Dřevárny, larpy a podobné nekovové mlácení
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0a13889639c7557cfeaed3e54fcc351cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 1:04 pm    Předmět: Dřevárny, larpy a podobné nekovové mlácení Citovat

Vzhledem k tomu, že na dřevárnách a pod. je sice občas k potkání i pěkný šerm, který se však zpravidla nehonosí přívlastkem historický, ale spíš fantastický, tvořím toto nové vlákno. Enjoj všichni lidé, nelidé a podobné existence Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

Dobrý nápad:) Dřevárny jako téma jsou samy dost široké, než aby se daly jednoduše popsat (viz třeba rozdíly v mých a Vlkůňových zkušenostech), tak s nima není třeba zaplácnout téma historického šermu.

Možná by se pro začátek hodilo napsat jaký typ akcí kdo z nás vyhledává, "za co" rád jezdí a tak, abychom se dostali trochu do obrazu:)

Já mám teda nejraději akce tak do 100 bojujících, kde se klade důraz na hezké kostýmy i slušný šerm. Ráda si vyhraju i se stylovým tábořením. Na akcích s historickou tématikou děláme s kluma většinou tatarské nájezdníky, protože se nám k tomu hodí velká část kostýmů goblinů, za které jezdíme na fantazácké akce:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karyda
81-160
81-160


Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

No tak tohle všechno je moc zajímavý...o dřevárnách jsem samozřejmě slyšela a viděla jsem spoustu fotek a míst na netu, ale sama jsem se s tím nikdy nesetkala. Jsem odchovanec klasickýho historickýho šermu a musím říct, že asi dost vysoký kvality, jelikož třeba my ženský jsme nikdy nesměly dělat gotiku, jelikož se to nedělo..teda Jana z Arku, ale ta se u nás nikdy nedělala. U nás je jedinej dámskej šerm barok a hlavně vrcholnej, ale taky toho moc není...zkrátka je to u nás spíš mužská záležitost a tak se to bere. Taky se u nás v těžký gotice vždy bojuje s použitím helem a rukavic, což je u mnoha skupin dost často vyjímka. Je to těžší, jelikož v helmách není vidět a nedá se tam dejchat, jenže u nás se jede dost těžce a dostat bijákem po holý hlavě nic moc....no mám pocit, že u nás chlapi by asi řekli pche ňáká dřevárna, ale nemám jejich názory a já si říkám, proč né? Obojí je přece hra a divadlo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karyda
81-160
81-160


Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem jak Vlkůň se pozastavoval nad rozdílem koupený a vlastnoručně vyrobený výstroje a výzbroje...jó, taky se mi zdá být dost divný si kupovat kostýmy někde na netu a tak, já si všechno dělám sama a u nás ve skupině si staří členové nechávaj šít podle obrazů....v poslední době i u nás se hodně změnilo, asi je koupě čím dál dostupnější a novější členové prostě naklikaj na netu nebo zakoupěj na burze. Je fakt, že jsem si taky už nechala šít boty, ale ze začátku i boty jsem si šila a jak jsem si o ně pečovala....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

Taky bych řekla, navíc při obojím se dá krásně vyřádit a přitom u každého trochu jinak.

Já bych asi na gotiku neměla odvahu, právě proto, jak je gotický boj tvrdý, ale o to víc se vyřádím na třicítkových bitvách Very Happy

A řekla bych, že dřevárny můžou být podobně zajímavé na pohled, jako železné bitvy, pokud se sejdou opravdu lidé, kteřé to hodně baví a neváhají strávit nad dolaďováním kostýmů a tábořiště spoustu času výrobou a vymýšlením nových věcí. Někdy je to i náročnější než historické akce. Třeba když jsme si šili stan na Poláky, 17. stol., měli jsme alespoň představu jak vypadal. Ale jak vypadá gobliní stan, to neví nikdo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

Karyda napsal:
Mimochodem jak Vlkůň se pozastavoval nad rozdílem koupený a vlastnoručně vyrobený výstroje a výzbroje...jó, taky se mi zdá být dost divný si kupovat kostýmy někde na netu a tak, já si všechno dělám sama a u nás ve skupině si staří členové nechávaj šít podle obrazů....v poslední době i u nás se hodně změnilo, asi je koupě čím dál dostupnější a novější členové prostě naklikaj na netu nebo zakoupěj na burze. Je fakt, že jsem si taky už nechala šít boty, ale ze začátku i boty jsem si šila a jak jsem si o ně pečovala....


