či nemá na chod daného střediska, že se zlikviduje něco, co velice dobře a efektivně funguje x let je vůbec nezajímá a splní popuze to, co je jim nařízeno... když se po určité době zjistí, že to, co se provedlo v rámci nařízení "zhora" je hloupost, udělaná z neznalosti daného, vysoký menežment není jasnovidec, akorát má své vize..., tak se vše snaží vrátit do starých kolejí, ale sem tam je to, bez velkých investic nemožné, protože se třeba prodal stroj, na kterém se určité věci prováděly... a věty typu :" Se to vyveze a vyrobí jinde, nefungují... a pak se člověk od menežmentu doví, že stačilo přeci poukázat na nesmyslnost jejich požadavku a bylo by vše v pořádku... vyřeší se to tak, že dotyčný vedoucí dostane padáka a přijme se další ... aby se šáhlo po lidech, kteří tam pracují x let třeba na postech mistrů, to nikoho nenapadne, protože přeci nemají to správné a požadované vzdělání.... Embarassed Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 5:40 am    Předmět: Citovat

Omlouvám se, jestli budu třeba něco opakovat, nečetla jsem celé téma, ale je fakt, že na VŠ by měl člověk jít už s tím, že ho onem obor opravdu zajímá, baví a tudíž je jaksi přirozené hledat si k němu praxi, dobrovolnictví, zajímat se, atd. Stále tu zůstává XY% práce, ke které není VŠ třeba a ta práce je potřeba udělat. Takže vidět vysokoškoláky, kteří mají tu VŠ jen proto, aby jí měli, bez zájmu, zkušeností, nějaké vize do budoucna... mi přijde celkem škoda. To je důvod, proč jsem na VŠ nešla a spokojila se s maturitou - nic mě zatím nezajímá natolik, abych si k tomu tu praxi a ostatní vedlejší nepovinné aktivity vyhledávala. Zatím.
Co se týče zkušeností a praxe, nejde to zevšeobecňovat. V mém oboru je to 50%, kdy zaměstnavatelé požadují co nejvíc praktických zkušeností od různých klientů a 50% zaměstnavatelů vyhledává naopak lidi bez praxe, které si může tzv. "vychovat" k obrazu svému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 6:23 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Trochu se musím zastat těch "líných" studentů, co "jen" studují. Ono je dost nešikovné montovat západní situaci na naše prostředí. Čeští a slovenští studenti, když už mají čas mimo biflování i na nějakou tu práci, musí si spíš vydělávat tím mytím nádobí a poskokováním v bufáči, protože prostě potřebují peníze. Když nemáte co "do huby", je vám nějaká dobrovolnická práce na dvě věci.
Jediné srovnání mám v blízkém okolí kamarádku na medicíně. Po nocích tahá po rautech basy s flaškami a tácy s chlebíčky, aby měla na živobytí. I když by stokrát radši "stážovala" na soudním.


no, ja nevim, mam to jiste zkresleny tim, ze jsem studovala humanitni obory, ktere sou asi casove i energeticky mene narocne nez prirodni... ale ja jsem skoro celou dobu zaroven i vydelavala (mj. i v te hospode) a tech par hodin stravenych dobrovolnou praci pak vedl k tomu, ze jsem jeste na skole zacla dostavat nabidky na praci placenou a v oboru, bo uz me tak nejak znali...(a nejsem rozhodne sama)
Ja mam treba brachu, kterej studuje zemedelku a pripada mi hloupy, kdyz vidim, jak vetsina jeho spoluzaku resi povinnou praxi v oboru tim, ze si nechaj od nejakych znamych dat razitko a konec. Jasne- ted usetri cas a opruz, ale na druhou stranu- ted by tam par tydnu zadarmo pobyli, ale mozna by si na ne pak vzpomneli s brigadou, az budou potrebovat s necim pomoct atp.
Ale jako nevim, ja rozhodne nemuzu nijak moralizovat, ja jsem mela na skole obdobi, kdy sem nedelala nic, sedela na zadku, uzirala se depresema a nebyla schopna dokoncit ani blbou bakalarku... Sad :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:22 am    Předmět: Citovat

