pro absolventy škol aneb jak nevorat emailové hledání práce
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4e26f74cbc532f31e1df865ea2f88796Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 9:23 pm    Předmět: pro absolventy škol aneb jak nevorat emailové hledání práce Citovat

Ahojte,
v jedne sve roli prijimam obcas lidi, zpravidla VS kalibru. Uz mam fakt plne zuby zoufale spatne podanych zadosti o praci, co mi furt chodi. Dneska jsem to jedne slecne, chudakovi, sdelil naprimo. A pro z vas, kdo hledate praci, to tu zatepla v komentari prikladam tez, aby i vam byl tenhle muj vylev k uzitku.
Hodne stesti pri hledani Smile
a.

====

"Trochu netradicne si jeste neodpustim jednu nevyzadanou radu pro Vase dalsi hledani, prosim berte to jako pratelske doporuceni. Manazeri firem naseho typu dostavaji fakt dost nabidek prace. Rovnou mazeme ty, ktere neobsahuji CV, nebo kde jsou gramaticke chyby, nebo ktere vam uchazec posle nekolikrat za sebou behem par dni, kdyz nedostal odpoved. V CVcku pak nas nezajima az tak skolni vzdelani, ale na prvnim miste zkusenost, treba i ze skolnich projektu nebo dobrovolne prace, na druhem miste je to energie, zapaleni pro vec. Pokud neni zkusenost, musi uchazec demonstrovat obrovske nadseni pro nase tema a dale nas zajima nejaky dukaz, ze je schopny realizovat myslenky, coz pro juniorni uchazece opet nemusi byt nutne v nasi branzi. Skola nas zajima az na hodne dalsim miste. Manazeri firem v IT branzi, pokud je zaujmete do teto miry, pak dale casto hledaji vas LinkedIn nebo jiny online profesni profil. A pokud znate nekoho, kdo zna nas a muze vas doporucit, okamzite poskocite nahoru."
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že je fajn nápad dát to sem.

Já si ale neodpustím jednu věc: je spousta lidí, co umí a umí hodně, ale nemají na to ten zatracený štempl. A právě ti posílají nějaké CV velmi neradi. Já osobně jsem nikdy nepochopila, co o člověku vypovídá strohý seznam dat a názvů firem. Zvlášť, když často název firmy je odlišný od názvu společnosti, pro kterou člověk pracuje. Příklad dám TV Nova. Smlouvy se podepisovaly na Beseda a.s.
Pro lidi na volné noze je CV cesta do pekel, protože žádný seznam firem nemají. Takže tak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

Nicole, naopak: lidi na volne noze maji za sebou X klientu, projektu, referenci.

Nesmi to ale byt strohy seznam! Musi tam byt napsano, jaky typ projektu, co tam clovek dokazal. Jmeno klienta me zajima jen jako zpusob, jak ziskat blizsi predstavu o tom projektu a pripadne se poptat Wink

Znova rikam, ze navzdory masazi vysokych skol a obecne sdilenemu presvedceni, spousta manazeru na papir z VS kasle (minimalne ho neberou jako primarni) a ja se k nim hrde hlasim a rozhodne vim, ze je nas takovych hodne. Ceskym absolventum chybi zkusenost, a absolutne neprijimam vymluvu, ze studovali a nemohli pracovat. Zkusenost muze byt odkudkoli, a jak pisu nahore, i nepracovni.

Absolvent skoly, co nema na CV nic nez tu skolu, je nezajimavej. 10x radsi zamestnam cloveka s maturou, co se pere se zivotem a u toho sbira jednu zkusenost za druhou.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

Aha: tak to tě šlechtí Smile

Tuhle mě totiž dost nadzvedl inzerát : Pro významného klienta hledáme vizážistku. Musí mít kurz (nesmysl za zhruba 12.000,-), 3 roky praxe na stejné pozici (ve velké parfumerce, což se tu téměř nedělá), řidičák (není třeba při téhle práci), věk (cifra) a flexibilní (od nevidím do nevidím). Hm, tak si říkám, že by si ji mohli udělat jako golema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 9:59 pm    Předmět: Citovat

Toz, s inzeratama je to podobny, jak s nabidkama. Kdyz vidim idiotskej inzerat, tak si neco o zamestnavateli pomyslim a hned to zase zapomenu, ne? Smile
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 10:37 pm    Předmět: Citovat

Akorat je skvele, ze v realu to vypada tak, ze bez VS diplomu cloveka nevezmou na brigadu/praci(konkretne jsem mela takovou zkusenost s nekolika pomerne dobrymi prekladatelskymi firmami) a kdyz uz jeabsolvent s cerstvym diplomem v ruce, tak ho nevezmou kvuli neexistujici praxi. At zije bludny kruh Rolling Eyes
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 8:01 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Akorat je skvele, ze v realu to vypada tak, ze bez VS diplomu cloveka nevezmou na brigadu/praci(konkretne jsem mela takovou zkusenost s nekolika pomerne dobrymi prekladatelskymi firmami) a kdyz uz jeabsolvent s cerstvym diplomem v ruce, tak ho nevezmou kvuli neexistujici praxi. At zije bludny kruh Rolling Eyes


Jo jo, tak tak. Naštěstí z druhé strany můžu říct, že si myslím, že Aha má poměrně omezený pohled na věc, resp. vychází jen ze své jedné oblasti. Ne všichni zaměstnavatelé berou diplom jen jako cár papíru a v některých oblastech jsou ty znalosti přece jen založeny na něčem jiném než jen zdokonalením v praxi, případně praxe v tomto směru není zase až tak obohacující (tím samozřejmě nechci říct, že není vůbec důležitá, samozřejmě je to vždycky plus) - konkrétně třeba u mě v korekturách.
Nezevšeobecňovala bych to tolik, ono hodně záleží na oblasti, kam člověk směřuje.

