Pleťové oleje
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=30618369e548ec59d0e50b5ba2ae2ce6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 12:41 pm    Předmět: Pleťové oleje Citovat

Ahoj, jestli už tu tohle téma je, klidně mě přesuňte, nenašla jsem je.

Chtěla bych mamce koupit nějaký pleťový olej, který pomáhá proti vráskám. Mamce je 47 a má suchou pleť. Používá klasické krémy proti vráskám (Loreal, Nivea...) a moc nepomáhají. Poradíte nějaký vhodný?

Já sama bych nějaký pleť. olej vyzkoušela, ale mám smíšenou pleť se sklony k ucpávání pórů na čele a nose, občas vyskočí i pupínek. Je mi 24 let. Používám matující a hydratační krémy. Myslíte, že by pro mě byl olej vhodný? A jaký?

Děkuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Na suchou pleť se sklonem k vráskám jednoznačně šípkový olej.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po říjen 05, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Díky, to bude skvělý dárek!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 6:31 am    Předmět: Citovat

JJ, pravda pravda, šípkový olej klidně, jinak teďka mají i v dm přímo regenerační obličejové oleje od Saloos - asi 3 (lenavdule, ylang-ylang a růže) - tak z těch bych na vrásky doporučila ten růžový, je na zralou pleť a obsahuje šípkový olej...
A být tebou, tak se obličejových olejů vůbec nebojím, taky mám smíšenou pleť a používám ten výše zmiňovaný ylang-ylang (sice mi strašně smrdí) a je vážně skvělý - přijde mi, že pěkně matuje, kdyby ses bála, tak zezačátku můžeš olej zkusit jen na noc, do rána se určitě vstřebá. A dávat na vlhkou pleť Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 11:04 am    Předmět: Citovat

Hmmm, šípkovej taky určitě časem zkusím - díky za tipy, děvčata.
Jinak taky se hlásím ke smíšený pleti - a oleje mi sednou líp než cokoli jinýho, můžu vřele doporučit. Po pubertě jsem sice už neměla moc sklony k pupínkům, ale občas se přece jenom v T-zóně občas nějakej hajzlík objevil - od tý doby, co používám olejíčky místo krému (tj. od začátku jara) jsem neměla ani jeden. Akorát je zezačátku potřeba chvíli experimentovat s množstvím, aby to bylo akorát. Ono i když se dá správný množství, tak po nanesení na mokrou pleť může člověk bejt ještě třeba půl hodinky takovejší lesklej a mastnější, ale pak se to krásně vstřebá a ten lesk se srovná. Po většině krémů, pokud nebyly vysloveně tónovací nebo matující, jsem se leskla víc. Cool
Jak olejuju teprve relativně krátce, tak jsem ještě pořád ve fázi experimentů a zkoušení, co nejlíp sende. Měla jsem od Hadka jasmínovej regenerační olej (tuším že tam je jako základ mandlovej olej a olej z pšeničných klíčků), taky používám na obličej jeho opalovací, a ted, jak mi pár příbuznejch a kamarádů nadělilo k různejm příležitostem těch olejů několik, jala mě touha si hrát na alchymistu, takže momentálně používám směsku Hadkova jasmíňáku a opalováku, do toho navíc avokádovej olej, brusinicovej od Nobilis Tilia, rakytníkovej od Weledy Embarassed Wink - a musím říct, že tahle směska je lepší než ty olejíky každej zvlášť. Cool Taky mi kamarádka jednou dala na ksichtík okoštovat jojobovej, a ten je taky super! Ale úplně nejvíc si moje pleť kupodivnu mlaská po dýňovým - akorát že se dá dát v podstatě jenom občas na noc, protože je fest zelenej a člověk pak vypadá trochu jako vodník. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

