pro absolventy škol aneb jak nevorat emailové hledání práce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=936cced8b4e711d975e270d35a889cbcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út červenec 06, 2010 8:32 am    Předmět: Citovat

My jsme na sociální práci měli taky povinné přednášky i cvičení, takže ulít se ze školy nešlo. Výuka byla každý den, v průměru od sedmi do pěti, ale některá dny třeba i do osmi večer. Nicméně měli jsme v rámci výuky i povinnou neplacenou praxi a na škole pár dalších možností, které jsem využila - práci pomocné vědecké síly na katedře sociální práce, možnost jet studovat do zahraničí a od druháku jsem pracovala ještě ve sdružení sociálních asistentů, což je práce v oboru, kde si čas, který jí věnujete, domlouváte individuálně s klienty, takže pro studenty ideál. Ono to je asi hlavně o tom, dát o sobě vědět, že jste tu a chcete se učit a pak možná objevíte i možnosti, o kterých jste dosud neměli tušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: st červenec 07, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

Moje škola sice povinné přednášky nemá, takže na ně nechodím. Je to sice úspora času, ale na úkor toho, že se některé předměty (bez cvik) musím naučit kompletně sama během pár dní. Jinak v mém oboru se něco jako neplacená praxe nevede, tady se každý musí o svoje pracovní zkušenosti postarat svépomocně. Takže pracovat při studiu (v oboru) se u nás považuje za téměř nutné, jelikož co potom po ukončení bych dělala bez zkušeností, když všichni zaměstnavatelé vyžadují alespoň dva roky praxe v oboru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st červenec 07, 2010 5:45 pm    Předmět: Citovat

upřímně si nedovedu představit,jak někdo může dělat praxi či brigádu při medině... Embarassed kde na to bere čas? pokud se na medinu dostanu, tak nevím, jak to budu dělat... no asi budu muset spoléhat na to, že muž vydělá dostatečně a že nám budou stačit sociální dávky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Paola
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 625

PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 9:15 am    Předmět: Citovat

Mne včera prislo oznamenie o prijati na pedagogicke minimum Wink
Ma to tu niekto z vas? Myslite ze to stoji za to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
upřímně si nedovedu představit,jak někdo může dělat praxi či brigádu při medině... Embarassed kde na to bere čas?


Možné to určitě je, moje dvě kamarádky, dnes již lékařky, taky při medině pracovaly. Bydlely jsme společně na koleji, pracovaly v nemocnici, jedna nepřetržitě, druhá jen během semestru a během zkoušek se jen učila.

Získání praxe během studia mi připadá jako samozřejmost a nezbytná nutnost, důležité je rozdělit si správně čas. Jedna moje spolužačka kvůli práci nedostudovala, peníze a práce jí nakonec pohltily.

Jak to tak tady čtu, tak mám pocit, že dneska je asi hodně těžké najít "tu správnou brigádu", která by souvisela se studiem. Já jsem pracovala od třeťáku a často jsem si vydělala více než moje vysokoškolsky vzdělaní rodiče.

Pak si taky myslím, že je to o přístupu ke studium, životu a o povaze. Já jsem studovala dva obory (na FF UK), měla jsem spolužačku, která studovala jen jeden (ten jednodušší) a žádnou brigádu nikdy při studium nestíhala (nebo nechtěla?). Po studiu ale začala pracovat tam, kde já jsem zrovna končila a šla jsem k zajímavějšímu. Myslím, že tam pracuje dodnes, což mě by třeba neuspokojovalo. Ale je pravda, že ona měla vždycky vypracované všechny úkoly, zatímco já ne, ale odstátnicovala jsem na samé výborné, zatímco ona klasicky na samé chvalitebné, čímž se nechci vytahovat, ale jen říct, že člověk, který ve škole na první pohled působí jako flink, flákačem být vůbec nemusí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 10:24 am    Předmět: Citovat

Armelle napsal:
Jak to tak tady čtu, tak mám pocit, že dneska je asi hodně těžké najít "tu správnou brigádu", která by souvisela se studiem. Já jsem pracovala od třeťáku a často jsem si vydělala více než moje vysokoškolsky vzdělaní rodiče.

Pak si taky myslím, že je to o přístupu ke studium, životu a o povaze. Já jsem studovala dva obory (na FF UK), měla jsem spolužačku, která studovala jen jeden (ten jednodušší) a žádnou brigádu nikdy při studium nestíhala. Po studiu ale začala pracovat tam, kde já jsem zrovna končila a šla jsem k zajímavějšímu. Myslím, že tam pracuje dodnes, což mě by třeba neuspokojovalo. Ale je pravda, že ona měla vždycky vypracované všechny úkoly, zatímco já ne, ale odstátnicovala jsem na samé jedničky, zatímco ona klasicky na samé chvalitebné.


