Farba bez amoniaku - nová (stará) móda

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=df9e2f4f4780a3159d8560e5eaf49042Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kosimka
21-40
21-40


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 6:47 pm    Předmět: Farba bez amoniaku - nová (stará) móda Citovat

Nejak mi to nedalo a keď už sa najnovšie tak veľmi propagujú farby bez amoniaku, zisťovala som, ako to s tým zložením vlastne je. A bola som dosť prekvapená.
Totiž aj obyčajné Palette farby - všetky rady od Intensive, cez Deluxe po Blonds, majú odtiene, ktoré amoniak vôbec neobsahujú a ani sa tým extra nechvália. Treba si len prečítať pribalený leták(návod) a tam je napísané, čo farba obsahuje a aj ktoré čísla to neobsahujú. V každom rade je ich niekoľko, a na moje obrovské prekvapenie aj dosť silné blond odtiene.

Napísala som to sem, možno to už dávno viete, ale niekomu to možno pomôže pri rozhodovaní, a aj nebude mať také výčitky svedomia, keď si kúpi Palette. Mne osobne sa teraz zosvetľujú vlasy s lepším pocitom Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

zaujmava informacia a dost cenna si myslim. tiez som si vsimla ako tie bezamoniakove farby strasne propaguju teraz. takze aj zosvetlovace su bez neho niektore? ja osobne som si myslela, ze najviac skodi ten peroxid, vlastne ani neviem co zle robi amoniak vlasom. je to chemia, ale ake negativne ucinky vlastne ma a naco sa tam pridava?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kosimka
21-40
21-40


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2009 7:49 pm    Předmět: Citovat

tanka777, amoniak otvára - nabobtnáva - narúša vlas, aby sa doň dostal pigment. Je veľa blond odtieňov, ktoré ho neobsahujú, dokonca aj tie, čo zosvetľujú o 2-4 odtiene.
Nakoľko mám teraz veľmi zničené vlasy, bála som sa ich zas zosvetľovať. Dávala som si Palette Shimmer Blond BC3 (mimochodom už sa prestávajú vyrábať, lebo prišli nové) a v letáku som zistila, že neobsahuje amoniak. A naozaj, vlasy po nej boli super, vôbec neboli vysušené.
Tiež Natural & Easy neobsahujú amoniak, aspoň v letáku sa nespomína a veru sa mi zdala šetrná. A podobne to bude aj s Garnierom. Proste si to treba zistiť v tom letáčiku, v Tescu nemám problém si ho rozbaliť, takže dá sa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
girl.or.element
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.3.2010
Příspěvky: 869

PříspěvekZaslal: út listopad 02, 2010 10:28 pm    Předmět: Citovat

o těhlech barvách bez amoniaku jsem se bavila s kadeřnicí svojí .. Smile říkala něco ve smyslu, že amoiak je tam proto, že "otevře" vlas, tudfíž se barva může do vlasu lépe dostat, takže když tam není, barva sice nepáchne, ale musí být mnohem agresivnější aby se do vlasu dostala. prý jim to říkali na školení , že ty barvy jsou mnohem agresivnější a horší normální barvy s amoniakem. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.