Tak já jsme se leskla i po matujících krémech, ale teďka jsem si pořídila transparentní pudr od Alverde, ale i tak jsem s olejema víc spokojená. Mám vyzkoušený teda jenom jojobový a ylang-ylang od saloos a jsem spokojená, nic jinýho se mi zatím sehnat nepodařilo, nechci objednávat z netu...
Ale ráda bych zkusila něco, co voní - ty ylang-ylang mi prostě smrdí Confused Při představě, že si ke mě pak přítel "přičuchne", tak nic moc představa...
Heh, jak vodník, to je dobrý Very Happy Můžeš na karneval Wink (Jinak mamka si jednou dávala pleťovou maksu, úplně šedivou, byl večer a šla ke mě do pokoje a já se jí dost lekla, tak na to pozor i s tím olejem Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anyyzek
41-80
41-80


Založen: 19.7.2009
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 9:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj holky (a kluci),

jsem s pleťovými oleji naprostý začátečník, tak bych potřebovala krapet poradit Wink

Nanáší se tedy asi na vlhkou pleť, že?

Můžu je používat i v zimě? Vždycky jsem si pořizovala nějaký mastný krém a hydratační nechala na léto, aby mi nezmrzl ksichtík...s oleji je to ale asi, předpokládám, jedno, ne? Leda mě tak napadá možná v zimě neaplikovat na vlhkou pleť, aby se ta "olejem uzamčená voda" nechovala podobně jako hydratační krém...ale to je jen taková teorie do placu, nevím.

A teď...jaký byste mi doporučili? Wink V sobotu jsem strávila asi hodinu v obchodě a pročítala letáčky ke všem olejům, co tam měli (pleťové i klasické rostlinné saloos a topvet), ale nějak jsem si přímo z pleťových žádný nevybrala. Je mi 24, takže vrásky ještě neřeším, pleť mám normální, ani suchou, ani mastnou, ani smíšenou...a na většině těch pleťových olejů bylo napsáno buď pro pleť se sklonem k vráskám, vyloženě na vrásky nebo na akné... Těch antiaknózních se trochu bojím, aby nevysušovaly, a těch protivráskových, aby se pleť nezmlsala a nevyžadovala předčasně něco, co ještě (snad) nepotřebuje.

Tož jsem si nakonec pořídila od saloosu klasický meruňkový a mandlový olej (nemohla jsem si vybrat Cool ), kterými myslím nic nezkazím. Akorát teda nemají kapátko, což mě štve, protože ty lahvičky jsou takové dost nešikovné, vždycky uteče víc, než chci, a navíc to ztéká z hrdla po straně dolů (že bych to omotala ubrouskem jako lahev od vína? Wink )

Jaké oleje používáte na ksichtík vy a s jakým výsledkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoshiwara
41-80
41-80


Založen: 22.7.2009
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 12:06 pm    Předmět: Citovat

ja na svoju pleť (zmiešanocitlivá, upchaté póry:D) používam jedine konopný olej...nedráždi, nesuší, nie som po ňom lesklá...po všetkých chemi krémoch, ktoré som skúsila sa mi vyhádzali hnisavé vyrážky...ale po konopáku mám pleť viac ako len v pohode Smile a na noc na seba cápem kokosák, aj keď som sa dočítala, že na pleť sa extra neodporúča, bo môže upchávať póry...asi som výnimka, mne práveže pomáha. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zireael
8-20
8-20


Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po říjen 12, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Asi před půl rokem jsem krémy vyměnila za oleje a jsem moc spokojená. Poušívám od Saloos růžový a meruňkový, pleť mám citlivou. Občas na noc nanesu na obličej bambucké máslo od Saloos a to je taky moc fajn Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vikingovazena
41-80
41-80


Založen: 22.1.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

Ahujky, já používám meruňkovej od Salooso a osvědčil se mi víc, než jejich speciální obličejový oleje s kapátkem....a navíc to vyjde levněji:-))a protože se opravdu má používat na vlhkou plet, tak si hodně opláchnu obličej vodou, jen lehce osuším, nastříkám květinovou vodou taky od Saloosu (aktuálně levandulovou) a na mokrej obličej plácnu pár kapek toho merunkovýho oleje, kterej nejdřív lehce rozetřu ve dlaních....akorát taky nevím jak v zimě, jestli to nebude problém..protože sem někde četla, že oleje se mají oužívat na vlhkou plet protože jinak trošku dehydratujou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.