Taky si raději dělám všechno sama, ale zase chápu lidi co nemají čas/schopnosti/prostor na výrobu různých věcí. Není to tak jednoduché, když člověk bydlí v paneláku, dělá denně dvanáctky a je levej tak, že by si přišil k látce spíš ruku, než by z ní ušil kostým Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karyda
81-160
81-160


Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

Jó to mi povídej, v paneláku jsem si šila většinu kostýmů a to je práce do noci, pod strojem deku, aby se nepřenášel hluk a spousta nadávek, když mi něco nešlo a u bot jsem brečela, ale nakonec jkés takés byly... Laughing
Teď je pohoda ve vlastním baráku se zahradou, ale zase už nevystupuju a kostýmů teda moc nepotřebuju...béééé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

Já mám osobně zkušenost jenom s dřevárnami - jakýmkoli historickým šermem a vším takovým jsem naprosto nedotčená. U nás se dělá jenom čistě komorní akce pro skauty a kamarády z Jablonce - Gawain (to vzešlo původně ze Slaného, ale u samých začátků jsme nebyla) a je to moc fajn, i když z velké části to není o šermu, ale hlavně o takovém blbnutí, o hraní, člověk si může hrát na to, co není a tak podobně. Osobně šerm vlastně vůbec nevyhledávám a ani boj v průběhu Gawaina mě moc nebere, ráda hraju jiné věci, než bojové. I "původním povoláním" jsem léčitelka, teď už druid a chodím jen s obrannou holí (takže i kdybych chtěla, podle pravidel nikoho "nezraním")... A když organizuju, tak nejradši různá zvířátka, skřítky, víly, bludičky, babky kořenářky, cikánky, kněžky, blázny, filosofy, malomocné atp...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karyda
81-160
81-160


Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 98

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 9:33 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Já mám osobně zkušenost jenom s dřevárnami - jakýmkoli historickým šermem a vším takovým jsem naprosto nedotčená. U nás se dělá jenom čistě komorní akce pro skauty a kamarády z Jablonce - Gawain (to vzešlo původně ze Slaného, ale u samých začátků jsme nebyla) a je to moc fajn, i když z velké části to není o šermu, ale hlavně o takovém blbnutí, o hraní, člověk si může hrát na to, co není a tak podobně. Osobně šerm vlastně vůbec nevyhledávám a ani boj v průběhu Gawaina mě moc nebere, ráda hraju jiné věci, než bojové. I "původním povoláním" jsem léčitelka, teď už druid a chodím jen s obrannou holí (takže i kdybych chtěla, podle pravidel nikoho "nezraním")... A když organizuju, tak nejradši různá zvířátka, skřítky, víly, bludičky, babky kořenářky, cikánky, kněžky, blázny, filosofy, malomocné atp...

Jé to by se mi líbilo...jen tu v okolí není nikdo, kdo by se zapojil...nebo s s nikým neznám, nejsem moc společenská a těžko se mi lidi hledají...navíc vlastně nikam moc nepřijdu...ale tohle by byla krása...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 6:24 am    Předmět: Citovat

Je to fajn, je jenom potřeba se zorientovat v pravidlech, aby v tom nebyl nepořádek a vše probíhalo tak, jak má. Lidi, co organizují - nebo teda jeden hlavní, co organizuje (vymýšlí příběh a úkoly), tak má většinou vymyšlený "svět" - nějaké království, oblast a hlavně postavy, co tam žijí, královský dvůr, jména a tak - je to fajn na fantazii a chce to, aby se to nějak i logicky shodovalo. A navíc je to strašná legrace jak pro hráče, tak pro organizátory (kteří si mohou s hráči tak trochu dělat co chtějí - např. roztomilá veverka je nakazí blechami a oni se musí do konce nějakého úseku co pět minut drbat a tak Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.