Šití
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=deee2be2399de55af520efb8805754e5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 10:16 am    Předmět: Šití Citovat

Vlákno přímo o šití jsem nenašla, tak zakládám.
Jak už jsem psala, mamčin prehistorický jugoslávský šicí stoj umřel a já si asi v budoucnu koupím svůj (abych mohla ušít to pyžamo, co mám nastříhané), tak jsem se chtěla zeptat, jestli mi můžete poradit, podle čeho stroj vybírat, na co si dát pozor a tak. Jsem úplný začátečník, takže žádné megadrahé profistroje nepřipadají v úvahu, spíš něco v nižší cenové kategorii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jé, super vlákno Very Happy
Já jsem nenarostla ani na 160 cm, zato jsem ženská se vším všudy (tj. s prsama a zadkem), tudíž sehnat padnoucí oblečení je oříšek. Po šicím stroji sahám poměrně často.

Šiju na prastaré Veritasce a kupovat nový stroj se zatím nechystám, takže konkrétní radu ti bohužel nedám, ale tak aspoň pár obecných:

Důležité jsou kovové "vnitřnosti", plastovým se vyhni, nemají takovou odolnost, brzo se opotřebují a taky stroj pak nemá takovou sílu třeba na prošití několika vrstev džínoviny.
I když nechceš moc utrácet, sáhni po nějaké ověřené značce (např. Janome, Veronica, Pfaff, Husqvarna), kupovat nějaký noname z hypermarketu se sice zdá finančně výhodnější, ale za tu poruchovost a nízkou kvalitu to většinou nestojí (zkušenosti z jiných fór).
Určitě si zjisti dostupnost servisu, náhradních dílů a doplňkového příslušenství pro značku, kterou si vybereš. Některé značky používají univerzální cívky, jehly a patky, které koupíš v každé galanterii, ale některé mají svoje speciální a pak může být problém se sháněním a může to být drahé.
Základní příslušenství (cívky, jehly, patky, šroubováček) by měly být ve výbavě stroje.
Důležité vlastnosti, které by určitě stroj měl mít, aby se ti dobře šilo, jsou především regulovatelný přítlak patky, délka/šířka stehu a napětí niti regulovatelné plynule, hodí se možnost zanořit zoubky na posunování látky (abys mohla šít na místě - třeba knoflík).
Co se týče výběru stehů, záleží na tom, co chceš šít. Jestli chceš třeba vyšívací stehy, stehy na pružné materiály nebo tak. Velmi se hodí knoflíková dirka.

Moderní stroje mají spoustu dalších vychytávek, které usnadňují práci, ale taky zvyšují cenu. To už pak záleží na tobě, za co si budeš případně ochotná připlatit.

A nakonec - i kdybyses rozhodla koupit stroj přes nějaký e-shop, dojdi si ho nejdřív do nějakého kamenného obchodu prohlédnout a vyzkoušet - jedině tak zjistíš, jak se ti na něm vůbec bude šít - jestli ti vyhovuje rozmístění ovládacích prvků, jestli ti tam třeba někde něco nepřekáží nebo tak. Taky uslyšíš, jak moc je hlučný - docela důležitá věc, bydlíš-li v papírovém paneláku, jako já Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Kassy: děkuju za rady, moc mi pomohly Smile stroj už jsem si vybrala, teď příjde ta horší část - koupit ho Laughing ale třeba jsem byla hodná a ježíšek se smiluje Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Tak když se mi teda podařilo navléknou tu niť do stroje, zkusila jsem, co se mi podaří vytvořit. Zatím to byly fakt jen začátky, jaký steh jak vypadá a tak. V úterý jsem se rozhodla, že si zkusím přeším jedno staré tričko, které je nádherné, ale jaksi se do něj po těch letech už moc nevejdu Embarassed Laughing No vejdu, ale jsem jako párek v rohlíku Very Happy
Na bocích jsem vystřihla trojůhelníky, z jiného trička vystřihla větší a světe div se, ono to jde Very Happy Zatím mám jen jednu stranu, víc jsem nestihla, ale vypadá to dobře. Dalo mi to teda práci, dvakrát jsem to musela vypárat, protože se mi tam při šití dostala i jiná část trička, kterou jsem tam vůbec nechtěla Embarassed Very Happy Ale co, žádný učený z nebe nespadl. Během zítřka dodělám tu druhou stranu, tak se uvidí Very Happy
Ale mám jiný problém, dochází mi niť tak se s tím budu muset zítra znova poprat Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Kassy: děkuju za rady, moc mi pomohly Smile stroj už jsem si vybrala, teď příjde ta horší část - koupit ho Laughing ale třeba jsem byla hodná a ježíšek se smiluje Laughing


