Šití
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=75ab9490504c08ce929c19436ed52896Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 9:57 am    Předmět: Citovat

Janula: Overlock je v zasade cela masina ktera je schopna zacistit vse od strecovych materialu po jemny uplet aniz by to pak nekde utikalo. Vicemene vylozene jen "stroj na zacistovani".

Overlockovy steh je u beznych sicich stroju (obcas) a zvladne zacistit nektere druhy latek (ty nejbeznejsi a lehke), ne vsak vsechny. Nezvladne uplet, ale zvladne treba platno, krep, oblekovku ... nejsem si jista, jestli neni spis znamejsi pod nazvem "entl" (zaentlovat okraje) ale to uz bych kecala.

Je to proste steh ktery zajisti ze se latka v kraji pred prositim nebude trepit a rozjizdet, a overlock je cely stroj ktery se specializuje prave a jen na tyhle "zacistovaci" stehy obecne (jsou ruzne, kazdy pro jinou latku protoze kazda potrebuje neco jineho).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 12:26 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za objasnění.. asi proběhne náběh na knihovnu, abych nastudovala trochu teorie.. vůbec se v tom názvosloví nevyznám, ani v materiálech... je to pro mě všechno španělská vesnice..
je hodně těžký naučit se šít pro nadndrtálce jako jsem já? Nepočítám že budu šít nějaký kostýmy a garderobý (kdo ví, třeba možná jendou jo Very Happy ), bude mi stačit spíchnout děckám nějaký tepláky a sobě zakrátit rifle Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 22, 2015 1:03 pm    Předmět: Citovat

Ja teda urcite nejsem zadna sicka, ale par veci (spis pracovnich a "kostymnich" Laughing) jsem si uz usila ... hlavni je mit strih (nebo aspon predstavu), pouzit "cikcak" steh na zacisteni latky a "rovny" steh na sesiti, nezapomenout nikde spendlik a "je hotovo" Laughing

Ale ja siju jak tatar, jak rikam, zadna slava Laughing ono teorii az tak moc nepotrebujes kdyz na vec prijde, spousta veci je intuitivnich (aspon pro mne).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 12:11 pm    Předmět: Citovat

http://sdeleni.idnes.cz/overlock-nebo-coverlock-0wa-/hobby-sdeleni.aspx?c=A120203_095020_hobby-sdeleni_ahr
sem nasla nahodou pri hledani neceho jineho, myslim ze je to tam docela srozumitelne vysvetleno i kdyz je to idnes
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2015 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky (kluky), na módním pekle dnes vyšel článek s návodem na ušití kožené tašky, tak kdyby to někoho zajímalo, tak přidávám odkaz.

Kožená taška

Mě to docela zaujalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 10:41 am    Předmět: Citovat

Pokud někoho zajímá móda přelomu 30. a 40. let, doporučuju knihu Móda v ulicích protektorátu. Až překvapivě podrobně se věnuje ošacení této doby, ale nejen jemu. Na druhou stranu, jsou tam i věci, které mě zarazily (a nevím, jestli se autorka spletla nebo to myslí vážně), ale celkově je to poučné a zajímavé.

A z jiného soudku - v květnu by měla být nová řada The Great British Sewing Bee, tak se těším (a doufám, že porotci budou tentokrát rozhodovat spravedlivěji) ... ale už tam nebude May Martin. Patrick Grant a Claudia snad zůstávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 11:54 am    Předmět: Citovat

Móda v ulicích protektorátu je výborná knížka. Momentálně je na vrcholu To Buy Listu Smile Které věci konkrétně tě zarazily?

Včelku jsem už luxovala, jestli jsem ji neprošvihla a ono je to až v květnu, to se budu těšit Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

No tak třeba je tam dobová reklama na pás Camelia. A ona potom v textu píše: "Ochranný pás Camelia pomáhal zpevnit tělo při sportu i při koupání." Tak pokud vím, ten pás byl na to, aby držel vložku. Takže ta formulace mi připadá dost divná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2016 7:57 pm    Předmět: Citovat

V pondělí běžel první díl další řady Sewing bee...ta maličká porotkyně je super Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2016 9:47 pm    Předmět: Citovat

Caithlin napsal:
V pondělí běžel první díl další řady Sewing bee...ta maličká porotkyně je super Smile


No, o hodně radši bych tam viděla May, s Patrickem se dobře doplňovali. Ale Claudia a její ofina tam naštěstí pořád jsou Smile Ale ... zrovna vypadne člověk, u kterýho jsem si říkala, že by bylo fajn, kdyby tam ještě nějakou dobu zůstal ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.