Je to také o fyzických a psychických možnostech. Od října se vracím do školy a ke studiu budu muset normálně pracovat, ale už teď vím, že mě studium s prací dohromady totálně oddělá. Vyzkoušela jsem si to rok a na konci jsem byla na pokraji sil, také mě nakonec bohužel pohltily peníze a dala jsem přednost práci. Teď ale stačí sedět i pár hodin v práci a jsem neuvěřitelně unavená, neznám příčinu, k tomu přibude ještě škola, nedokážu si to už dost dobře představit. Někomu každodenní brigáda při studiu nečiní potíže, studium tím neutrpí, i s prací zvládá školu s vynikajícími výsledky. Takoví lidé nikdy nepochopí, že někdo na to tolik sil nemá, pak se raději na 100% věnuje studiu a brigádu nehledá. Získání praxe již během studia je nutnost, ale u někoho tím může škola dost utrpět, nemusí být hloupější, pomalejší a nemusí na studium potřebovat víc času, jen nezvládne takový zápřah jako někdo jiný. Wink Kamarádka na dost náročném oboru pracovala do tří do rána, pro ni to nebyl problém, já bych vydržela tak týden. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2010 10:55 am    Předmět: Citovat

Já jsem si po roce v práci uvědomila, že bych si tu vejšku ráda udělala. Přihlásila jsem se na kombinovanou formu. Zvládnout se to dá, i když někdy těžce. V práci mi nechtěj dávat volno, tak to někdy musím řešit tím, že se prostě v práci na pár hodin ztratím, nebo si odběhnu na zkoušku. Ale mám školu hnedka vedle práce, jsou to sousedící budovy, tak to není problém. Kdyby byla škola někde dál, tak nevím, jak bych to dělala.
Ale mám docela štěstí, že moji prací získávám i potřebnou praxi pro obor co dělám a zároveň díky škole získávám kredit pro registraci. Takže to mám všecko takhle hezky propojený a tato kombinace mě moc naplňuje a mám i ze sebe radost, že to zvládám. Sice dělám zkoušky na třikrát, ale i tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá červenec 16, 2010 10:59 pm    Předmět: Citovat

No, me snahy a pokusy o ziskani jakekoliv prace se bohuzel miji ucinkem ... :/

Ctyri roky na gymplu s rozsirenou vyukou programovani (skutecne programovani a ne informatikou ala hele on existuje Excel), maturita z informatiky a matematiky, neukonceny jeden rok na VS (nasledky urazu), a pak jiz zminene nasledky urazu ktery se mi stal pred tremi lety a nemam jedinou sanci cokoliv sehnat ...

Nemam praxi (od tretaku jsem nahromade se zdravim), nemam skolu (drill z VS mne psychicky polozil, nasledkem bylo preruseni studia), a ackoliv se ucim pomerne rychle a za pochodu, pokud nedostanu sanci, nemam jak dokazat ze to, co ve svem CV pisu je pravda (mam na mysli takove ty fraze typu jsem ucenlivy, rad se ucim novym vecem a jsem nadseny pro vec) ... ovsem tu sanci mi nikdo neda ... jsem "zdrava nemocna" a jsem bez kvalifikace ... respektive nemam ji jak ziskat (jednak nemam penize jelikoz nemam praci, a k tomu abych mela praci potrebuju papir na ktery nemam penize) a je to stale zacarovany kruh.

a ted babo rad ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 12:46 pm    Předmět: Citovat

otevírám staré téma..

co píšete do motivačního dopisu? v mailu mi to přijde divné, ale hodně často to je.
a ještě k praxi, píšete úplně všechno, já jsem dělala samé manuální, nic to o mě neříká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po listopad 28, 2011 2:04 pm    Předmět: Citovat

Do motivačního dopisu - proč chci na tu danou pozici, proč chci pracovat právě pro tuto firmu, proč si myslím, že právě já se tam nejvíc hodím atd.
Myslím že smyslem motivačního dopisu je dokázat zájem o práci a nějaké to nadšení pro věc.
Praxi bych psala takovou, která souvisí s tím místem (s daným oborem).
Na konci zanechat kontakt a napsat, že se ráda dostavím na osobní pohovor.

Jinak na internetu jsou takové ty mustry, podle kterých to jde napsat, ale bacha, personalisti je znají - ať to není jak přes kopírák Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.