Tak to jsem ráda. Držím palce ať Ježíšek přání splní a tobě ať se při šití daří. Smile

Allean:
No vidíš, jak jsi dobrá. Z těchhle pokusů má člověk vždycky největší radost a nosí je s největší hrdostí, byť zbytku světa můžou připadat, řekněme, trochu nestandardní Laughing Techniku časem vychytáš, i navlékání nitě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Kassy děkuju ti Smile
Jo, měla jsem radost jako blázen, že to jde. Ne dokonale, ale jde Very Happy
Jen pořád neumím namotat niť na tu dolní špulku, dělám to ručně Embarassed
Zkoušela jsem to i podle videonávodu, dělala jsem to stejně, ale nepodařilo se. Dnes se v tom zase pohrabu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

Egle, jaký sis vybrala, nějaký malý samostatný nebo klasický skříňový? Very Happy Koukala jsem na nějaké šicí stroje na internetu a dospěla k názoru, že máme doma asi poklad. Kdybych vybírala já, šla bych raději do nějakého staršího z bazaru.

Také máme starou Veritasku, přesně tuhle, akorát samotný stroj má žlutou barvu a zvlášť přístavnou skříňku se šuplíky. Každopádně je nenahraditelný. Wink
http://nabytek.bazac.cz/_data/clscripts/fotoall.php?id=34809
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Egle, jaký sis vybrala, nějaký malý samostatný nebo klasický skříňový? Very Happy Koukala jsem na nějaké šicí stroje na internetu a dospěla k názoru, že máme doma asi poklad. Kdybych vybírala já, šla bych raději do nějakého staršího z bazaru.

skříňový Laughing Shocked Laughing kam bych to tu dala? já mám problém umístit i novou knížku Laughing Laughing
vybrala jsem si klasický stroj, jakých jsou plné obchody Wink kuk sem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Ivet napsal:
Egle, jaký sis vybrala, nějaký malý samostatný nebo klasický skříňový? Very Happy Koukala jsem na nějaké šicí stroje na internetu a dospěla k názoru, že máme doma asi poklad. Kdybych vybírala já, šla bych raději do nějakého staršího z bazaru.

skříňový Laughing Shocked Laughing kam bych to tu dala? já mám problém umístit i novou knížku Laughing Laughing
vybrala jsem si klasický stroj, jakých jsou plné obchody Wink kuk sem


Ale prosim tě, myslíš, že my máme v bytě bůhvíkolik místa? Very Happy Právě naopak jsou skříňové šicí stroje docela praktickým kusem nábytku, když se stroj schová dovnitř, skříňka funguje jako stůl, v obýváku nám na něm jednu dobu stála televize, teď stojí pod oknem a jsou na něm kytky. Laughing Do obýváku se nám tak vejde jen jeden malý stůl, dvě křesla, malá skříňka pod televizi a pohovka, protože nejvíc místa zabírá kuchyňská linka, šicí stroj jsme tam ale vecpali. Wink Když se potřebuje šít, máme malé stěhování. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: čt říjen 29, 2009 1:15 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Také máme starou Veritasku, přesně tuhle, akorát samotný stroj má žlutou barvu a zvlášť přístavnou skříňku se šuplíky. Každopádně je nenahraditelný. Wink
http://nabytek.bazac.cz/_data/clscripts/fotoall.php?id=34809


Jo jo, přesně tuhle (s těma šuplíkama) má moje máma a já mám po babičce kufříkovou verzi téhož. Naprosto perfektní stroj, prošije skoro všechno a skvěle se ovládá. Doufám, že mi bude sloužit ještě hoooodně dlouho. Maximálně k němu časem (jestli se budu šití věnovat víc) přikoupím nějaký jednoduchý levný overlock.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.