A upřímně řečeno, mám zkušenost, že spoustě zaměstnavatelů je zase nějaká praxe z jiného oboru a běžné brigády úplně někde, zajímá je jen v tom konkrétním. Na nějaké "praní se životem" zvysoka kašlou... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:09 am    Předmět: Citovat

Souhlas s Kla. Ono opravdu hodně záleží na oboru, a taky na zaměstnavateli, u kterého chce člověk pracovat. Na spoustu míst, na která se hlásím já, prostě musím být psycholog s vystudovanou a dokončenou jednooborovou psychologií, a se započatým psychoterapeutickým výcvikem. Je ale pak pravda, že pak jsou zase místa, kde chtějí spíš tu zkušenost - třeba v personálkách, a škola sama o sobě je moc nezajímá.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

Rozhodne souhlas, pokud potrebujete ke sve praci "certifikat", ze jste dosahli urcite urovne znalosti a dovednosti v nekterem "tvrdem" oboru, pak je skola nutna. Ale casto to dokazou posktynout i specializovane kurzy a vycviky.

Ja tvrdim neco trochu jineho: skola je pro me jako potencialniho zamestnavatele podminka nutna (tzn. clovek ma/nema certifikat) na typ prace, ktera ten "papir" potrebuje, ale nic vic. I u praci, ktere ten "papir" potrebujou, se zamestnavatele divaji na vic veci, a casto i primarne na jine veci. Krasny pripad je Google, kam jsem take kdysi absolvoval rizeni (a pak nabidku odmitl Wink). Musite tam mit od urcite urovne prace a vys papir z "prestizni skoly" (normalni jim nestaci), z te skoly skvele znamky, a publikacni cinnost. Ale to je samozrejmost a to berou jako podminku nutnou. Primarne se proto divaji na vse dalsi - zkusenost, zajem, osobni drive a energie.

Ad zkuenost. Ja zasadne nesouhlasim s tezi, ze je to hlava 22. Je soukromou zodpovednosti vysokoskolaka si aspon elementarni zkusenost zajistit behem skoly, idealne v oboru. Uz jen kvuli tomu, ze to ukazuje vas zajem o obor. Jestli to jsou brigady, vyjezd ven, preruseni skoly, vecerni prace, vikendova prace, to je fuk. Ano, zamestnavatele odmitaji i lidi na zajimave brigady bez zkusenosti - ale je to VASE zodpovednost se tam protlacit. V zahranici casto nastupuji na podobne brigady studenti i zdarma, sam jsem si to prozil, protoze vi, ze tu zkusenost proste potrebujou. Navic, pokud v te praci zdarma zaujmete, "povysi" vas na bridgadnickou nebo treba jeste lepsi pozici, uz urcite placenou (jak se mi take stalo). Model, kdy se 5+ let "jen" studuje, nema sanci prezit, ciste kvuli tomu, ze to proste na trhu prace pak absolventa skutecne znevyhodnuje a budou vyhravat ti, kteri sli o krok dal. Neni nutne delat nekde na castecny uvazek etc. - staci i zajimava skolni praxe, letni brigada, apod.

Rozhodne mate pravdu, ze brigada na myti nadobi nezaujme. To uz radsi jdete delat zadarmo do firmy v oblasti vaseho zajmu. Protoze pokud je to jen trosku navazane na oblast vaseho zajmu, hned to muze byt velke plus. A svym zpusobem je to pro me zajimavejsi, nez seznam absolvovanych VS predmetu, z nichz mnohe jsou nekdy i vedene lidmi, kteri jsou "100 let za opicema", z nichz mnohe predmety obsahuji latku nerelevantni pro danou praci a ktere obcas ve studentech podporuji biflovani.


(jo a jeste aby nevznikl dojem, ze jsem nejaky vysokoskolakobijec s komplexem z nedostudovani - VS jsem absolvoval, jeji druhou polovinu venku a s prumerem 1.0 Wink)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

hmm, toz ahuv prispevek je podle me luxusni - uzitecny, podnetny, prakticky... Diky!
A ja teda zcela souhlasim, byt teda ani ve snu (nocni mure?) nejsem na pozici, kdy bych prijimala nejakeho zamestnance Very Happy
Pripada mi, ze v soucasne dobe studium diky kreditovemu systemu a znacne flexibilite (alespon jak jsem ho zazila ja) umoznuje ziskavat zkusenosti bez problemu... Ja ac jsem se na skole myslim nijak extra neflakala (ruzne nepovinne vycviky, dobrovolnictvi, priprava vlastniho (kupodivu podporeneho) projektu, brigady, castecne uvazky v oboru, plny uvazek v oboru,...), zpetne myslim, ze jsem mohla na sobe makat bez problemu i 10x vic a promarneneho casu je mi ted celkem lito...
A zpetne hodnotim, ze hodne uzitecne pro me byly zkusenosti, dovednosti a sebevedomi, ktere jsem ziskala v dobrovolne praci. Mam pocit, ze dobrovolna prace nebo neplacene staze u nas furt moc neleti, coz je rozhodne skoda... Kdyby nic jineho, tak clovek ziska kontakty a predstavu, jak to chodi ve svete za zdmi skoly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.