To o dobrovolné neplacené praxi je všechno sice moc hezké, jenomže také existují studenti, kteří mají rodiče ve věku prarodičů, konkrétně jednoho nemocného rodiče, který už nemá síly své děti na VŠ podporovat, aby mohly vklidu vystudovat a dovolit si hledat neplacenou praxi v oboru. Jasně, můžete namítnout, že také existuje dálkové studium pro takové děti, jenomže ne pro každého, zvlášť pro člověka se sluchovou pamětí, je takové studium vhodné, výběr oborů je také velmi omezený, konkrétně ten můj lze tak studovat jen na jedné fakultě, kde je jeho kvalita a výběr předmětů v dálkové formě katastrofální v porovnání s ostatními fakultami.
Ale k věci...já osobně jsem právě ve fázi, kdy přemýšlím, jestli si studium na VŠ ještě vůbec mohu dovolit, pokud se totiž rozhodnu VŠ dostudovat, nedokážu si studium představit bez minimálně částečného pracovního úvazku, a pokud neseženu placenou praxi odpovídající mému oboru, nedá se nic dělat, získávání zkušeností na neplacené praxi si jednoduše z rodinných a finančních důvodů dovolit nemůžu. Sama vím, jak je těžké sehnat praxi v oboru, který studujete, i když nepochybuji, že za slib práce zadarmo by to bylo o mnoho snazší. Chci studovat obor, který mne moc baví, zároveň bych chtěla učit, troufám si na to a někde v jazykovce bych byla jako ryba ve vodě, jenomže ačkoliv mám skoro stejnou jazykovou zkoušku jako absolventi pedagogických a filologických oborů, chybí mi právě ten vysokoškolský diplom nebo učitelská praxe, takže mi holt nezbývá nic jiného, než si práci při škole hledat mimo obor, záchranou by pak možná byla jen povinná učitelská praxe jako součást studia.
Narazit pak na takové zaměstnavatele jako je Aha je jedna radost!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 7:38 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Trochu se musím zastat těch "líných" studentů, co "jen" studují. Ono je dost nešikovné montovat západní situaci na naše prostředí. Čeští a slovenští studenti, když už mají čas mimo biflování i na nějakou tu práci, musí si spíš vydělávat tím mytím nádobí a poskokováním v bufáči, protože prostě potřebují peníze. Když nemáte co "do huby", je vám nějaká dobrovolnická práce na dvě věci.
Jediné srovnání mám v blízkém okolí kamarádku na medicíně. Po nocích tahá po rautech basy s flaškami a tácy s chlebíčky, aby měla na živobytí. I když by stokrát radši "stážovala" na soudním.


Jde to i na medine. Na nocnich sem rovnala zbozi na regalech, kdyz byl cas odpoledne, chodila sem na kasu nebo do fabriky a k tomu sem mela domluvene dochazeni na neurologii a posleze na ARO (ta neurologie teda byla doooost k nicemu, ale to je jiny problem) A taky to slo. Pritel chodil na ARO i v sestaku a asi i diky tomu dostal praci hned. (i kdyz tezko rict, doktoru je malo)
Jestli by kamaradka chtela, poslu Ti kontakt na firmu, pro kterou by mohla psat odborne medicinske texty. Sice jich nebyva za mesic moc, ale kazda kacka dobra a je to aspon z oboru. A aspon to jde frknout do cevecka.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

felcharka napsal:
Jde to i na medine. Na nocnich sem rovnala zbozi na regalech, kdyz byl cas odpoledne, chodila sem na kasu nebo do fabriky a k tomu sem mela domluvene dochazeni na neurologii a posleze na ARO (ta neurologie teda byla doooost k nicemu, ale to je jiny problem) A taky to slo. Pritel chodil na ARO i v sestaku a asi i diky tomu dostal praci hned. (i kdyz tezko rict, doktoru je malo)
Jestli by kamaradka chtela, poslu Ti kontakt na firmu, pro kterou by mohla psat odborne medicinske texty. Sice jich nebyva za mesic moc, ale kazda kacka dobra a je to aspon z oboru. A aspon to jde frknout do cevecka.


Ze bys byla svetla vyjimka? Ja jednu dobu s mediky bydlela (Olomouc) a ti se srotili natolik, ze minimalne do ctvrtaku nemeli na zadne brigady ani pomysleni, ani cas - proste nemeli tu brigadu kam vecpat - a to ne, ze by nechteli.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 9:10 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:


Ze bys byla svetla vyjimka? Ja jednu dobu s mediky bydlela (Olomouc) a ti se srotili natolik, ze minimalne do ctvrtaku nemeli na zadne brigady ani pomysleni, ani cas - proste nemeli tu brigadu kam vecpat - a to ne, ze by nechteli.


Pche, s takovejma srotakama se nekamaradim. Laughing
Kdyz se vynechaji prednasky, vyuzije se maximalni pocet absenci na cvicenich a na zkousky se chodi v poslednich moznych terminech az po prazdninach, tak je casu habakuk. Very Happy
(Se pochvalim. Taky se mi povedlo jit v zari na prvni termin v jeden den na farmakologii a pak frcet na zkousku z kozniho. Byla to teda sranda, ale za ksicht toho kozare, kdyz zjistil, ze je to v ten den moje druha zkouska, to stalo. Twisted Evil )
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.